Neler Yeni

ısınma sorunu ryzen 5 3600

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Harun Efe Atalar
Dostum üst ve alttan gelen havanın ne kadar etkisiz olduğunu bilsen, sadece yanlardan boşluk olduğu zaman bile yetmiyor bu yüzden mesh kasa öneriyoruz.
CPB kapat voltajı kıs.
anladım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nasıl değişmiyo değişmesi lazım öndeki fanların hava alamıyor camı açınca değişmesi lazım fanlar daha fazla hava aldığı için
evet çıkarıyorum 1-2 derece etki zor gösteriyodur

Ryzen 5 3600 stok soğutucuyla sıradan bir şekilde normal habitatında sıcak sıcak hayatını yaşıyor ya soğutucu satın al veya kasanın yandaki panelini çıkar ve cpb kapat

Veya voltaj düşürmeyi dene 2020 modelse 1.1V 4.2 Ghz yapabilirsin
biosa tam hakim değilim nasıl yapıcam?

Emir Şensoydan

80+ Silver
En İyi Cevap
13
anladım

Yükte baktınmı.

anladım

biosa tam hakim değilim nasıl yapıcam?
Anakartın ne

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,596
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Ryzen Master indir internetten aç sonra orda sağda voltaj ve frekans ayarı görürsün voltajı 1.1 frekans 4.2 yap Apply tuşuna bas sonra Aida64 yap yaparken de sıcaklıklara bak bios dan yapmana gerek yok eğer aida64 sırasında sıcaklıklar normalse ve sistem siyah ekran vermezse veya cpu kullanımı bi anda %0 a düşmezse stabildir. Yine çok sıcaksa voltajı 1.0 Yap frekansı 3.6 GHz yap 3.6 Ghz nin hangi voltajda iyi çalıştığını pek bilmiyorum 0.9 da deneyebilirsin

Emir Şensoydan

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Ryzen Master indir internetten aç sonra orda sağda voltaj ve frekans ayarı görürsün voltajı 1.1 frekans 4.2 yap Apply tuşuna bas sonra Aida64 yap yaparken de sıcaklıklara bak bios dan yapmana gerek yok eğer aida64 sırasında sıcaklıklar normalde ve sistem siyah ekran vermezse veya cpu kullanımı bi anda %0 a düşmezse stabildir
Kasası iyi değil 1.1 v ile 4.2 ghz vermesin direk core performance boost kapasın.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,596
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory

Emir Şensoydan

80+ Silver
En İyi Cevap
13
CPB kaptınca da zaten 3.6 GHz 1.040 Voltaj falan veriyor bence fazla veriyor yine voltajı
O zaman deneyebilir ama gene ısınıcaktır t6 lazım

yükte 2. dakikalar da 95 dereceyi görüyor ve restart atıyor ve biosa yolluyor. anakartım asus tufb450m plus
İşlemci çok sıcak çalışıyor senin nerede test yapıyorsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Harun Efe Atalar
normal oda da pc yerde yan camı açık kullanıyorum

Ryzen Master indir internetten aç sonra orda sağda voltaj ve frekans ayarı görürsün voltajı 1.1 frekans 4.2 yap Apply tuşuna bas sonra Aida64 yap yaparken de sıcaklıklara bak bios dan yapmana gerek yok eğer aida64 sırasında sıcaklıklar normalse ve sistem siyah ekran vermezse veya cpu kullanımı bi anda %0 a düşmezse stabildir. Yine çok sıcaksa voltajı 1.0 Yap frekansı 3.6 GHz yap 3.6 Ghz nin hangi voltajda iyi çalıştığını pek bilmiyorum 0.9 da deneyebilirsin
deniyorum

Emir Şensoydan

80+ Silver
En İyi Cevap
13
normal oda da PC yerde yan camı açık kullanıyorum

deniyorum
Yok aida 64 te 3 ü tikli mi yoksa prime 95 te small fft mi onu soruyorum.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,596
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
normal oda da PC yerde yan camı açık kullanıyorum

deniyorum
Bilgisayar siyah ekran verip kapanırsa aida64 sırasında korkma olabilir bu arada zarar gelmez

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Harun Efe Atalar
Yok aida 64 te 3 ü tikli mi yoksa prime 95 te small fft mi onu soruyorum.
anladım occt de test ediyorum

cpu voltajı 1.1 den düşük ve cpu hızı 3600 de gözüküyor

yapıyım mı dediğinizi

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,596
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Eğer şu an 1.1 den düşük ise ve çok yüksek sıcaklık alıyorsanız benim dediğimi yapmayın voltajı arttırmak sıcaklığı da arttırır

Yani sen dedin ya 80 derecelere çıkıyor diye 1.1 den düşükken

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Harun Efe Atalar
Eğer şu an 1.1 den düşük ise ve çok yüksek sıcaklık alıyorsanız benim dediğimi yapmayın voltajı arttırmak sıcaklığı da arttırır

Yani sen dedin ya 80 derecelere çıkıyor diye 1.1 den düşükken
şuan 1.0125 te

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,185
Üyeler
140,611
Son üye
amaldkai52