Neler Yeni

Kardeşim Mesleki Eğitim (MESEM)'e geçiş yapmak istiyor

SeryXS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
258
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Rust, Bilgisayar
Kardeşim 15 Yaşında ve MESEM (Mesleki Eğitim)'e geçmek istiyor ve bir kaç sorumuz olucak size öncelikle Başvurular ne zaman yapılıyor ne zaman sona eriyor?
Günde kaç saat çalışıyor ve Haftada 4 gün iş 1 gün okul mu oluyor?
Elektrik Alanından bir iş bulduk ve Usta olan kişinin Usta Öğreticilik belgesi olmak zorundamı?
4 Sene Mesem okursa diploma, ustalık belgesi ve iş yeri açma belgesi alabiliyormu?
Detaylı bilgi almak istiyoruz şimdiden teşekkürler.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,122
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
4 Gün İş 1 gün okul oluyor ama belki usta 1 Gün fazladan gel sana ek ücret ödeyelim diyebilir kabul etmek onun elinde Usta öğretici belgesi şuanda daha çok ciddiye bindi diye biliyorum hocaya sormanızda fayda var ama gerekiyordur Ve ustalık belges, iş yeri açma falan belgeside veriliyordu ama teyit etmek için mesemde görevli olan öğretmene sorulabilir Çalışma saatide genelde 9 ile 6-7 arası diye biliyorum.

SeryXS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
258
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Rust, Bilgisayar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
4 Gün İş 1 gün okul oluyor ama belki usta 1 Gün fazladan gel sana ek ücret ödeyelim diyebilir kabul etmek onun elinde Usta öğretici belgesi şuanda daha çok ciddiye bindi diye biliyorum hocaya sormanızda fayda var ama gerekiyordur Ve ustalık belges, iş yeri açma falan belgeside veriliyordu ama teyit etmek için mesemde görevli olan öğretmene sorulabilir Çalışma saatide genelde 9 ile 6-7 arası diye biliyorum.
Teşekkür ederim peki günde kaç saat çalışıyorlar?

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,122
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Teşekkür ederim peki günde kaç saat çalışıyorlar?
Ben 10 saat çalışıyorum ama elektronikte nasıl bilmiyorum genelde dükkanı kapatıkları saat yada dükkanı kapatıkları saaten 1 saat önce çık diyorlar başta konuşup anlaşıcaksınız

SeryXS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
258
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Rust, Bilgisayar
Ben 10 saat çalışıyorum ama elektronikte nasıl bilmiyorum genelde dükkanı kapatıkları saat yada dükkanı kapatıkları saaten 1 saat önce çık diyorlar başta konuşup anlaşıcaksınız
Şuanda başvuru yapabilirmiyiz ve nerden yapabiliriz?

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,122
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Şuanda başvuru yapabilirmiyiz ve nerden yapabiliriz?
Onu bilmiyorumda yapılıyordur herhalde okulunuzda mesem programı varsa müdüre gidiceksin yoksa mesem okuluna gidiceksin yakın olan

SeryXS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
258
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Rust, Bilgisayar
Onu bilmiyorumda yapılıyordur herhalde okulunuzda mesem programı varsa müdüre gidiceksin yoksa mesem okuluna gidiceksin yakın olan
1704630998131.png

Böyle bir yazı buldum tam olarak anlayamadım kayıtlar bitmiş mi yani?
Mesaj otomatik birleştirildi:

1704631062294.png

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,122
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Sanırım böyle bir şey vardı müdür diyordu ben önceki yılbaşından tam önceki gün kayıt olmuştum sonraki gün kayıt olsaydım beni 1 sene daha düşürceklerdi sınıf olarak dediği gibi olabilir şuan 10sa 9'a düşebilir ama müdürde teyit etmek lazım

SeryXS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
258
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Rust, Bilgisayar
Sanırım böyle bir şey vardı müdür diyordu ben önceki yılbaşından tam önceki gün kayıt olmuştum sonraki gün kayıt olsaydım beni 1 sene daha düşürceklerdi sınıf olarak dediği gibi olabilir şuan 10sa 9'a düşebilir ama müdürde teyit etmek lazım
9. Sınıfa gidiyor şuanda kardeşim 1 Sene kaldı hatta

Evren avcı

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,258
İsim
Evren avcı
maalesef ki sanayide fazladan 1 gün daha gidiyorsun. ama ustaya bağlı gideceği durum. yüksek ihtimal kayıt olur şansını denesin. ben 19 yaşındayım 3 ay önce başladım. ustanın usta öğreticilik belgesi bulundurması zorunlu. usta öğreticilik hariç tüm diplomalarını alır 4 senede. ve şuan maaşları 11.sınıf sonuna kadar 5.5k kalfalık belgesinden sonra asgari ücretin yarısı olacak.

SeryXS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
258
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Rust, Bilgisayar
10. Sınıfta Meseme geçiş yapsa 3 senemi mesem okuyor yoksa 4 senemi
Mesaj otomatik birleştirildi:

1704635964204.png

Şuan 9. Sınıfa gidiyor ve şimdi geçiş yapabiliyormu acaba?

Son düzenleme:

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,122
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Top Bottom