Neler Yeni

İşlemci önerisi Lga775 pin

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Furkan Yıldırım
Facebook
furkanyildirim28
Twitter
furkanyildrim28
Ekran kartı kötü, uğraşmaya değmez bence.
En iyisi bunla idare et ileride sat apu topla ucuza, en azından güncel sisteme geçmiş olursun :).
İlla upgrade yapacaksın al 120-130 TL'ye G31M-ES2L Q9400 falan tak kullan. En iyisi o olur senin için.
Babamların şirketinden aldım ben bu kasayı depoya kaldıracaklardı ben alim dedim :D kaldı öyle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartı kötü, uğraşmaya değmez bence.
En iyisi bunla idare et ileride sat apu topla ucuza, en azından güncel sisteme geçmiş olursun :).
İlla upgrade yapacaksın al 120-130 TL'ye G31M-ES2L Q9400 falan tak kullan. En iyisi o olur senin için.
Veya kendime 2. el parcalarla i3 lü veya i5 li bir kasa toplayacagım butce ne kadar gider tahminen

Jaja50

80+ Silver
Babamların şirketinden aldım ben bu kasayı depoya kaldıracaklardı ben alim dedim :D kaldı öyle

Veya kendime 2. el parcalarla i3 lü veya i5 li bir kasa toplayacagım butce ne kadar gider tahminen
Toplayacağın nesile ekran kartına v.s bağlı hocam. Sen bütçe belirt konu aç arkadaşlar yardımcı olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Furkan Yıldırım
Facebook
furkanyildirim28
Twitter
furkanyildrim28

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Merhaba arkadaşlar kötüce olsa bir sistemim var ve bu sistemi biraz yükseltmek istiyorum.
Şuanki sistemim :
İşlemci : Intel Pentium E2180 (Intel pentium dual cpu e2180 2.0 güz)
Soket tipi : LGA775 Pin
Anakart : Foxconn 945 7MD series
Ram 4GB
EKRAN Kartı: Nvidia geforce gt 220
Csgo rek de 25 30 fps yoldaş da ise 40 oluyor. Oynadığım çok oyun yok bundan örnek verdim.

Bu sistemime en iyi işlemciyi önerir misiniz??
O anakarttan fazla bişey bekleme derim ne xeon ne quad(zor) desteklemiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Furkan Yıldırım
Facebook
furkanyildirim28
Twitter
furkanyildrim28
O anakarttan fazla bişey bekleme derim ne xeon ne quad(zor) desteklemiyor
Şimdi Letgodan baktımda İntel Core 2 Q8200 ya da Core 2 extreme Q6700 bu anakarta uyarmı? . Pin olarak uyuyor 775pin işlemciler bunlar

Bence bu sisteme yatırım yapmak mantıksız. Quad Core desteklemiyor. Yapacağın en mantıklı şey anakarti elden çıkarırsın g31, g41 chipsetli ucuz bir anakart alırsın ve Quad Core takarsın ya da modlu Xeon.
Şimdi Letgodan baktımda İntel Core 2 Q8200 ya da Core 2 extreme Q6700 bu anakarta uyarmı? . Pin olarak uyuyor 775pin işlemciler bunlar hangisi destekliyor filan nasıl bakıyoruz yani pin uyuyor ama uymuyor yazmışşınız ya ondan sordum

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Şimdi Letgodan baktımda İntel Core 2 Q8200 ya da Core 2 extreme Q6700 bu anakarta uyarmı? . Pin olarak uyuyor 775pin işlemciler bunlar

Şimdi Letgodan baktımda İntel Core 2 Q8200 ya da Core 2 extreme Q6700 bu anakarta uyarmı? . Pin olarak uyuyor 775pin işlemciler bunlar hangisi destekliyor filan nasıl bakıyoruz yani pin uyuyor ama uymuyor yazmışşınız ya ondan sordum
Pin sayısının uyması anakartın işlemciyi destekleyeceği anlamına gelmiyor. Dediğim gibi o anakarta Quad Core takamazsın. Çalışmaz.

BYCAN_TR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
REMZİ CAN UYSAL
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Furkan Yıldırım
Facebook
furkanyildirim28
Twitter
furkanyildrim28
quad core serisi takabilirsin q90xx tek kötü yanı 4gb ram destekliyor g41m olsaydı 8gb tak keyfine bak derdim

https://www.cpu-upgrade.com/mb-Foxconn/945G7MD-8KS2H.html burada detaylı bir şekilde desteklenen işlemciler vardır mlsf ki quad core yokmuş
Ya Aga vallahi ne dandik bir anakartmiş. Elimdeki parçalara göre bana bir anakart önerebilirmisin 4gb tamdan fazla desteklesin g41m ye bakacağım şimdi
Bende 3 tane 2gb ram var Ddr2 800 mhz
1 gb nvidia geforce gt 220 var
1 de yarın 240 gb ssd geliyor o uyar zaten
Ben bu anakarta quad yada ekstreme bir işlemci takmak istiyorum yani 4 çekirdekli hangisini almalıyım çünkü i3 ve i5 ler çok pahalı idarelik bir anakart olsun

quad core serisi takabilirsin q90xx tek kötü yanı 4gb ram destekliyor g41m olsaydı 8gb tak keyfine bak derdim

https://www.cpu-upgrade.com/mb-Foxconn/945G7MD-8KS2H.html burada detaylı bir şekilde desteklenen işlemciler vardır mlsf ki quad core yokmuş
Bu sayfadaki işlemciler uyuyormu şimdi

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,655
Üyeler
141,468
Son üye
eminmisinn
Top Bottom