Neler Yeni

JBL PC'ye bağlanmıyor

boss0506

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Umut Bulut
Merhabalar. Masaüstü bilgisayarıma bir bluetooth aparatı almıştım. Anker q10i kulaklığı bağlayabiliyorum Xbox gamedi bağlayabiliyorum ama JBL 560BT bağlayamıyorum. İnternetten baktım JBL'in bluetooth standartı 4.1 yazıyor ve benim kullandığım bluetooth aparatının üzerinde v5.0 yazıyor bundan kaynaklı olabilir mi ve bundan kaynaklıysa nasıl bir aparat almam lazım?

AyhanKaaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Ayhan Kaan
CMD yönetici olarak çalıştır. Verdiğim komut satırını yapıştır. pcyi yeniden başlat. sonra bir bağlanmayı dener misin. bende de jbl marka ses bombası var. bu yöntemle çözmüştüm

reg add HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\Bluetooth\Audio\AVRCP\CT /v DisableAbsoluteVolume /t REG_DWORD /d 1 /f

boss0506

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Umut Bulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Olmadı maalesef. Bu kod ne işe yarıyor ve nasıl eski haline döndürebilirim?

AyhanKaaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Ayhan Kaan
reg add HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\Bluetooth\Audio\AVRCP\CT /v DisableAbsoluteVolume /t REG_DWORD /d 0 /f

bunu kullanarak kapatabilirsin. 3 gün uğraşmıştım bağlamak için ben. Bu çözmüştü. "Mutlak Bluetooth sesi" diye türkçeye çevirmişler. Fakat genel olarak bluetooth cihazı ile telefon yada bilgisayar arasındaki bazı bağlantı protokollerini es geçiyor. mesela bluetooth cihazının sesini telefondan yada bilgisayardan açıp kapatamıyorsun aletten açıp kapatman gerekiyor gibi. eski bluetooth cihazlarında bazı bağlantı problemlerini de hallediyor. ben bunu aktif yaptım. sonundaki rakam 1 olarak bende hala çalışır vaziyette. jbl aletinin sesinin de pc den ayarlayabiliyorum. sen şimdi yazdığım kodu kullanarak da bir dener misin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,095
Üyeler
155,518
Son üye
cashflow
Top Bottom