Neler Yeni

İşlemcim boşta çok ısınıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Salih doğan
İşlemcim ryzen 5 5600x amd core boost açık kullanıyordum kolay kolay 70 dereceyi geçmiyordu ara sıra 2 3 ayda bir bazen böyle yapıyor geçen böyle olduğunda kendi kenine düzelmişti ama şimdi bilgisayarı açar açmaz 50 küsür dereceyle açılıp hiçbirşey açık değilken yükseliyor tarayıcıya girmemle 10 ar 10 ar yükselmesi bir oldu 90 95 100 dereceleri görüyorum biosta da 90 100 derece oluyor termal macununu bi yerde yeniletmiştim bir kaç hafta oluyor core boostu kapatıp denedim 90 100 dereceleri görmüyor artık daha stabil gibi oldu ama daha düne kadar boşta core boost açık 45 46 dereceleri gören işlemcim şimdi core boost kapalı halde bile 53 54 dercelerde geziyor undervolt işlemi aklıma geldi 4.35 ghz sabitleyip 1.15 v verdiğimde bilgisayar kapanıyor.

thec2o

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
Cemre Can Özdemir
termal macun yenileyebilisin hava soğutucu fanın varsa temizle

Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
emre yokuş
kullanılan macunun kalitesi nedir ? Soğutucunun bacaklarını kontrol ettin mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Salih doğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
artrıc mx 4 macun kullanıldı soğutucuyu kontrol ettim gevşeme veya boşta değil temizlik konusunda da fanını temizlemiştim 120mm sıvı soğutma var eklemeyi unutmuşum
Mesaj otomatik birleştirildi:

core boost kapatıp açtığımda ses yok ama core boost açıkken soğutucunun pompası ya da fanı tespit edemedim cızırtı şeklinde ses geliyor

Top Bottom