Neler Yeni

Yardım İşlemci ısınmasına ne yapmalıyım

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Boşta 55-65 arası geziyor oyunlara bakmadım ama mesela bir oyunda bir anda alt tab yapıp gpu z den baktım ve 75 derece olduğunu gördüm, oyunda bir şey olmuyor ama boşta çok sıcak ben bu sorunu aylardır yaşıyorum hatta ilk aldığımda bile yaşıyorumdur ben bu sorunu nasıl kökten çözerim babamla konuşup aldığımız bilgisayarcıdan termal macun yenilemesini istesek yapar mı ?

İşlemcim stok fan ve kasa mesh değil

Sistem:
Ryzen 3 1200 AF
Gigabyte B450M-H
Team 8x2 3200 mhz cl16
xfx rx 570 4 gb ( ekran kartım 50-60 arası geziyor oyunda 80 i görmüyorum)
Xigmatek 600w 80+
Redrock g625ba ( Kasa)

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hocam bir termal macun değişin mx4 olursa iyi olur. Birde kasanızın hava sirkülasyonu güzel değil gibi duruyor bütçeniz yetiyorsa güzel bir kasa alın.

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bir termal macun değişin mx4 olursa iyi olur. Birde kasanızın hava sirkülasyonu güzel değil gibi duruyor bütçeniz yetiyorsa güzel bir kasa alın.
demesi kolay babam bana kasa falan almaz işlemcinin ısındığını bile babama ikna edeceğimi sanmıyorum

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
demesi kolay babam bana kasa falan almaz işlemcinin ısındığını bile babama ikna edeceğimi sanmıyorum
Hocam demesi kolay derken? Burası yardımlaşma forumu önerilerimi söylüyorum demesi kolay diyorsunuz . Ailenizi ikna etmek size kalmış bu benim sorunum değil bana burda atar yapıyorsunuz.

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hocam demesi kolay derken? Burası yardımlaşma forumu önerilerimi söylüyorum demesi kolay diyorsunuz . Ailenizi ikna etmek size kalmış bu benim sorunum değil bana burda atar yapıyorsunuz.
Ben atar falan yapmıyorum yanlış anlayan sensin babam almaz diyorum sadece

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Yanlış anlama derken ?? Isınmanın nesini yanlış anlayayım yani farklı bir çözümü olduğunu sanmıyorum . Undervolt yapmayı deneyin ısılarınızı düşürürsünüz birde oyunda o kadar ısınmıyorsa sıkıntı olmaz bence 100 derece olmuyor sonuçta.

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Yanlış anlama derken ?? Isınmanın nesini yanlış anlayayım yani farklı bir çözümü olduğunu sanmıyorum . Undervolt yapmayı deneyin ısılarınızı düşürürsünüz birde oyunda o kadar ısınmıyorsa sıkıntı olmaz bence 100 derece olmuyor sonuçta.
0.9v çalışıyordu sanırım cpb kapalı üstüne yaz başlıyor baya ısınıcak bunun olmasını istemiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Baban almazsa biz ne yapalım kardeşim adam öneri yapıyor demesi kolay diyorsun tuhaf mısın nesin.
Konuya yardımcı olucaksan yardım et boş konuşman zorunlu bir şey değil

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1

Concevt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Berkay Burak Çifci
termal macun degiştir düzelmemse ek fan tak ama dogru yerlere tak fanı hava sirükilasyonu düzgün olsun gene olmazsa sogutucu degiş

Top Bottom