Neler Yeni

Itopya.com Hatalı Ürün ve Değişim Süreci

volismo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
volkan dağ
Merhaba dostlar.
Sıfır bir sistem topluyorum. Anakart olarak İtopya.com üzerinden bir adet MSI MAG X670E TOMAHAWK sipariş ettim. Ürün bana 01.06.2023 tarihinde ulaştı. Ürün kutusunda ilk kez açıldığına dair bir yapışkan, şerit vs mevut değildi. Elimde kutu açılış videom da mevcut.
Sistemi bilgisayarcım topladı. Fakat '' over current have been detected on your usb device'' hatası aldı. Tüm usb bağlantıları çıkarılmış olmasına rağmen hata devam etti ve anakart arızası olduğu kanısına vardı.
Değişim talebi ile İtopya ile iletişime geçtim ve ürünü kendilerine kargo ile gönderdim ve 06.06.2023 tarihinde ellerine ulaştı. Burada sonra benimle hiçbir şekilde iletişime geçilmedi, maillerime cevap verilmedi.
Aradığımda ürünü kontrol edilmek üzere distibütöre gönderdiklerini söylediler. Bugün 03.07.2023 yani nerdeyse bir ay oluyor. İtopya ile tekrar iletişime geçtim ve servis kaydının 21.06.2023 tarihinde oluşturulduğunu yasal geri dönüş süresinin 20 iş günü olduğunu söylediler. Araya bayram tatili de girdiğinden benim anladığım beni 4 hafta yani bir ay kadar daha bekletecekler. Sürecin sonunda olumsuz dönüş yapmaları da söz konusu olabilir.

Bu konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var. Saygılar.

Edit1 :
Ürünü geri göndereli tam bir ay oldu. İtopyanın (EERA ürünü gönderdiği yetkili servisi aradım haftaya Cuma'ya kadar sonuçlanır dedi.
Ama ürünün değişimi ile ilgili talebimin İtopya(EERA) tarafından kendilerine iletilmediğini söylediler.
Bugün tüketici hakem heyetine başvuru yaptım.

Edit2:
Dün MSI yetkili servisi aradım ürünün durumunu öğrenmek için. İade/değişimin onaylandığını söylediler. Hemen İtopya'yı aradım. Telefonda 24. sıradaydım ve tam 27 dk sonra görüşebildim. İlk kişi bekleyin yönlendiriyorum dedi. İkinci Kişi de bekleyin yönlendiriyorum dedi. Sonunda biri çıktı ve dedi ki değişiklik yok yetkili servisten durumunu takip edebilirsiniz. Yetkili servisin değişimi onayladığını söyledim size bu şekilde dönüş yapılmış olması lazım dedim. Yok dediler bize dönüş yok.
Tam bir buçuk ay oldu bu sisteme ihtiyacım var lütfen ilgilenin dedim.

Edit3:
Bugün yine bir ses çıkmadı. Mail gönderdim yine ses yok. İtopyadan alışveriş yaptığım güne lanet olsun.

Son düzenleme:

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
Mert Camran
Merhaba dostlar.
Sıfır bir sistem topluyorum. Anakart olarak İtopya.com üzerinden bir adet MSI MAG X670E TOMAHAWK sipariş ettim. Ürün bana 01.06.2023 tarihinde ulaştı. Ürün kutusunda ilk kez açıldığına dair bir yapışkan, şerit vs mevut değildi. Elimde kutu açılış videom da mevcut.
Sistemi bilgisayarcım topladı. Fakat '' over current have been detected on your usb device'' hatası aldı. Tüm usb bağlantıları çıkarılmış olmasına rağmen hata devam etti ve anakart arızası olduğu kanısına vardı.
Değişim talebi ile İtopya ile iletişime geçtim ve ürünü kendilerine kargo ile gönderdim ve 06.06.2023 tarihinde ellerine ulaştı. Burada sonra benimle hiçbir şekilde iletişime geçilmedi, maillerime cevap verilmedi.
Aradığımda ürünü kontrol edilmek üzere distibütöre gönderdiklerini söylediler. Bugün 03.07.2023 yani nerdeyse bir ay oluyor. İtopya ile tekrar iletişime geçtim ve servis kaydının 21.06.2023 tarihinde oluşturulduğunu yasal geri dönüş süresinin 20 iş günü olduğunu söylediler. Araya bayram tatili de girdiğinden benim anladığım beni 4 hafta yani bir ay kadar daha bekletecekler. Sürecin sonunda olumsuz dönüş yapmaları da söz konusu olabilir.

Bu konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var. Saygılar.
İtopya pişmanlıktır hocam valla sana şöyle diyeyim 2-3 kez Alışveriş yaptım ama hepsini geri iade verdim bozuk gönderiyorlar utanmadan.

ege_onall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
575
İsim
ege
bana direkt açılmış mouse yolladılar ürünün kutusunun üstündeki ne mousenin üstündeki seri nosu da farklıydı ama sözde ben açmışım kutuyu :D

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
Mert Camran
bana direkt açılmış mouse yolladılar ürünün kutusunun üstündeki ne mousenin üstündeki seri nosu da farklıydı ama sözde ben açmışım kutuyu :D
İtopya pişmanlıktır net .

volismo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
volkan dağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Düzenlendi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR