Neler Yeni

İşlemci boştayken 85 derece

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Yılmaz
Merhaba. Casper csd spec gt940m laptopum aşırı yavaş olduğu için formatladım. Daha sonra hiçbir hızlanma olmadı ve o günün akşamına doğru pc kendisini kapatmaya başladı. İşlemci olduğunu anladım bilgisayarcıya götürdüm. Bir gün sonra aradı ve bu pc sabahtan beri açık hiçbir problem yok dedi. Eve geldim açılmadı. Bugün yine denedim. Açıldı ama ekran geldikten yaklaşık 1 dk sonra kilitleniyor diyip kendi kendine kapandı. Şimdi yeniden açtım ve bu sefer kapanmadı. İşlemci sıcaklığına baktım boştayken 98 bile gördü. Kasayı hafif açıp fana dokundum. Dokununca aşağı yukarı hareket ediyor. Termal macun hiç yenilemedim. Sorun ne olabilir? Termal macunla fanı tam oturtsak çözülür mü?

Oğuz Kağan Ayhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Oğuz Kağan Ayhan
Merhaba. Casper csd spec gt940m laptopum aşırı yavaş olduğu için formatladım. Daha sonra hiçbir hızlanma olmadı ve o günün akşamına doğru pc kendisini kapatmaya başladı. İşlemci olduğunu anladım bilgisayarcıya götürdüm. Bir gün sonra aradı ve bu pc sabahtan beri açık hiçbir problem yok dedi. Eve geldim açılmadı. Bugün yine denedim. Açıldı ama ekran geldikten yaklaşık 1 dk sonra kilitleniyor diyip kendi kendine kapandı. Şimdi yeniden açtım ve bu sefer kapanmadı. İşlemci sıcaklığına baktım boştayken 98 bile gördü. Kasayı hafif açıp fana dokundum. Dokununca aşağı yukarı hareket ediyor. Termal macun hiç yenilemedim. Sorun ne olabilir? Termal macunla fanı tam oturtsak çözülür mü?
termal macun var mı üzerinde işlemcinin

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fanı sökmedim ama işlemci ile fan arasında termal macun olmaz mı zaten
Mesaj otomatik birleştirildi:

termal macun değişimi
Değiştirince sorun çözülür değil mi? Tahmini ne kadar tutar değişim?

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,718
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı
macun sür eğer yoksa sade bir diş macunu da iş görebilir ve fan temas etmediğinden de belki olabilir fotosunu atabilir misin?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
macun sür eğer yoksa sade bir diş macunu da iş görebilir ve fan temas etmediğinden de belki olabilir fotosunu atabilir misin?
Vidanın birisi yalama olduğu için sökemedim ama işlemci tarafından kasa kapağını hafif kaldırarak kontrol ettim. Parmağımla fanın kenarına dokununca aşağı ve yukarı hareket ediyor

Top Bottom