Neler Yeni

İtopya 14 günlük iade hakkımı gasp etmeye çalışıyor

Furuns

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa
İtopya son zamanlarda kalitesini bozdu sanırım. Özellikle müşteri hizmetlerinde çalışan bazı arkadaşlar biraz seviyesiz ve kaba konusabiliyor. Anlam veremedim. Bir çok alışverişim oldu bu zamana kadar büyük bir sorun yaşamadım ama son zamanlardaki tutumları müşteri memnuniyetinden epey bir uzak..
Bizim Türk firmalarında şunu öğrenemedi, satış öncesi ne kadar iyi olursan ol, satış sonrası müşterinin sorunuyla ilgilenmezsen kötü bir marka şöhretin olur.

Fatih Nar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Fatih Nar
Bakkaldan hallice kurumsallığa sahip bir site hocam, internet sitesi açmış mahalle bilgisayarcısı bu site.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tüketici hakem heyetine başvuru yaptım. Kargolamadan önce çektiğim fotoğrafları, mailleşmelerimizi, kargoyu ne zaman teslim aldığıma dair kargo takip ekran görüntüsü ve takip numarası, geri kargoladığım tarihi belirten kargo takip ekran görüntüsü ve kargo takip numarasını dosyamda sundum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eklediğim emsal kararda gerekçe belirtmeksizin 14 içinde iadelerin kabul edilmesi gerektiğini belirtmiş thh.

Sanırım buradaki hijyen maddesinden kaynaklı böyle bir tutum sergilemiş olabilirler. Paketin açılmadığına dair bir kanıtınız varsa THH sizi haklı bulacaktır.

Ekler

• 1679166450848.png
    1679166450848.png
    41.2 KB · Hit: 35

Furuns

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa
Hijyen ürünü kulaklık knk
Yukarıda attığım mesafeli satış sözleşmesinde hijyen ürünü diye bir tabir geçmiyor ve emsal kararda tüketici hakem heyetine kulaklığın hijyen ürünü olduğu için iadesi olmaz diye itirazda bulunan firmanın heyet tarafından dikkate alınmadığı, yasalara göre karar verdiği görülüyor.

pr0phet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Mehmet Emin Güneşli
Bende oradan blackshar v2 aldım ama kulaklık sıkıntılı gibi duruyor anlamadım. Mesela kutunun içinden çıkan kod 2022 den kalma ve içinden 7.1 aktivasyon kodu çıkmalıydı o da çıkmadı anlamadım. Kulaklığın sıkıntısı şöyle bazı seslerde çok az cızırtı yapıyor anlaşılıyor ama çok nadiren oluyor normalde böyle mi anlamıyorum yoksa benim kulaklık mı sıkıntılı bilmiyorum. Oyun oynarken sıkıntı yok ama dediğim gibi bazı sesleri cızırtılı veriyor hangi sesleri anlamıyorum. İade etmek içi mail attığımda bana bunu yolladılar.
mail.png

Sizce ne yapmalıyım üzerinden 14 gün geçti ama 2 yıl destek sağlamaktayız diyor. İade edebilir miyim yoksa garantiye mi göndermeliyim?

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,126
İsim
Berk
itopya denilen yer nedir ki? 1-2 twitch yayıncısının pompaladığı ticarethane oldum olası ısınamadım firmaya.. bir iki alışverişte ben de sorun yaşadım öyle iade falan da değil. pek memnun kalmamıştım

Furuns

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa
Sanırım buradaki hijyen maddesinden kaynaklı böyle bir tutum sergilemiş olabilirler. Paketin açılmadığına dair bir kanıtınız varsa THH sizi haklı bulacaktır.
Hocam başlıkta görselini eklediğim emsal kararda firma kulaklık hijyen ürünüdür iadesini alamayız diye savunma vermiş, heyet itirazı kabul etmemiş 14 gün içinde yapılan iadeyi kayıtsız şartsız kabul edilmesi gerektiğine hükmetmiş.

utqq_10

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
273
İsim
Utku
ben f310 gamepadi açıp 1 hafta kullanıp amazona geri vermiştim abdullah abi sayesinde 299 a f710 almıştım onun yerine

Furuns

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa
Bende oradan blackshar v2 aldım ama kulaklık sıkıntılı gibi duruyor anlamadım. Mesela kutunun içinden çıkan kod 2022 den kalma ve içinden 7.1 aktivasyon kodu çıkmalıydı o da çıkmadı anlamadım. Kulaklığın sıkıntısı şöyle bazı seslerde çok az cızırtı yapıyor anlaşılıyor ama çok nadiren oluyor normalde böyle mi anlamıyorum yoksa benim kulaklık mı sıkıntılı bilmiyorum. Oyun oynarken sıkıntı yok ama dediğim gibi bazı sesleri cızırtılı veriyor hangi sesleri anlamıyorum. İade etmek içi mail attığımda bana bunu yolladılar.Alıntıyı görüntüle
Sizce ne yapmalıyım üzerinden 14 gün geçti ama 2 yıl destek sağlamaktayız diyor. İade edebilir miyim yoksa garantiye mi göndermeliyim?
Hocam 14 gün geçtiyse kayıtsız şartsız iade almazlar ama thh ye başvurursanız ürünün ayıplı mal olduğu anlaşılırsa size para iadesi veya ürün değişimi hakkı verirler. Kulaklığı kullanmaya devam ederek e-devlet üzerinden thh başvurusu yapabilirsiniz 1 ay içinde sonuçlanıyor ama iade mi yoksa değişim mi istediğinize karar verin. Bu arada aktivasyon kodu çıkmasına gerek yok, otomatik aktif geliyor 7.1 synapse 3 ü indirmeniz yeterli.

Fatih Nar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Fatih Nar
Hocam başlıkta görselini eklediğim emsal kararda firma kulaklık hijyen ürünüdür iadesini alamayız diye savunma vermiş, heyet itirazı kabul etmemiş 14 gün içinde yapılan iadeyi kayıtsız şartsız kabul edilmesi gerektiğine hükmetmiş.
Tamam hocam benımde demek istediğim durum bu. Bu maddeye sığınıp iadeni kabul etmemişler. Ama haklarını bilen bir tüketici ilgili makamlara şikayeti ile iadeyi kabul ettirmiş. Ya TUTARSA hesabı işte.

Furuns

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa
itopya denilen yer nedir ki? 1-2 twitch yayıncısının pompaladığı ticarethane oldum olası ısınamadım firmaya.. bir iki alışverişte ben de sorun yaşadım öyle iade falan da değil. pek memnun kalmamıştım
Zaten müşteri temsilcisinde amazon gibi şirketlerin iadeyi kabul ettiği, sizin gibi sözde yerli kurumlardan daha çok yasalarımıza uyduklarını söylediğimde biz amazon değiliz diye cevap verdiler. Ona göre bu firmaya muamele yapın.

pr0phet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Mehmet Emin Güneşli
Hocam 14 gün geçtiyse kayıtsız şartsız iade almazlar ama thh ye başvurursanız ürünün ayıplı maş olduğu anlaşılırsa size para iadesi veya ürün değişimi hakkı verirler. Kulaklığı kullanmaya devam ederek e-devlet üzerinden thh başvurusu yapabilirsiniz 1 ay içinde sonuçlanıyor ama iade mi yoksa değişim mi istediğinize karar verin.
Şimdi ben kulaklıktan memnunum değişim olmasını isterim ama benim dediğim sorunu ben nasıl kanıtlıyıcam bilmiyorum. Bazı sesleri verirken cızırtı oluyor mesela bazı müziklerde cızırtı olduğunu duyabiliyorum.

Furuns

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa
Tamam hocam benımde demek istediğim durum bu. Bu maddeye sığınıp iadeni kabul etmemişler. Ama haklarını bilen bir tüketici ilgili makamlara şikayeti ile iadeyi kabul ettirmiş. Ya TUTARSA hesabı işte.
Aynen dediğiniz gibi hocam, bürokratik yöntemleri ve uğraşmak istemeyenleri yıldırma politikası tamamen.

Top Bottom