Neler Yeni

İşlemcim gereksiz derecede ısınıyor

EmreSrs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Emre Yıldırım
Baska sogutucu takma imkanin var mi?
bana göre sivi sogutucu problem var.
Başka soğutucu takma imkanım şuanlık yok.Keşke işlemci içinden stok fan çıksaydı öyle deneyebilirdim.Eğer soğutucuda problem varsa nasıl 100 derecede sabit kalabiliyor ki?120 lere çıkabilceğini düşünüyorum.

• Beğen
Reaksiyonlar: cici

Rambo87

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Başka soğutucu takma imkanım şuanlık yok.Keşke işlemci içinden stok fan çıksaydı öyle deneyebilirdim.Eğer soğutucuda problem varsa nasıl 100 derecede sabit kalabiliyor ki?120 lere çıkabilceğini düşünüyorum.
100 derece üstünde cikti anda. Sistem kenlinden kapatir.
max 105 derece kadar ve orda bile kritik tam olayi.

KTimur

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Her bileşenin çalışacağı bir sıcaklık vardır 200 derece olsa dahi (zaten belirli bir dereceden sonra sistem kapanır) yazılımsal olarak 100 derece üstünü göstermez diye tahmin ediyorum. Ama bence problem sıvı soğutmada bilgisayarı kullanmayın bu arada işlemciyi yakarsınız.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,437
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Sogutucunun pompasi calişmiyor gibi

EmreSrs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Emre Yıldırım
Her bileşenin çalışacağı bir sıcaklık vardır 200 derece olsa dahi (zaten belirli bir dereceden sonra sistem kapanır) yazılımsal olarak 100 derece üstünü göstermez diye tahmin ediyorum. Ama bence problem sıvı soğutmada bilgisayarı kullanmayın bu arada işlemciyi yakarsınız.
Ben şey olarak düşünmüştüm.Bilgisayar %100 kullansa bile 100 dereceyi geçmedi veya kapanmadı.Ondan dolayı alakalı olmayacağı hakkında yorum yapmıştım.

anilxtr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Anıl YILDIRIM
usta 10.nesilde 100 derece üstü cıkabilir diye biliyorum koruma anlamında 100'de kapanmaz diye biliyorum.

KTimur

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Ben şey olarak düşünmüştüm.Bilgisayar %100 kullansa bile 100 dereceyi geçmedi veya kapanmadı.Ondan dolayı alakalı olmayacağı hakkında yorum yapmıştım.
@Rambo_87 en doğru yorumu yaptı bu konuda efendim özür dilerim. Benim yorumumu boşverin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,583
Üyeler
158,140
Son üye
enestazekus
Top Bottom