Neler Yeni

Kararsız kaldım

Melih2335

80+

Beyfendiiii6

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,510
İsim
Batuhan ege
24g2u oneririm

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Bulut Ayaz Emanetoğlu
Senin için tepkime süresi mi kare hızı mı önemli
Oyun oynayacaksan Ben C24G1 i öneriyorum özellikleri oyuna daha yatkın

OFERKAN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
Osman Furkan Erkan
Merhabalar aşağıdaki iki monitörden birini almayı düşünüyorum. Bana 1. olan daha mantıklı geldi çünkü hem daha büyük hem de yanında hediye mouse var ama VA ile IPS' nin arasında ne fark olduğunu bilmiyorum, onun için yardımcı olursanız sevinirim.
1) https://www.itopya.com/aoc-24-c24g1-2xhdmi-dp-vga-144hz-1ms-freesync-full-hd-curved-gaming-monitor-/
2) https://www.itopya.com/aoc-238-24g2u-2xhdmi-dp-vga-144hz-1ms-freesync-full-hd-gaming-monitor-/
ben 24g2u öneririm yani 2. olanı ıps panelde renkler daha belirgin ve kalitelidir

KaanRzGr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Kaan Rüzgar
Instagram
kaanrzgr
Steam
KaanRzGr
Facebook
KaanRzGr
Twitter
KaanRzGr
2.yi al. Mouse iyi güzel ama 1.de VA panel var. Alırsan ileride pişman olursun. Bir yerde IPS ekran görürsen "ben ne yapmışım" dersin kendi kendine.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Senin için tepkime süresi mi kare hızı mı önemli
Oyun oynayacaksan Ben C24G1 i öneriyorum özellikleri oyuna daha yatkın
Hocam ikisininde özellikleri aynı. Sadece Panel farkı var. Özellikle kontrol ettim. Birincinin oyuna yatkın olan özelliği ne? Curved olması mı sadece?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Bulut Ayaz Emanetoğlu
Hocam ikisininde özellikleri aynı. Sadece Panel farkı var. Özellikle kontrol ettim. Birincinin oyuna yatkın olan özelliği ne? Curved olması mı sadece?
Hayır bence VA panel oyun için daha yatkın ben daha güzel buluyorum

Benim bildiğim VA panel yüksek tepkime süreli Monitörlerde kullanılıyor o yüzden dedim IPS ise Photoshop vs için uygun ben VA Paneli tercih ederim

KaanRzGr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Kaan Rüzgar
Instagram
kaanrzgr
Steam
KaanRzGr
Facebook
KaanRzGr
Twitter
KaanRzGr
Hayır bence VA panel oyun için daha yatkın ben daha güzel buluyorum

Benim bildiğim VA panel yüksek tepkime süreli Monitörlerde kullanılıyor o yüzden dedim IPS ise Photoshop vs için uygun ben VA Paneli tercih ederim
Hocam özellikler bakımından sıralanacak olursa IPS ve TN eşit değerlerde VA ise bu ikisininde gerisinde kalıyor. Özellikler derken arkadaşımızın verdiği linkteki özellikleri kastetmiyorum. Linktekilerin tepkime süreleri ve ekran yenileme hızları aynı zaten. İkiside 1ms ve 144Hz. Ancak görüntü kalitesi, renk performansı, görüş açısı vs bakımından IPS daha önde.

Top Bottom