Neler Yeni

İtopya Ürünlerimi Kargolamıyor

cas35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
cas
Merhaba, trendyol, incehesap üzerinden alışveriş yaparak yeni bir pc topladım kargolar sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen ortalama 2 gün gibi kısa bir sürede elime ulaştı. 22 Mayıs tarihinde ise İtopya üzerinden kasa ve psu satın aldım (almaz olaydım) ürünler kargoya verilmedi halen siparişiniz alındı ekranında duruyor. Diğer pc bileşenlerini arkadaştan 1 saatliğine ödünç aldığım psu'ya bağlamak dışında detaylı test edemedim bile ve 14 gün iade süresi geçti geçecek. Benim anlamadığım 9 günde bir siparişte hiç mi hareket olmaz? Bir yoğunluğu olan satıcı bunlar sanki, diğerleri nasıl hemen yollayabiliyor? İptal etsem ücreti geri almakta da sıkıntı yaşayacağımı düşünüyorum. Sizce bu durumda ne yapmalıyım tavsiyeniz var mı? İptal edip başka yerden sipariş versem mi?

FarukKusdil

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,279
İsim
Ömer Faruk Kuşdil
Beklemenizi öneririm. Sizi daha çok mağdur etmemeye çalışacaklardır bence. Tek yoğunluğu olan onlar değil ama yoğunluğu kaldıramayan firmalardan biri.

Gizemss

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
16,108
İsim
Gizem
İlgilendiği Kategoriler
PC Oyunları, sanırım.
Merhaba, trendyol, incehesap üzerinden alışveriş yaparak yeni bir PC topladım kargolar sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen ortalama 2 gün gibi kısa bir sürede elime ulaştı. 22 Mayıs tarihinde ise İtopya üzerinden kasa ve PSU satın aldım (almaz olaydım) ürünler kargoya verilmedi halen siparişiniz alındı ekranında duruyor. Diğer PC bileşenlerini arkadaştan 1 saatliğine ödünç aldığım PSU'ya bağlamak dışında detaylı test edemedim bile ve 14 gün iade süresi geçti geçecek. Benim anlamadığım 9 günde bir siparişte hiç mi hareket olmaz? Bir yoğunluğu olan satıcı bunlar sanki, diğerleri nasıl hemen yollayabiliyor? İptal etsem ücreti geri almakta da sıkıntı yaşayacağımı düşünüyorum. Sizce bu durumda ne yapmalıyım tavsiyeniz var mı? İptal edip başka yerden sipariş versem mi?
İptal etmeyin. İptal süreci de 2-3 gün sürecek zaten. 2-3 gün içinde kargonuz elinizde olur diye tahmin ediyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Canberk Altaş
İtopyanın elini en çok zorlaştıran şeylerden biri 1. Müşteri hizmetleri ne telefonla ne mail ile ulaşılamıyor olmaları 2. olarak çalıştıkları kargo şirketi olan UPS kargo adamlar kargoyu bütün istanbulu dolaştırıp getiriyorlar itopyadan bu gune kadar 3 4 ürün aldım kargo olarak sıkıntı çektim itopyanında bu konuda eli sıkı biraz çünkü kargoları belli bir sayıya getirip ups e veriyorlar günlük kargolama yok onlarda sanırım 3 4 gün ürün biriktirip öyle veriyolar kargoya bundan dolayı da kargo işlemleri uzun sürüyor buna ek ups firması da bir şubeden alıyor ona veriyor o ona yolluyor sonra dağıtıma cıkıyor derken 6 güne kadar bulabiliyor önerim itopyadan pazartesi günleri alışveriş yapmanız zira hafta içi alınan ürünler ertesi haftaya kayıyor benim düşünceme göre

cas35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
cas
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Herkese teşekkürler benim derdim diğer aldığım parçaların iade süresi geçiyor olması, psu olmadığı için kullanıp bir sorun var mı bakamıyorum. Bu haftaiçi de beklerim en kötü iptal edip vatandan alırım, gün içinde teslimat yapıyorlar. 50-100 tl tasarruf edicem diye sinir sahibi oldum.

anderx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ümit Kavi
Maalesef günümüzde ortak sorunumuz corona bu durumda çoğu şirket sıkıntı yaşıyor, kargoya verilsede ups teslimat gününden bir gün sonra getiricektir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Faruk Orhan
Merhaba, trendyol, incehesap üzerinden alışveriş yaparak yeni bir PC topladım kargolar sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen ortalama 2 gün gibi kısa bir sürede elime ulaştı. 22 Mayıs tarihinde ise İtopya üzerinden kasa ve PSU satın aldım (almaz olaydım) ürünler kargoya verilmedi halen siparişiniz alındı ekranında duruyor. Diğer PC bileşenlerini arkadaştan 1 saatliğine ödünç aldığım PSU'ya bağlamak dışında detaylı test edemedim bile ve 14 gün iade süresi geçti geçecek. Benim anlamadığım 9 günde bir siparişte hiç mi hareket olmaz? Bir yoğunluğu olan satıcı bunlar sanki, diğerleri nasıl hemen yollayabiliyor? İptal etsem ücreti geri almakta da sıkıntı yaşayacağımı düşünüyorum. Sizce bu durumda ne yapmalıyım tavsiyeniz var mı? İptal edip başka yerden sipariş versem mi?
bence sıkayet vara yaz kesın gerı donus olur dıye dusunuyrum

cas35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
cas
Maalesef günümüzde ortak sorunumuz corona bu durumda çoğu şirket sıkıntı yaşıyor, kargoya verilsede ups teslimat gününden bir gün sonra getiricektir.
Bazı şirketler biraz da bu corona olayını bahane edip açıklarını kapatmak için altına sığınıyor gibi geliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Canberk Altaş
bence sıkayet vara yaz kesın gerı donus olur dıye dusunuyrum
Dediğine hak veriyorum şikayet var a yazdıgım günün ertesi sabahı telefonla beni aradılar işe yarıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bazı şirketler biraz da bu corona olayını bahane edip açıklarını kapatmak için altına sığınıyor gibi geliyor
İtopya hep böyleydi simdi bir de corona bahaneleri var saçmalık

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Faruk Orhan
ama sana dedıgım gıbı tekrar bı yaz sıkayet vara bıseyler cıkabılır ordan ins ıstedıgın gıbı gelır

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Hüseyin
Ben geçen hafta sipariş iptali yaptım. İptal onaylandıktan sonra para 2. Gün hesabıma geçti. Hiç müşteri hizmetlerini aramak zorunda kalmadım. Gayet seri yaptılar psu almıştım.

Top Bottom