Neler Yeni

Itopya KUARK-HACHIGO sistem nasıl düzenlenebilir?

kyloitch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Rüveyda Akın
genel parçaları kötü değil normalde ddr5 4060 sistemler 30k falan bazı özelleştirmeler ile çok iyi sistem oluyor kasa ve psu elden çıkarabilirsen sistem güzel olur o da biraz zahmetli ve zor eğer derseniz ki ben bunları 2. el vs bir şekilde elimden çıkarırım gönül rahatlığıyla alabilirsiniz
Elektrikte dalgalanmalar olduğunda akım anlık olarak düşer veya yükselir psu nun buna karşın koruması olduğu söylense de olmayabiliyor, veya bilgisayar yükte çalışıyor iken elektrik kesintisi yaşanması durumu tekrarlandığında zarar görebiliyor. Elektrik anlık kesilip hemen geri geldiğinde güç sorunu nedeniyle PC kendini açıp kapayıp açıp kapatabilir o sırada psu yanar belki yanında anakart veya ekran kartını da götürebilir. Bu yüzden akım korumalı priz böyle bir psu ile şart, hem akım dalgalanmalarından korur hem elektrik kesintisinden.
Peki sıfır olarak alacak olsam hangi PSU'yu önerirdiniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Yağız
Kasa ve PSU hariç sistemin neredeyse her şeyi "okey" denilebilecek kıvamda. Bunu toplanmamış bir biçimde satın alsam, kasa ve PSU'yu kapalı kutu diye bi yerlerde satabilir miyim? Nerelerde satabilirim? Onların yerine ne alabilirim?
ssd yi de kioxia g2 yapabilirsiniz bütçenize göre
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki sıfır olarak alacak olsam hangi PSU'yu önerirdiniz?
kasa olarak Zoko amiral dk431 öneririm hemen psu da bakayım

Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Yağız
ssd yi de kioxia g2 yapabilirsiniz bütçenize göre

kasa olarak Zoko amiral dk431 öneririm hemen psu da bakayım
psu olarak da high power Corsair falan öneririm fsp de aynı şekilde en iyisi fsp 80+ sertifikalı 650w bi psu 2k falan

Alican.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Alican ekinci
hocam bence işlemciyi değiştirin.ssd yi xioxia g3 yapın.kasayla psu kalsın pc toplamayı biliyorsanız demonte isteyin. o kasayla psu yu elden çıkarıp. zoko dk431 kasa ve +600 wat 80+ bi psu buluruz f/p olanından

kasayı bundan alırsınız, psu yada şöyle bir şey fazlasıyla yeter

kyloitch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Rüveyda Akın
Hocam SSD'yi neden Kioxia G3 öneriyorsunuz? Okuma ve yazma hızı daha yüksek olması daha iyi değil mi? Sadece 167₺ farkla Kingston'ın 6000'e 4000 SSD'si mevcut. Ben mi yanlış biliyorum acaba bi kafam karıştı.

Alican.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Alican ekinci
Kasa ve PSU hariç sistemin neredeyse her şeyi "okey" denilebilecek kıvamda. Bunu toplanmamış bir biçimde satın alsam, kasa ve PSU'yu kapalı kutu diye bi yerlerde satabilir miyim? Nerelerde satabilirim? Onların yerine ne alabilirim?
hocam kingstonu görmedim kioxia yı görünce onu önerdim bende olsam kingston alırdım

Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Yağız
Hocam SSD'yi neden Kioxia G3 öneriyorsunuz? Okuma ve yazma hızı daha yüksek olması daha iyi değil mi? Sadece 167₺ farkla Kingston'ın 6000'e 4000 SSD'si mevcut. Ben mi yanlış biliyorum acaba bi kafam karıştı.
dram mevcut kioxia da dram de ssd ömrünü arttırıyor

hocam kingstonu görmedim kioxia yı görünce onu önerdim bende olsam kingston alırdım
kingston da dram yok diye biliyorum kioxia g2 modelinde vardı sanırım

kyloitch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Rüveyda Akın
Açıkçası bu fiyata oldukça güzel geliyor gözüme ancak dediğiniz gibi kasası ve güç kaynağı gerçekten leş. Ne yapsam bilemedim.
dw.png

AntremanKoçuMünir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
863
İsim
Ali
Bu sistemi almayı düşünüyorum. Son zamanlardaki en uygun 7500F sistem gibi geldi. İşlemciyi 7500F, SSD'yi de 1TB olarak değiştirip satın almak mantıklı mıdır? Başka düzenlenmesini önereceğiniz bir şey var mıdır? Mantıklı mıdır sizce?

Bütçe varsa ileriyi düşünüp B650 anakart ile almak daha mantıklı. İlerde işlemci yükselmesinde bu kez anakar değişmek zorunda kalmayın.

Top Bottom