Neler Yeni

İş ve Gündelik Kullanım Monitör Dahil Sistem

imatif

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ali Eroğlu
Merhabalar,
Bir bilgisayar toplama ihtiyacım doğdu ve şu ana kadar hep ertelemiştim daha iyisini alabilmek adına. Ama şu an kullandığım ve işlerimi yürüttüğüm laptop gidici gibi duruyor. Kenarlarından parçalanmaya başladı, ne SSD var ne de artık işimi rahatça görebiliyor. 6 seneyi doldurdu.
Link: https://www.vatanbilgisayar.com/len...200u-2-3ghz-8gb-ram-1tb-hdd-15-6-2gb-w10.html
Bir masaüstü PC almak istiyorum parçalarıyla uğraşacak durumda değilim ve hazır bir sistem almak istiyorum. Ufak çaplı bir forum gezintileri yaptıktan sonra şu: https://inventus.com.tr/frekanstv PC yi buldum ve genel olarak yorumların iyi olduğunu gördüm. Sadece SSD'si biraz sıkıntılıymış, bu yüzden 500GB olanı seçmeyi düşünüyorum. Bütçem tam olarak buna yetiyor ve monitör almaya bile param kalmıyor. Sanırım küçük bir krediyle borçlanarak veya kredi kartına çekerek bunu da çözebilirim. Monitöre ayırabileceğim maksimum miktar ise 2000TL.

Kullanım alanıma gelecek olursak, oyun oynamayı severim ama bu PC ile oyun oynanmayacağını gayet iyi biliyorum. Minecraft girebilirim belki o da haftada 5-7 saat kadar oynarım. Eğer derseniz ki "Minecraft oynaman bile PC'yi yorabilir" o zaman onu da oynamam. Bunun dışında oyunla uğraşmayı pek düşünmüyorum. Tek zevkim PC'de işimi yaparken arkaplanda Twitch yayını açmak (sadece izlemekten bahsediyorum tabi ki :) ) Bunun dışında Canva sürekli olarak kullanıyorum. Nadirde olsa Adobe Illustrator çalıştırıyorum. Günde 5-8 saat arası iş amaçlı kullanacağım. Bu sistem beni "2 sene" götürür mü? Yoksa kısa bir süre sonra donma kasma yaşar mıyım. Bunu merak ediyorum. İşimi görebilecek daha uygun bir sistem varsa bunu da bildirirseniz çok sevinirim. Ayrıca maks. 2000TL bir monitör önerinizi mutlaka bekliyorum, lütfen ekranı biraz büyük olsun 24-27 inç yeterli. Yoksa ekrana yaklaşmaktan ya kör ya fıtık olacağım.
Ayrıca klavyemde yok. (gerçekten ağlayabilirim şu an hiçbir şeyim yok :/// )
Bu uzun yazı için kusura bakmayın sadece isteklerimi net olarak aktarmak istedim

Son düzenleme:

imatif

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ali Eroğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
lütfen yardımcı olur musunuz, ne yapacağımı bilmiyorum

Top Bottom