Neler Yeni

John Wi̇ck 4 Nasil İzleri̇m

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
İlyas Acar
Arkadaşlar internete düştü mü bir bilgisi olan var mı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Berke Aktaş
3 4 gün önce gittik sanırım, sinemadaydı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnternete bu kadar kısa sürede düşmesinin imkanı yok , film çıktıktan 1 ay sonra çıkar.

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Film matrix 4'ten halliceydi bu arada efsane bir seriyi ne kadar öldürürüz diye ekstra bir çabaları olmuş sinemaya gittiğime pişmanım düşerse netten önce torrente düşer stremiodan izleyebilirsin

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,824
İsim
Lokman Doğan
4 çıktı mi laaaa ...

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Film matrix 4'ten halliceydi bu arada efsane bir seriyi ne kadar öldürürüz diye ekstra bir çabaları olmuş sinemaya gittiğime pişmanım düşerse netten önce torrente düşer stremiodan izleyebilirsin
Serinin her anlamda en iyi filmi için böyle düşünmen ilginç.

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Serinin her anlamda en iyi filmi için böyle düşünmen ilginç.
Çekim açıları, dövüş sekansları, sinematografi çok iyiydi ama başrol ölmez mantığı o kadar abartılmış ki filmin ciddiyeti kayboluyor 50 aptalla vs attırmak yerine 10 sağlam adamla çatışsa çok daha iyi olurdu. Özellikle Japonya'daki sahneler... Elinde tam otomatik dolu koca bir ordu nedense John abimizin dibine girene kadar silah kullanmayı akıl edemiyor. Kör adam ayrı bi komedi. Karakter motivasyonu diğer filmlere kıyasla yok gibi bir şey. Belki eleştirmen yorumlarına güvenerek gereksiz beklentiye girişimdir diye diğer filmlere tekrar baktım sonuç aynı. Göndermeleri güzeldi merdiven sahnesi güldürdü o kadar. Benim için ortalama bir aksiyon filmiydi maalesef...

Son düzenleme:

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Çekim açıları, dövüş sekansları, sinematografi çok iyiydi ama başrol ölmez mantığı o kadar abartılmış ki filmin ciddiyeti kayboluyor 50 aptalla vs attırmak yerine 10 sağlam adamla çatışsa çok daha iyi olurdu. Özellikle Japonya'daki sahneler elinde tam otomatik dolu koca bir ordu nedense John abimizin dibine girene kadar silah kullanmayı akıl edemiyor. Karakter motivasyonu diğer filmlere kıyasla yok gibi bir şey. Belki eleştiemen yorumlarına güvenerek gereksiz beklentiye girişimdir diye diğer filmlere tekrar baktım sonuç aynı. Göndermeleri güzeldi merdiven sahnesi güldürdü o kadar. Benim için ortalama bir aksiyon filmiydi maalesef...
Belki beklentinin aşırı yüksek olması seni hayal kırıklığına uğratmış olabilir ama ilk saydığın etkenler benim için diğer filmlerle karşılaştırdığında serinin en iyi filmi demek için yeterlidir. Özellikle o evdeki kuş bakışı çekim sahnesini izlemek benim için oldukça keyifliydi. Bunun yanı sıra baş rol ölmez mantığını önceki filmlere göre burada daha az hissettim. En azından John Wick in neden kurşun yiyip ölmediğini kurşun geçirmez takımı gibi bir sebeple bağlamışlar :D (Yanlış hatırlamıyorsam ilk filmlerde bu tarz bir olay yoktu.) John Wick ilk filminden itibaren gerçekçiliğiyle tanınan bir film serisi değil. Ben de ne kadar gerçekçi aksiyon filmlerini daha çok sevsem de bu film için bunu göz önünde tutarak eleştirmek daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Belki beklentinin aşırı yüksek olması seni hayal kırıklığına uğratmış olabilir ama ilk saydığın etkenler benim için diğer filmlerle karşılaştırdığında serinin en iyi filmi demek için yeterlidir. Özellikle o evdeki kuş bakışı çekim sahnesini izlemek benim için oldukça keyifliydi. Bunun yanı sıra baş rol ölmez mantığını önceki filmlere göre burada daha az hissettim. En azından John Wick in neden kurşun yiyip ölmediğini kurşun geçirmez takımı gibi bir sebeple bağlamışlar :D (Yanlış hatırlamıyorsam ilk filmlerde bu tarz bir olay yoktu.) John Wick ilk filminden itibaren gerçekçiliğiyle tanınan bir film serisi değil. Ben de ne kadar gerçekçi aksiyon filmlerini daha çok sevsem de bu film için bunu göz önünde tutarak eleştirmek daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.
Kurşun geçirmez takım elbise olayı ayrı saçmalık zaten. Aksiyonun dozajını tutturamadıkları için kalitesiz gibi geliyor. Kuşbakışı sahneyi bende çok beğendim hotline miami oyununa gönderme var ve izlemesi en keyifli sahnelerden biriydi. Aksiyonun absürtlüğünü farketmiş olacaklar ki hemen hemen her büyük çatışma sahnesinde hayatını kurtaran Tracker karakterini yapıma dahil etmişler. Herkesin kendi fikri tabii ki önemli olan kalitesi değil izlerken verdiği keyif.

Top Bottom