Neler Yeni

İşlemci 96 dereceyi gördü yardım

winthell

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
ozan karğın
r5 5600 stok fan ile kullanıyorum boşta sıcaklık 60-65 arasında seyrederken rdr2 girdiğimde 88leri hatta 96 dereceyi gördü. Anakartım microatx b450m s2h bu anakarta uygun sıvı soğutucu önerisi yapabilecek var mıdır? Veya ne yapmam gerekiyor yardım lütfen

Ysuflix

80+ Gold
se 224 xts al sıvıya gerek yok

Ahmet+&₺_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Ahmet ylmz
r5 5600 stok fan ile kullanıyorum boşta sıcaklık 60-65 arasında seyrederken rdr2 girdiğimde 88leri hatta 96 dereceyi gördü. Anakartım microatx b450m s2h bu anakarta uygun sıvı soğutucu önerisi yapabilecek var mıdır? Veya ne yapmam gerekiyor yardım lütfen
valla ben kasanın kapağı açık kullanıyorum benimde dyıng lıght 1 de o derecelere gelmişti

Fizikl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
337
İsim
Efkan Ege Ergün
Bendede cyberpunkta aynısı oldu yeni bir cpu soğutucu alana kadar ryzen master uygulamasında creator moda girip eco mode yi açarsanız işlemci performnasından kısarak sıcaklığı baya azaltiyor (bendeki esiden 95 e kadar çıkarken böyle yapınca maksimum 80 e çıkıyor) ama biraz fps kaybida oluyor bu yüzden eğer bios dan anliyorsanız undervolt çekmek en mantıklısı olur

winthell

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
ozan karğın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bendede cyberpunkta aynısı oldu yeni bir cpu soğutucu alana kadar ryzen master uygulamasında creator moda girip eco mode yi açarsanız işlemci performnasından kısarak sıcaklığı baya azaltiyor (bendeki esiden 95 e kadar çıkarken böyle yapınca maksimum 80 e çıkıyor) ama biraz fps kaybida oluyor bu yüzden eğer bios dan anliyorsanız undervolt çekmek en mantıklısı olur
Dümdüz ryzen masterdan eco mod açmam kafi mi biosa girmeden

winthell

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
ozan karğın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yükte deneyin isterseniz olmazsa manuel ayarlayin uygulamadan
Ben termal macun değiştirmek için bilgisayarcıya götürdüm uğraşmamak için yanımda noctua marka macun ile gittim adam onu sıkmadı gitti adı belli olmayan bi macun sıktı asıl sorun bu macundan olabilir mi ona göre ilk iş macunu değiştircem

peyn1r

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Efe Canbolat
Ben termal macun değiştirmek için bilgisayarcıya götürdüm uğraşmamak için yanımda noctua marka macun ile gittim adam onu sıkmadı gitti adı belli olmayan bi macun sıktı asıl sorun bu macundan olabilir mi ona göre ilk iş macunu değiştircem
tekrar yükte bakın bence ama olabilir onu degistirince tekrar denersiniz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,327
Üyeler
151,207
Son üye
Ümit.35
Top Bottom