Neler Yeni

İşlemciyi fansız çalıştırdım

I34RTU

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Bartu Kabil
İşlemcim 7800x3d, İşlemciyi bugün aldım ve sistemi test etmek için yani sadece biosu açmak için açtım. Soğutucum yok, bende biosta ısınmaz diye açtım ama dram hatası vermişti, onuda hallettim daha sonra ekranı gördüm, ama 4 5 sn sonra kapandı ben tekrar açtım açar açmaz yine kapandı bende problem var diye bekledim sonra tekrar denedim yine 5 6 saniyeliğine açıldı sonra kapandı, sonra aklıma geldi işlemcinin ısınabileceği, işlemciye elimi koydum çok sıcaktı. Bu işlem toplam 3 4 kez yapıldı, sizce işlemciye bir şey olmuş mudur?

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,141
İsim
Berk
İşlemcim 7800x3d, İşlemciyi bugün aldım ve sistemi test etmek için yani sadece biosu açmak için açtım. Soğutucum yok, bende biosta ısınmaz diye açtım ama dram hatası vermişti, onuda hallettim daha sonra ekranı gördüm, ama 4 5 sn sonra kapandı ben tekrar açtım açar açmaz yine kapandı bende problem var diye bekledim sonra tekrar denedim yine 5 6 saniyeliğine açıldı sonra kapandı, sonra aklıma geldi işlemcinin ısınabileceği, işlemciye elimi koydum çok sıcaktı. Bu işlem toplam 3 4 kez yapıldı, sizce işlemciye bir şey olmuş mudur?
Zaten bir şey olmaması için kendini kapatıyor ki sadece boşta çalıştırmışsınız, ısındığı ilk yerde kendini kapatmış kısaca bir şey olmamıştır. İşlemciyi fansız çalıştıramazsınız, sistem ısındığı ilk yerde kendini kapatır. Isı kaybolmadıkça tekrar da açsanız sistem yine kendini kapatır.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Resul
Hocam öyle 3 5 saniye de ısınıp bozulacak işlemci değil bunlar başka bir sıkıntı olabilir. Bileşenleri kontrol edin.

Top Bottom