Neler Yeni

İşlemci Fan Değişimi Sonrasında Açılmayan PC

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Onur Toprak
Dostlar öncelikle sistemim:
İ3 9100f İşlemci
Asrock H310M-HDV anakart
MSI RX 570 ekran kartı
8x2 16GB Kingston HyperX Fury Ram
Bilgisayarımı yaklaşık 6 ay önce teknobiyotik üzerinden topladım ve 6 aydır sorunsuz kullanmaktaydım. Fakat bilgisayarı ilk aldığım günden itibaren stok soğutucu çok sesli çalışıyordu ve yazın aldığım için oyunlarda işlemci sıcaklığı 90 derecelere varıyordu. Ben de soğutucunun tam oturmadığından şüphelenip daha ilk gün içerisini açıp soğutucuyu çıkarıp taktım ve pc açılmadı. Neyden olduğunu çözmem saatlerimi aldı ve soğutucunun bacaklarını hafif sıkınca veya gevşetince açıldı. Buna çok şaşırmıştım sebebini anlamamıştım. Bu 6 aylık süre boyunca sürekli bu oldu yani RAM çıkarıp takarken ekran kartı çıkarıp takarken elim hafif çarpsa açılmıyordu ve mecbur yine soğutucunun bacaklarını hafif sıkıp veya gevşetip açılmasını bekliyordum. Bu sorundan çok sıkıldım ve artık yeni soğutucu aldım. Bugün elime ulaşan Snowman m200 marka soğutucuyu çok zorlanmadan yerine taktım ve bu sefer de bilgisayar hiç açılmamaya başladı. Malum bu soğutucunun da herhangi bir bacağı falan yok. Çıkarıp yeniden eski stok soğutucuyu taktım ve sonuç yine aynı. Lütfen yardımcı olun ben bu soğutucudan 6 aydır çekiyorum ve sorunun neden kaynaklandığı hakkında en ufak bilgim yok. Çözümlerinizi bekliyorum...

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,841
Üyeler
140,706
Son üye
Kayra Işık
Top Bottom