Neler Yeni

Çözüldü✓ Javascriptte HTML tagleri otomatik tamamlanmıyor

neshter

80+ Bronze
Visual code kullanıyorum ve javascript veya php içine html kod yazarken tagleri otomatik tamamlamıyor. Yani img yazınca otomatik tamamlaması gerek ama hepsini kendim yazmam gerekiyor. Hangi eklentiyi kurmam gerek?

Sublime Text tab tuşu tamamlıyor. Vscode de co-pilot eklentisine bakabilirsin yazacağın kodları bile kendisi tamamlıyor. Ama ücretli ve 1 ay deneme sürümü var.

Edit: Ayrıca vscode eklenti mağazasına Html Snippet&Snippets filan yazıp bulduğun eklentiyi indirebilirsin (y)
Edit2: Yukarıdaki editi yazarken anca anladım yazdığını :D Dediğin şeyi yapabilecek bir eklenti var mı bilmiyorum çünkü editor <?php?> tagları arasında olduğun için html taglarını algılamıyor.

neshter

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sublime Text tab tuşu tamamlıyor. Vscode de co-pilot eklentisine bakabilirsin yazacağın kodları bile kendisi tamamlıyor. Ama ücretli ve 1 ay deneme sürümü var.

Edit: Ayrıca vscode eklenti mağazasına Html Snippet&Snippets filan yazıp bulduğun eklentiyi indirebilirsin (y)
Edit2: Yukarıdaki editi yazarken anca anladım yazdığını :D Dediğin şeyi yapabilecek bir eklenti var mı bilmiyorum çünkü editor <?php?> tagları arasında olduğun için html taglarını algılamıyor.
teşekkürler fakat react için daha kolay bir yolunu buldum, Settings > Extensions > Emmet > Preferences (Edit in settings.json) >

"emmet.includeLanguages": { "javascript": "javascriptreact" }, "emmet.triggerExpansionOnTab": true

1687872142900.png

bu kodu yazdığımda düzeldi.

Top Bottom