Neler Yeni

İşlemciyi Düşürdüm :( - PC Açıldı!?

forks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Aslı Aydın
İyi forumlar değerli arkadaşlar. Az önce yeni anakartıma geçiş yaparken telefonu fark etmeden masaya işlemcinin üstüne koymuşum. Haliyle üstünde macun olan işlemci de telefona yapışmış ve telefonu kaldırınca işlemci de yere düştü. :( Fotoğraflara bakabilir misiniz sizce kurtarılabilir mi?

Son Gelişme: Arkadaşlar nasıl oldu bilmiyorum ama işlemci çalıştı. Hatta PC'den yazıyorum şuan. Yeni anakartla denemek istemedim, yeni Asus anakartı söktüm eski Asrock anakartı tekrar yerleştirdim sistemi topladım. Ve sistem çalıştı.

Fakat şimdi aklımda bambaşka sorular var. Acaba tam yük altına soksam bir yerden patlak çatlak verir mi? Verirse kısa dvre oluşturup anakarta ordan da gpu'ya felan zincirleme bir hasara yol açar mı?

Ekler

• 87A5E17B-F96C-47D2-98BB-EC2EE25BFAB5.jpeg
    87A5E17B-F96C-47D2-98BB-EC2EE25BFAB5.jpeg
    1.1 MB · Hit: 251
  • 3AFD719E-06D9-4DB3-90A2-9ADF46DC2928.jpeg
    3AFD719E-06D9-4DB3-90A2-9ADF46DC2928.jpeg
    1,011.5 KB · Hit: 251
Son düzenleme:

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,372
İsim
Yusuf
İyi forumlar değerli arkadaşlar. Az önce yeni anakartıma geçiş yaparken telefonu fark etmeden masaya işlemcinin üstüne koymuşum. Haliyle üstünde macun olan işlemci de telefona yapışmış ve telefonu kaldırınca işlemci de yere düştü. :( Fotoğraflara bakabilir misiniz sizce kurtarılabilir mi?
pcb kırmışsın bro bunun tamiri yok. büyük ihtimal pcb içindeki yollarda paramparça olmuştur

Koraybaba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
394
İsim
Koray Somuncu
eğik yada kırık pin varmı
Mesaj otomatik birleştirildi:

hee kırılmış görmedim geçmiş olsun knk işlemci neydi

forks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Aslı Aydın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pin yamulması yok aslında. İlk pinleri kontrol etmiştim çatlağı sonradan fark ettim.

İşlemci R7 2700x

Bu işlemciye muadil fiyat performans ne bulabilirim peki arkadaşlar bir tavsiyeniz var mıdır?

F1nerF1rst

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,360
İsim
Hasancan Bekdemir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama Bilgisayar Oyunlar Driver Problemleri
Kanka kırılmış pinlerde sorun yokta işlemci hakkın rahmetine kavuşmuş

Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Süleyman Çelik
dostum çok geçmiş olsun pinler kırıldıysa kurtulmaz

Aykut D.

80+ Gold
takıp deneyin çalışabilir

şahin doğan

80+ Platinum

forks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Aslı Aydın
takıp deneyin çalışabilir
bu sefer anakarta felan zarar vermesin?

Vallahi geçmiş olsun üzüldüm gerçekten.Ancak masa kaç metre bu kadar basit kırılmış olması garip geldi bana.
masayla alakası yok aslında telefonu yanlışlıkla işlemcinin üstüne koyunca işlemci telefonun kılıfına yapışmış üstündeki termal macun yüzünden telefonu havaya kaldırınca da olan oldu işte :/

Strangersupuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
Omer Faruk
bence de deneyin soğutucunun uyguladığı baskı ile çalışabilir, çalışmazsa da herhangi bir parçaya zarar vereceğini sanmıyorum.

Koraybaba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
394
İsim
Koray Somuncu
bi tak belki cana gelir

Top Bottom