Neler Yeni

İTOPYADAN ALACAĞIM PCYE 3000 LİRAYA WİNDOWS ALMAM ŞART MI?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Kerem Sınıksaran
Arkadaşlar merhaba.İtopyadan 30kya 4070li sistem alacağım ama 3 bin liraya windows alma seçeneği var,almazsam free dos geliyor muhtemelen.Eski laptopum windows 10 home dan ,11 home'a yükselttim acaba bu laptoptan işletim sistemi paylaşma fln var mı?Windows key falan varmış tam bilmiyorum,flasha işletim sistemi kurup biostan kurulabiliyormuş.İlk defa pc alıyorum bilgilendirirseniz memnun olurum:)

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,016
İsim
uwu
Arkadaşlar merhaba.İtopyadan 30kya 4070li sistem alacağım ama 3 bin liraya windows alma seçeneği var,almazsam free dos geliyor muhtemelen.Eski laptopum windows 10 home dan ,11 home'a yükselttim acaba bu laptoptan işletim sistemi paylaşma fln var mı?Windows key falan varmış tam bilmiyorum,flasha işletim sistemi kurup biostan kurulabiliyormuş.İlk defa pc alıyorum bilgilendirirseniz memnun olurum:)
Gerek yok istersen deneme sürümünden ücretsiz aktif edersin yadaint den 30/100 arası fiyatlara alırsın

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,095
İsim
umut şahin
tabikide hayır almana gerek yok

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,354
İsim
Kerem Çavuş
Freedos yani işletim sistemi olmadan geliyor , windowsu sitesinden iso dosyası olarak flaşa indirip sisteminize deneme sürümü olarak kuruyorsunuz fakat bunlarla uğraşmanıza gerek yok itopya zaten hazır sistemleri windows deneme sürümüyle veriyor internetten windows key alıp 50-100tl gibi bir ücrrete etkinleştirebilirsiniz

Cadyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Bivizy
Gelen pcye bi format çak. İtopyadan aldim bende geldi ve format attim sonucta kaybedecek ne var yeni pc tek sey urun kodu istiyor kisisellestirme falan icin bide sag alt kosede windowsu etkinlestir var bi gidiyor bi geliyor pek sorun degil alistim ben
Mesaj otomatik birleştirildi:

Freedos yani işletim sistemi olmadan geliyor , windowsu sitesinden iso dosyası olarak flaşa indirip sisteminize deneme sürümü olarak kuruyorsunuz fakat bunlarla uğraşmanıza gerek yok itopya zaten hazır sistemleri windows deneme sürümüyle veriyor internetten windows key alıp 50-100tl gibi bir ücrrete etkinleştirebilirsiniz
+1 benim sistemim windows 10 home olarak geldi zaten home idealdir. Pro veya win11 falan ramden yiyor fps icin home kullanilir.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,732
İsim
Emre Zengin
Eski laptobundaki çok büyük ihtimalle OEM lisanstır. O taşınmıyor hocam. RETAİL olursa taşınabilir. Windows'u bu yazdığım şekilde indirip kurabilirsin. 35 TL civarına Windows 11 Pro RETAİL ürün anahtarı satıyorlar hocam.
Windows 11 Yapılımı:
1) Öncelikle elinizde en az 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun.
2) (https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows11) sayfayı alta kaydır, ISO yazan kısmından Windows 11'i seçip indir. Bu indirme işlemi bittikten sonra masaüstünde ya indirilenler klasöründe bu ISO'nuz görünecek.
3) Şimdi RUFUS adlı programı indiriyoruz. (https://rufus.ie/tr/)
4) RUFUS'u çalıştırıyoruz ve flash belleği takıyoruz. Önyükleme seçiminden indirmiş olduğunuz ISO'yu seçiyorsunuz. Sonra Disk Bölüm Düzenini GPT seçiyorsunuz, Hedef Sistem ise UEFI (CSM yok) diye görünecek. Diğer hiçbir şeye dokunmanıza gerek yok otomatik yapıyor bu ayarları sonra başlat diyorsunuz. Ondan sonra bir kaç tane daha seçenek çıkıyor 5 ya da 6 kutucuklu onları boş bırakın. (Microsoft hesabı ile oturum açmak istemiyorsan o tiki aktif edebilirsin.) Bu işlem yaklaşık 10-15 dakika sürmektedir. Sonra format flashınız hazır olacak.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,723
Üyeler
156,655
Son üye
ben123
Top Bottom