Neler Yeni

İşlemci Çekirdek Sayısı Eksik Görünüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Taha Furkan Doğan
Arkadaşlar merhaba şimdi aygıt yöneticisinden bakıyorum işlemci 4 tane görünüyor. Hatta msconfig den >önyükleme>gelişmiş seçenekler'den --işlemci sayısı 4 gösteriyordu birkaç gün önce..-- --fakat şimdi iki gösteriyor neden sizce?--- (CPU-Z ve Quick Cpu indirdim ve yine göstermiyor işlemciyi) Aygıt yöneticisinde hala 4 gösteriyor problem nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ha bir de eklemek isterim oyunlarda fps düşüşü yaşıyorum bu yüzden cpu güçlendirmeye çalıştım pc yeni temizlendi termal macun sürüldü pc şu https://www.vatanbilgisayar.com/tos...tb-2gb-156-w81-notebook.html#urun-ozellikleri

Emre Baş

80+ Gold
Biosta core unlocker veya cpu unlock diye bir seçenek olması lazım Varsa enablet yapın

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Taha Furkan Doğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Biosta core unlocker veya cpu unlock diye bir seçenek olması lazım Varsa enablet yapın
Enablet ne oluyor ? ve bu işlemleri yapınca ne oluyor işlemciler falan sıfırlanıyor mu yani baştan mı okuyor pc işlemcileri?

Meko61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Sadece gülümse.....
merhabalar.
1. bios güncel ayarlarını kontrol etmeniz,
2. sistemdeki driverların güncel olup olmadığına bakınız.
iyi günler

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Taha Furkan Doğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
merhabalar.
1. bios güncel ayarlarını kontrol etmeniz,
2. sistemdeki driverların güncel olup olmadığına bakınız.
iyi günler
Biostan nasil ayar yapacağım? Yanlış bir şey yapmaktan korkuyorum. Youtubede videosu varsa link atabilir misiniz ya da biliyorsaniz detayli anlatabilir misiniz? Teşekkür ederim

Aktif etme anlamına gelir
Biostan nasil ayar yapacağım? Yanlış bir şey yapmaktan korkuyorum. Youtubede videosu varsa link atabilir misiniz ya da biliyorsaniz detayli anlatabilir misiniz? Teşekkür ederim

Meko61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Sadece gülümse.....

iyi günler bios ayarların pc açılışta ilk başta örnek f2 veya delete tuşuna basarak girersiniz ilk önce sizin marka model araştırıp ona göre bios ayarı yapmanız lazım ikinci alarak bilmiyorsanız anlayan birinden yardım almanız. video ile yapmak kendi fikrimce doğru bulmuyorum çünkü yapılan işlem belki pcnize zarar vermeye bilir ama yanlış ayar veya hatalı parça olduğu zaman farklı problemlere yol açabilir işlem çok basit ama pcnizin sıkıntısı o işlem mi. yakınınızda anlayan birinden tavsiye almanızı öneririm

Top Bottom