Neler Yeni

İşlemci Fanı Takınca PC Donuyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Miraç Bayraktar
Bütçe
600
Herkese selamlar, forumdan tavsiyeler üstüne Performax Perfan-120-H fan aldım. Ciddi manada soğuttu 25 derecelere kadar stok fan ile arasında fark oldu. Ancak şöyle bir problem yaşadım rgb lerini takmadan sadece cpu fan slotunu bağladım ilk 1 saat kullandım bir problem yoktu. Daha sonra ilk internet kesildi, daha sonra mouse bağlantısı koptu. Bilgisayarı yeniden başlattım ancak görüntü gelmedi hiçbir şekilde. İşlemciyi yerinden çıkarttım tekrar taktım fanı tekrar oturttum açıldı 30dk sonra tekrar aynı problemi yaşadım. Şimdi stok soğutucumu geri taktım 3 saattir kullanıyorum bir problem yok. Zaten 3-4 gündür stok fanla sorun yaşamadan kullanıyordum. Bunun sebebi yeni aldığım fan mıdır? Anakartıma mı uyumlu değil pek anlayamadım açıkçası. Ya da anakartımda bir arıza mı vardır onuda alalı 1 hafta oldu bilemedim cevap verirseniz sevinirim.

Anakartım: Asus B450M-A II
PSU: 600W 80+

Birde fana ihtiyacım var ancak bu marka dandik midir yoksa şansıma mı böyle geldi anlayamadım bana böyle çok iyi bir şey olmasına gerek yok maksimum 500-600 tl civarlarında bir cpu kule tipi fan önerirseniz sevinirim işlemcim Ryzen 5 5600. ID Cool 214-XT iyi midir bütçeme uyuyor ya da 224-xt modeli mevcut burda 600tl kırmızı renk olduğu için sanırım. Zaten rgb sini kullanmayacağım ışıksız takacağım için rengin bir önemi yok bu linkteki alınır mı ?

Hurly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Kerem Yıldız
Bildiğim kadarıyla linkteki se 224 red olan kırmızı aydınlatmaya sahip ve kapatilabilen bir aydınlatma değil. Daha önce konularda bahsi geçmişti bu yönde. Linkteki ürün de alınır. Zaten performax soğutucu için bu modelin aynısı diyorlar. Orjinal olanı Se-224. Herkesin tavsiye ettiği model fiyatı da gayet uygun şuan. Alınır diyorum ben.

Top Bottom