Neler Yeni

Çözüldü✓ Kasa çalışıyor fakat monitöre görüntü gelmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Çağlar Yener
Öncelikle merhaba, GTX 1050 Ti ekran karti ve A320M anakartım var. Bu sabah bu sorunla karşılaştım. Dünde aynı olay olmuştu fakat süpürgeyle temizledim sonra düzeldi. Fakat bu sefer hiçbir şekilde açılmıyor. Önce monitörde veya HDMI da sorun var mı diye laptopa bağladım ve monitör görüntü verdi. Kasada sorun varmı bakmak için televizyona bağladım 2. deneyişimde 15 sn falan görüntü verdi sonra gitti. Çok kez denedim fakat görüntü hiçbir cihazda gelmedi. Ne yapmaliyim? Internetten bakinca sorunun anlasilmasi icin anakart uzerindeki yanan LED'lerden gidiyordu fakat benim anakartta hiçbir şekilde LED yanmıyordu. RAM'i temizledim slotunu değiştirdim ekran kartını tak çıkar yaptım fakat yine görüntü gelmedi. 2 şüphem var; ya RAM 8 GB oldugu icin veya arızalı olduğu için ya da ekran kartının HDMI girişi bozuldu yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Marshal

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Süpürgeyle neyi temizledin? Ayrıca RAM'in 8 GB olmasıyla görüntünün alakası yok. Ekran kartının diğer çıkışlarını denedin mi? Farklı kabloyla denedin mi? İşlemci ne bu arada? Dahili gpu varsa kabloyu anakarttaki çıkışa bağlayıp o şekilde görüntü almayı deneyebilirsin?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Çağlar Yener
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Süpürgeyle neyi temizledin? Ayrıca RAM'in 8 GB olmasıyla görüntünün alakası yok. Ekran kartının diğer çıkışlarını denedin mi? Farklı kabloyla denedin mi? İşlemci ne bu arada? Dahili gpu varsa kabloyu anakarttaki çıkışa bağlayıp o şekilde görüntü almayı deneyebilirsin?
Hocam süpürgeyle psunun altındaki tozları çektim kasanın alti yani, kulak çöpü ve kolonya ile fanları temizledim. 2 hdmi girişi var ikisinide denedim. 2 farklı kablo ile denedim. İşlemci Ryzen 3 1200. Son dediginizi tam olarak bilmiyorum.

El-Turco

80+ Bronze
bilgisayarınızı kapatın. Arkadaki şalteri de kapatın ve bilgisayarın güç tuşuna 15sn basılı tutun. Sonra şalteri açın ve güç tuşuna basıp bilgisayarı açın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok yüksek ihtimalle bilgisayarda statik biriktirdi temizleyeyim derken biraz dokunduysanız ondandır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Çağlar Yener
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bilgisayarınızı kapatın. Arkadaki şalteri de kapatın ve bilgisayarın güç tuşuna 15sn basılı tutun. Sonra şalteri açın ve güç tuşuna basıp bilgisayarı açın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok yüksek ihtimalle bilgisayarda statik biriktirdi temizleyeyim derken biraz dokunduysanız ondandır.
Kanka senin taktigi denedim olmadı. Statik birikirse ne yapmalıyım. Düzeltilebilir mi?

Top Bottom