Neler Yeni

Kafamdaki Ryzen 7 5800X + RTX 3070 sistem nasıl?

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,077
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
kral her yerdesin yemin ediyorum :D kasamı beğenmiyorlar :( Pervaneleri dolicam 4 bir yana nasıl soğumicak o kasa anlamadım
Genelde cevap yazdığım konular aynı tür konular oluyor ondandır. O kasanın hava akışı iyi ama Gamepower markasına biraz ön yargılıyım ben. Yani kasa iyi ama o markayı çok sevmiyorum.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Kanka ne önerirsin peki , araştırdığıma göre iyi ama :/
Bende araştırdığım zaman iyi gibi duruyordu da işte memnun değilim. Belki benimki bozuktur bilmiyorum. Arctic Liquid Freezer 2 360 bak istersen ama o da çok çirkin.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,077
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Tolunay Aydın
Bende araştırdığım zaman iyi gibi duruyordu da işte memnun değilim. Belki benimki bozuktur bilmiyorum. Arctic Liquid Freezer 2 360 bak istersen ama o da çok çirkin.
+ çok sesli çalışıyor o soğutma , bence senin pompa bozuk kanka :d Saol yinede

Slyleight

80+
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
Sly
Kasa her ne kadar pırıl pırıl görünse de hava sirkülasyonu ne derece emin değilim.Şık olsa bile kasanın içi alev alıyorsa performansta düşüş yaşarsın.Ben Cooler Master TD500 Mesh modelini satın aldım gelmesini bekliyorum.Arkasına ekstra egzoz fanı alabilirsin yada sıvı soğutmanın fanları ve ızgarasını üst kısıma takıp üstten hava çıkışı sağlarsın.

Sıvı soğutma konusunda yorum yapamam,şuana kadar kullanmadım fakat daha tanındık markalar tercih etmende fayda olabilir.Ben Arctic liquid freezer kullanacağım,RGB'si yok ama rakibi de yok diyebilirim.

2K oyun oynayacağın için işlemciyi 5600x'e düşürebilirsin veya 5900x'e de çevirebilirsin.Evet 5800x ortada olabilir fakat F/P oranı 5600x ve 5900x'e oranla kötü.Paranın hakkını istersen diğer işlemcileri öneririm.

Ram, benim almayı düşündüğüm ram.Sadece oyun oynayacaksan 16GB fakat render gibi ayrı işlerin varsa 32GB ile devam et.(Açıkçası Warzone'un 16GB kemirdiğini görünce 32GB'ı bırakmak istemiyor insan.)

1000W PSU'yu RTX 3070 için fazla görüyorum.750W işini bir hayli görür ve cebine ekstra para kalır.Ama corsair gibi markalardan şaşma.

!!!KASAYA DİKKAT ET, 6 ADET FAN SANA İLLAKİ PERFORMANS VERECEK DEĞİL,BÜTÇEN VARKEN DAHA KALİTELİ KASALARA YÖNEL, OLMADI KENDİN EKSTRA FAN AL!!!

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Tolunay Aydın
Memnun olanı çok duydum ve performansı da güzel. İsterseniz başka model de öneririm.
Mesela ne olabilir yerine ? Büyük ihtimal onu alıcağım ama fazla seçenekten bir şey olmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Tolunay Aydın
Kasa her ne kadar pırıl pırıl görünse de hava sirkülasyonu ne derece emin değilim.Şık olsa bile kasanın içi alev alıyorsa performansta düşüş yaşarsın.Ben Cooler Master TD500 Mesh modelini satın aldım gelmesini bekliyorum.Arkasına ekstra egzoz fanı alabilirsin yada sıvı soğutmanın fanları ve ızgarasını üst kısıma takıp üstten hava çıkışı sağlarsın.

Sıvı soğutma konusunda yorum yapamam,şuana kadar kullanmadım fakat daha tanındık markalar tercih etmende fayda olabilir.Ben Arctic liquid freezer kullanacağım,RGB'si yok ama rakibi de yok diyebilirim.

2K oyun oynayacağın için işlemciyi 5600x'e düşürebilirsin veya 5900x'e de çevirebilirsin.Evet 5800x ortada olabilir fakat F/P oranı 5600x ve 5900x'e oranla kötü.Paranın hakkını istersen diğer işlemcileri öneririm.

Ram, benim almayı düşündüğüm ram.Sadece oyun oynayacaksan 16GB fakat render gibi ayrı işlerin varsa 32GB ile devam et.(Açıkçası Warzone'un 16GB kemirdiğini görünce 32GB'ı bırakmak istemiyor insan.)

1000W PSU'yu RTX 3070 için fazla görüyorum.750W işini bir hayli görür ve cebine ekstra para kalır.Ama corsair gibi markalardan şaşma.

!!!KASAYA DİKKAT ET, 6 ADET FAN SANA İLLAKİ PERFORMANS VERECEK DEĞİL,BÜTÇEN VARKEN DAHA KALİTELİ KASALARA YÖNEL, OLMADI KENDİN EKSTRA FAN AL!!!

Şu video kasayı bğeendirdi bana ama sizinde önerdiğiniz kasaya bakacağım , Soğutma olarak dediğiniz soğutma iyi gözüküyor rgb çokta önemli değil benim için , Amd gibi bir işlemciyi soğuk tutmak daha önemli diye düşünüyorum . 5800 x le 5900x in oyun performansları genelde aynı olduğu için 5800x seçtim , teşekkürler bu arada yorumun için :)

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,077
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler

Şu video kasayı bğeendirdi bana ama sizinde önerdiğiniz kasaya bakacağım , Soğutma olarak dediğiniz soğutma iyi gözüküyor RGB çokta önemli değil benim için , Amd gibi bir işlemciyi soğuk tutmak daha önemli diye düşünüyorum . 5800 x le 5900x in oyun performansları genelde aynı olduğu için 5800x seçtim , teşekkürler bu arada yorumun için :)
RGB önemli değilse soğutucu Arctic Freezer II 360 da olur.

Slyleight

80+
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
Sly

Şu video kasayı bğeendirdi bana ama sizinde önerdiğiniz kasaya bakacağım , Soğutma olarak dediğiniz soğutma iyi gözüküyor RGB çokta önemli değil benim için , Amd gibi bir işlemciyi soğuk tutmak daha önemli diye düşünüyorum . 5800 x le 5900x in oyun performansları genelde aynı olduğu için 5800x seçtim , teşekkürler bu arada yorumun için :)
Ben 3080 sistem toplamaya başladım.Pek de farklı olmayacak zaten bilgisayar bileşenlerimiz.Yabancı kanallarda TD500 Mesh'in çok iyi olduğunu gördüm bu yüzden yöneldim ve sana da öneriyorum.Kasa alırken MESH olmasına çok dikkat et.İçeriye toz kaçması hem temizlemeyi zorlaştırır hem de sen farkında olmadan bilgisayarının aşırı ısınır ve performans kaybı yaşarsın.Kasanın inceleme videolarını izle,içi çok geniş ve ferah.Sıvı soğutmanın ramler ile çakışması gibi bir sorun yaşamazsın.

İşlemciye gelirsek ilk çıktığı anda ne yalan söyleyeyim,5800x benim işlemcim diye düşündüm.Fakat fiyat performans olarak diğer amd işlemcileri daha iyi olduğu için 5900x almaya karar verdim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

RGB önemli değilse soğutucu Arctic Freezer II 360 da olur.
Aynen öyle,diğer soğutucuları çok fena bir şekilde tokatlayan bir soğutucu kendisi.

Top Bottom