Neler Yeni

İşlemcinin boşta 100 dereceye çıkması ve sıvı soğutucudan gelen değişik sesler

Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Semih
Arkadaşlar i3 12100F kullanıyorum stok fanın uçak sesinden kurtulmak için Deepcool LS 520SE sıvı soğutucu aldım fakat bu sefer de aşırı rahatsız edici bi cızırtı sesi ve boşta işlemcinin 100 derece olması gibi saçma sapan sorunlarla karşılaşıyorum.

1709157469247.png

Değerlerim bu şekilde. Arada canı isterse bi 50 derecelere düşüp tekrardan 100 dereceye geri çıkıyor. Termal macunu değiştireli 2 hafta olmamıştır. Sıvı soğutucudan çıkan ucube sesi de aşağıdaki videoda bıraktım. Onu da canı isteyince cızırdıyor istemeyince susuyor, değişik.

Bu konuda ne yapmam gerekiyor arkadaşlar bu sorunu yaşamış arkadaşların veya çözümü hakkında fikri olan varsa lütfen yorum atarsa çok sevinirim. Ayrıca termal macundan olabileceğini düşünen arkadaşlar varsa termal macunu daha yeni satın aldım ne kalın ne de çok ince sürdüm tam ayarında. Termal macundan dolayı olabileceğini düşünmüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
ismet karagücük
kanka bakımını biliyorsan yapmayı dene tekrardan radyatörü falan fan sıkıntılı devir daimde yaptığını zannetmiyorum pcyi de 100 derece çalıştırma o kadar veya tam otutturmamışta olabilirsin 100 derece olması hiç çalışmıyor anlamına geliyor şu an full zarar eder yakabilir

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
872
İsim
Berat fatih
fan yerinden çıkmış hiç eleme degiştir yenisi ile garantisi vrsa tab

Transcontinental

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
568
İsim
Mahir
Fan arızalı, ama bundan dolayı 100 dereceye vurmaz.
Jelatini söktün mü kontrol et.
Sıvı soğutma bağlantılarını kontrol edebilirsin internetten bakarak.
İşlemciye soğutucunun tam oturduğundan emin ol.
Bunlar çözüm olmazsa garantiye yolla yapacak bir şey yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Semih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
fan yerinden çıkmış hiç eleme degiştir yenisi ile garantisi vrsa tab
Fanın yerinden çıkması değil de rulman dağıttığını düşünüyorum ben. Aldığım ilk zamanlardan beri bu sesi yapıyor artık katlanılmayacak düzeye geldi. Bugün Deepcool'a bi mail attım gerekli kanıtlarla beraber bakalım geri dönüşlerini müşteri memnuniyetlerini göreceğiz.

Transcontinental

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
568
İsim
Mahir
Bu sayfadan bakabilirsin bağlantılara.

Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Semih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fan arızalı, ama bundan dolayı 100 dereceye vurmaz.
Jelatini söktün mü kontrol et.
Sıvı soğutma bağlantılarını kontrol edebilirsin internetten bakarak.
İşlemciye soğutucunun tam oturduğundan emin ol.
Bunlar çözüm olmazsa garantiye yolla yapacak bir şey yok.
Jelatini sökülü hocam. Sıvı soğutma bağlantılarında da herhangi bir sorun yok. İşlemci de tam oturuyor. Kendimce çözüm üretmeye çalışıyorum fakat dediğiniz gibi sorun çözülse bile ben yine de ürünü garantiye yollayacağım ya da yeni fan talebinde bulunacağım çünkü bu fan sesi gerçekten çekilecek gibi değil. Çok hızlı bi internetim yok o yüzden bazen geceleri oyun indirmek için bilgisayarı açık bırakmam gerekiyor ve bu sesle ne uyku uyunuyor ne de kafa dinlenebiliyor.

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
872
İsim
Berat fatih
Bu sayfadan bakabilirsin bağlantılara.
montajı salla fan da sorun var üzerine hiç sogutmuyor benim eski kasadaki ekran kartı fanı böyle böyle oldu sonra patladı yerinden çıktı anasını satıyım fansız ekran kartı oldu 5dk geçmeden kendini kapatıyordu sıcaklıktan sonra parçalara ayırdlım tabi

Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Semih
Arkadaşlar şimdi bi ekran görüntüsünü incelediğimde 2. Kasa yazan soğutucunun 71RPM çalıştığını fark ettim. BIOS'a girip fanın sıcaklık atamasının CPU'dan değil de SYS'den geçtiğini fark ettim. Onu CPU'ya çekip tekrar açtığımda şu anki sıcaklık değerim olması gereken düzeye geldi. Halbuki iki fan da çalışıyordu fakat neden olduğunu anlayamadım. Sonuç olarak şimdilik sorun çözüldü gibi gözüküyor. Fan sesi sorunun da 2000RPM üstüne çıkınca cızırdadığını fark ettim o şu anlık kendimin çözebileceği bi sorun değil gibi gözüküyor çünkü ürünün garanti dışı kalmasını istemiyorum fakat şimdilik sorun çözüldü gibi. Benzer sorunu yaşayan arkadaşlar varsa BIOS'dan bi fan ayarlarına göz atsınlar derim. Yorum atıp yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkür ederim cansınız <3

1709159193043.png

Farway

80+ Silver
Pompada sorun var bilye seside ondan

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
238
İsim
OZAN TANKUŞ
Arkadaşlar i3 12100F kullanıyorum stok fanın uçak sesinden kurtulmak için Deepcool LS 520SE sıvı soğutucu aldım fakat bu sefer de aşırı rahatsız edici bi cızırtı sesi ve boşta işlemcinin 100 derece olması gibi saçma sapan sorunlarla karşılaşıyorum.

Alıntıyı görüntüle

Değerlerim bu şekilde. Arada canı isterse bi 50 derecelere düşüp tekrardan 100 dereceye geri çıkıyor. Termal macunu değiştireli 2 hafta olmamıştır. Sıvı soğutucudan çıkan ucube sesi de aşağıdaki videoda bıraktım. Onu da canı isteyince cızırdıyor istemeyince susuyor, değişik.

Bu konuda ne yapmam gerekiyor arkadaşlar bu sorunu yaşamış arkadaşların veya çözümü hakkında fikri olan varsa lütfen yorum atarsa çok sevinirim. Ayrıca termal macundan olabileceğini düşünen arkadaşlar varsa termal macunu daha yeni satın aldım ne kalın ne de çok ince sürdüm tam ayarında. Termal macundan dolayı olabileceğini düşünmüyorum.
Fan nedense son devirde çalışıyor gibi yüksek ihtimal 100 derece oldgundan dolayıdır. işlemci ısınmasa o fanlarda soğutmaya çalışmaz %100 devirde. neden ısındıgına bi bak bence. jelatini söktüysen bile temas etmiyor gibi duruyor. İmkani yok o soğutucuyla 100 derecede çalışması :)

Top Bottom