Neler Yeni

Kasa Çalışıyor Görüntü Gelmiyor

Omenvl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Kenan Bestil
Bilgisayara Yeni SSD ve ram aldım. Takılı olan Ramin markası Samsung, taktığım ise Kingston. Ssdye güzelce windowsu kurdum. Driverlari yükledim. Rami kontrol ettim ve tanımlamıştı. Bilgisayar gayet iyi kullanılıyordu. Bilgisayarı 3 kere açtık kapattık birde bundan önce. Sonra kapattıktan sonra açılmadı bidaha görüntü vermiyor. Bios pilini söktüm taktım, Ramleri söktüm taktım silgiyle temizledim, yeni taktığım Rami söküp denedim eski ramle yine olmadı. Statik aldım .Lütfen yardım edin.

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Monitörün HDMI/DPI Kablosunu kontrol edin, olmazsa kabloyu değiştirin. Yine olmadı bir bilgisayarcıya götürebilirsiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Bekir Kaan
Açılışta ekran var mı yoksa windows ekranı gelirken mi siyah oluyor
Bilgisayara Yeni SSD ve ram aldım. Takılı olan Ramin markası Samsung, taktığım ise Kingston. Ssdye güzelce windowsu kurdum. Driverlari yükledim. Rami kontrol ettim ve tanımlamıştı. Bilgisayar gayet iyi kullanılıyordu. Bilgisayarı 3 kere açtık kapattık birde bundan önce. Sonra kapattıktan sonra açılmadı bidaha görüntü vermiyor. Bios pilini söktüm taktım, Ramleri söktüm taktım silgiyle temizledim, yeni taktığım Rami söküp denedim eski ramle yine olmadı. Statik aldım .Lütfen yardım edin.

Polat Alemdar.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Geçmiş olsun :(
Not:Bilgisayarınıza yeni donanım eklerken gücü keserek herhangi bir parça ve donanım bozulmasının önüne geçebilirsiniz.

Omenvl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Kenan Bestil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Not:Bilgisayarınıza yeni donanım eklerken gücü keserek herhangi bir parça ve donanım bozulmasının önüne geçebilirsiniz.
Ama o ram takılı şekilde uzun süre kullandık açtık kapattık 2-3 saat sonra oldu bu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Geçmiş olsun :(
tabii ki gücü keserek yapıyorum işlemleri. Birde neden geçmiş olsun dediniz ☹️

Polat Alemdar.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Ama o ram takılı şekilde uzun süre kullandık açtık kapattık 2-3 saat sonra oldu bu

tabii ki gücü keserek yapıyorum işlemleri. Birde neden geçmiş olsun dediniz ☹️
Üzülme mânasında demiştim, kötü bir maksatla yazmadım benzer bir durum benimde başıma gelmişti. :(

Omenvl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Kenan Bestil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Polat Alemdar.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Şimdi bir bilgisayarcıya verdim yarın haber edecek bakalım.

Sizinki düzelmişmiydi
Benim durum şöyleydi okulda hocamla toplamistik o bunların al satını yapıyordu ve onun sayesinde bu işlerin diğer yarısını öğrenmiştim, evvel zaman sonra staj paramla o pc yi aldım sistemin güç kaynağı yetmediği için oyunlarda reset atıyordu 5 gün kullandım 1hafta sonra değiştirecektik (pazartesi) neyse cuma stajdan eve geldim odadayken bir anda parazit sesi geldi sonra pc den beyaz dumanlar çıkmaya başladı hemen kapattım herşeyi söktüm kabloları görünen kısımda güç kaynağı kondansatörü patlamış kendi fanı ve ekran kartı fanının yapraklarını eritmişti sonrasını bilmiyorum geri hocama vermiştim o gün bugündür içimde bir mahcubiyet, burukluk var hocama karşı acaba benim yüzümdenmi oldu diye zararınıda bilmiyorum, ama inşallah sizinki düzelir büyük bir sorunu yoktur.
Sistem: 1250 tl ye almistim
İşlemci: i5 3330
Anakart: gigabyte h61n
Ram: 4+4 8gb ddr3
Ekran kartı: powercolor HD6950 2gb
Kasa: Cooler master elite130
Güç kaynağı: markasini unuttum 400 watt birşeydi
Ssd: hıkvision 240 gb ssd
Ve Bluray disk

Top Bottom