Neler Yeni

Yardım BİLGİSAYARIM 95 DERECEYİ GÖRÜYOR

yrdmpls

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mameti başçık
rdr2 oynuyorum ayarlarım optimize edilmiş ayarlarda pc boşta 65 derece filan oluyor soğutucu amdnin stok soğutucusu işlemcim r5 5600 ekran kartım asus rx 6700xt 12gb anakartım asus prime B450M-K II120mm bir kule tipi yada sıvı soğutma arıyorum kasanın camı o kadar sıcak oluyor ki sucuk pişircem yani o kadar çok sıcak oluyor ekran kartım 60 dereceyi geçmiyor kasam:
bendede varken 55 in üzerine çıkmıyordu stokta sen bir fana bak bilgisayarı kapat bir baka bakalım pislik mi girmiş soğutmayı engelliyor macunmu bitmiş yada soğutucu tam temas etmiyormu bunlara bak bir reiz eğer sorun hala devam ediyorsa ise kule tipi soğutucu olarak DeepCoolun AK 620 Zero Darkını önerebilirim 4 gün önce geldi buz gibi yapıyor hem 2k ya bundan daha kaliteli soğutucu olmaz sıvı soğutmalar ise kendim tercih etmiyorum sonuç olarak oda düz baktığımızda bir hava soğutma içerisinde ekstra sıvı var aynı sıvıyı sürekli döndürdüğünde ve dünyanın en sıcak ayını yaşadığımızı düşünürsek ya sıvı soğutucun rpm arttırıcak yada işlemciyi 1 anlık kısıp sonra normal haline getiricek o yüzden kule tipi soğutucu tak geç diyebilirim benim aldığım modelin linkinide aşağıya bırakıyorum.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
hocam tanıdığım bir bilgisayarcı var ona sordum tam takılı olmasaydı sistem açılmazdı dedi 🤔
öyle bişi yok :D

bilgisayarcıların sözüne göre hareket etmemek lazım. Bilgisayar vidayı algılamıyo sonuçta :D

Gloxy

80+ Bronze
hocam tanıdığım bir bilgisayarcı var ona sordum tam takılı olmasaydı sistem açılmazdı dedi 🤔
Soğutucu olmayınca açılmaz diye bir şey yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistemi kapat, elinle dokun bakalım işlemci soğutucusuna hareket edicek mi

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,818
İsim
göksel yurtcan

Gloxy

80+ Bronze
hocam dokunmaya korkuyorum:(
Hocam bişey olmaz üstünde dönen fanı elinle çok hafif tut azıcık salla sallanıyorsa vidasını sık korkacak hiç bişey yok
Fişinden çekip yap işlemleri için rahat olsun

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,189
İsim
yunus günaydın
öyle bir şey yok açılır fazla ısınır
Soğutucu olmayınca açılmaz diye bir şey yok

Sistemi kapat, elinle dokun bakalım işlemci soğutucusuna hareket edicek mi
öyle bişi yok :D

bilgisayarcıların sözüne göre hareket etmemek lazım. Bilgisayar vidayı algılamıyo sonuçta :D
Var arkadaşlar. Eski sistemlerde soğutucusuz açılmıyor sistemler. Bizzat babamın intel pentium sisteminde soğutucu tam takılı olmayınca görüntü gelmiyor. Ekran kartı bloğunda fazla aralık varsa açılmıyor işlemci de aynı şekilde.

Bütçe kısıtlıysa soğutucu önerim:

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Var arkadaşlar. Eski sistemlerde soğutucusuz açılmıyor sistemler. Bizzat babamın intel pentium sisteminde soğutucu tam takılı olmayınca görüntü gelmiyor. Ekran kartı bloğunda fazla aralık varsa açılmıyor işlemci de aynı şekilde.

hiç bir anakartta soğutucunun tam takılı olduğunu algılayan bir sistem yok, olamazda zaten. Bahsettiğim soğutucu kablosu değil.

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,189
İsim
yunus günaydın
hiç bir anakartta soğutucunun tam takılı olduğunu algılayan bir sistem yok, olamazda zaten. Bahsettiğim soğutucu kablosu değil.
Hocam bizzat çoğu kez başıma gelen bir şeyi söylüyorum size. Yalan mı söyleyeceğim? Eski sisteme stok soğutucuyu takmakta zorlandım kaç kere oturmadığı zaman sistem çalışmadı. Kulaktan duyma bilgi vermiyorum burada. Ekran kartı soğutma bloğunda küçük aralık olunca (soğutma bloğu çok kalitesiz vida tam oturmuyor) çalışıyor sistem ama ısınıyor, fazla aralık olunca direkt onda da görüntü gelmiyor. İşlemci stok soğutucu tam oturmadığı zaman direkt olarak sistem açılmıyor. Ayrıca bu sistem çok eski intel pentium işlemcisi. Yeni sistemlerde videoları da izledim öyle bir şey yok zaten.

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,818
İsim
göksel yurtcan

ben soğutucu takmadan core duo işlemci kaç saniyede yanıyor diye test bile etmiştim hocam dediğiniz yanlış

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,189
İsim
yunus günaydın
ben soğutucu takmadan core duo işlemci kaç saniyede yanıyor diye test bile etmiştim hocam dediğiniz yanlış
Abi şaka mısınız? :D Napayım gidip işlemcisi söküp şimdi size video mu atayım? Adamlara yaşıyorum diyorum inanmıyorlar ya. 😂

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Abi şaka mısınız? :D Napayım gidip işlemcisi söküp şimdi size video mu atayım? Adamlara yaşıyorum diyorum inanmıyorlar ya. 😂
hocam işlemci soketinde sorun varsa, soğutucu baskı yapınca pinler birbirine tam olarak değiyor olabilir. Normalde öyle olmaması gerekiyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,319
Üyeler
151,207
Son üye
Ümit.35
Top Bottom