Neler Yeni

İşlemci Sıfır mı Yoksa 2. El mi Nasıl Anlarım ?

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
900
İsim
Buğra
dostlarım ryzen 5 7500f alacağım en ucuz amazonda buldum ama satıcıya pek güvenemedim ikinci el olup olmadığını nasıl anlarım ?

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
900
İsim
Buğra
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Satıcı güvenilir dfs bilgisayar alabilirsiniz sıfırdır.
hocam yorumlarda bir arkadaş şöyle yorum yapmış o yüzden şüpheliyim aslında

1707903002538.jpeg

3 kişi falan DFS'den Ryzen 5 5600 aldık aynen dediği gibi kutuya koyarak gönderiyorlar işlemciyi bir sıkıntı çıkmamıştı. İki arkadaşım öyle aldı ben direkt gidip DFS'nin mağazasından almak istemiştim gidip baktım istediğimi verdiler kutuladılar cebime koyup geldim. Kutulama fena değil ama kargo çalışanları sağolsun bir şeyler yapabiliyorlar. Amazon üzerinden aldığınız için her şekilde yardımcı olunur.

Ek not: DFS'den aldığım işlemci gold silikon çıktı. Yüksek mhzlerde düşük sıcaklıklarda harika çalışıyor aktif olarak 4650 mhz yeter diye düşündüğüm için 4650'de kaldım işlemci gerektiren oyunlarda 55 derecede takılıyorum.

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
900
İsim
Buğra
3 kişi falan DFS'den Ryzen 5 5600 aldık aynen dediği gibi kutuya koyarak gönderiyorlar işlemciyi bir sıkıntı çıkmamıştı. İki arkadaşım öyle aldı ben direkt gidip DFS'nin mağazasından almak istemiştim gidip baktım istediğimi verdiler kutuladılar cebime koyup geldim. Kutulama fena değil ama kargo çalışanları sağolsun bir şeyler yapabiliyorlar. Amazon üzerinden aldığınız için her şekilde yardımcı olunur.

Ek not: DFS'den aldığım işlemci gold silikon çıktı. Yüksek mhzlerde düşük sıcaklıklarda harika çalışıyor aktif olarak 4650 mhz yeter diye düşündüğüm için 4650'de kaldım işlemci gerektiren oyunlarda 55 derecede takılıyorum.
dfs mağazası nerede hocam yakınsa gidip kendim alayım

dfs mağazası nerede hocam yakınsa gidip kendim alayım
Ankara'da. Tam olarak mağaza gibi hayal etme villanın içinde sistem topluyorlar :D. İlk gittiğimde çok tuhaf gelmişti ev ortamı gibi her taraf bilgisayar parçası hazır sistem falan topluyorlardı. Yardımcı oluyorlar sıkıntı yaşamazsın.

The_efec

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Efe çiçek
satın aldığınızda size verilen fatura yada işlemcinin kendi kutusu üzerindeki model/seri koduna bakarak anlaşılabilir. Aida64 yada benzeri bir yazılımla bilgisayarınızdaki işlemci model/seri koduyla, fatura yada işlemcinin kendi kutusu üzerindeki model/seri kodunu karşılaştırabilirsiniz. (İşlemci model kodu ayrıca BIOS'ta da yazabiliyor fakat anakartınza göre bu durum farklılık gösterebilir.)
Başka türlü de sanmıyorum farkedilebileceğini.

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
900
İsim
Buğra
Ankara'da. Tam olarak mağaza gibi hayal etme villanın içinde sistem topluyorlar :D. İlk gittiğimde çok tuhaf gelmişti ev ortamı gibi her taraf bilgisayar parçası hazır sistem falan topluyorlardı. Yardımcı oluyorlar sıkıntı yaşamazsın.
istanbuldayım ya tüh internetten işlemci almaktan korkuyorum açıkçası hassas bir parça çünkü fazla para verip kutulu almak istemiyorum

Satıcı bozuk ürün yollamaz. Kargonun aziziliğine uğrarsan da Amazon destek olur diye düşünüyorum. Sen bilirsin.

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
900
İsim
Buğra
Satıcı bozuk ürün yollamaz. Kargonun aziziliğine uğrarsan da Amazon destek olur diye düşünüyorum. Sen bilirsin.
alayım o zaman hocam zaten işlemcide hasar olsa dışardan bakınca belli olur en kötü iade ederim

Garbajosa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Kenan Çelik
Bu arada 2.el almak konusunda en az korku yaşayacağım bilgisayar parçası işlemcidir. Yıllarca kaç tane 2. el işlemci aldım hiç sorun yaşamadım.

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
900
İsim
Buğra
Bu arada 2.el almak konusunda en az korku yaşayacağım bilgisayar parçası işlemcidir. Yıllarca kaç tane 2. el işlemci aldım hiç sorun yaşamadım.
hocam işlemci geldi valla alırken çok korktum ama o kadar iyi paketlenmiş ki üstünden tır geçse bişey olmaz işlemci için 3d printerdan kutu basmışlar ve çok iyi oturuyor hareket bile etmiyor size de teşekkür ederim ayrıca

Ekler

• IMG_0009.jpeg
    IMG_0009.jpeg
    1.8 MB · Hit: 39
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,048
Üyeler
152,597
Son üye