Neler Yeni

kasa fanı konumlandırma önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
bilal can ünal
Merhabalar. arkadaşlar Frisby FC-9435G model kasaya sahibim önde 3 adet hava giriş fanı, arkada 1 adet egsoz fanı mevcut ve çift radyatör ve fanlı kule tipi soğutucum var. şimdi 3lü kasa fanı seti sipariş verdim ama bunu nasıl montajlamam gerek karar veremedim. kasanın üstü mesh ızgara ve 360mm fan takılabilir. güç kaynağı üstü de müsait ve yuvalar mevcut aldığım kasa fanlarını sizce nasıl takmalıyım? ve bir de şu sorum var aldığım 3lü seti acaba ikisi bir yöne 3.sü farklı yöne bakacak şekilde takabilir miyim?

aldığım kasa fanı seti
ve bildiğiniz bir rehber yazı yada video var mı bu konuyla alakalı hem tavsiye hem montaj şeklinde

bir de işlemcimin stok fanı atıl durumda kenarda bekliyor bunu da kasa fanı olarak kullanabilir miyim?

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,440
İsim
Deniz Bey
aldığın fanları üst trafa takacaskın anladığım kadarıyla,üst tarafa takılan fanlar kasanın içinden dışarıya doğru hava verecekşekilde takılır yani egzoz fan gibi,
önden 3 fan kasanın içine havayı verirken ,arkadan ve üstten sıcak hava tahliye olur böylelikle

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
bilal can ünal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
aldığın fanları üst trafa takacaskın anladığım kadarıyla,üst tarafa takılan fanlar kasanın içinden dışarıya doğru hava verecekşekilde takılır yani egzoz fan gibi,
önden 3 fan kasanın içine havayı verirken ,arkadan ve üstten sıcak hava tahliye olur böylelikle
anladım hocam o zaman 3 fanı da yukarı takmama gerek yok o zaman 2 tane alta bir tane üste şeklinde taksam yada tam tersi daha mı mantıklı olur? alt dediğim yer psunun üzeri orada da bir kalın ızgara var takabileceğim şekilde ekran kartının tam altına denk geliyor. birde arka egsoz fan yeri 14cm fan için müsait ileride onuda 14cm fan ile değiştirmem çok fark ettirir mi?

amd stok fanı denemelerim sonucu takmayı başamaradım hiç bir yere tekrar atıl duruma geçti şimdilik.

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,440
İsim
Deniz Bey
anladım hocam o zaman 3 fanı da yukarı takmama gerek yok o zaman 2 tane alta bir tane üste şeklinde taksam yada tam tersi daha mı mantıklı olur? alt dediğim yer psunun üzeri orada da bir kalın ızgara var takabileceğim şekilde ekran kartının tam altına denk geliyor. birde arka egsoz fan yeri 14cm fan için müsait ileride onuda 14cm fan ile değiştirmem çok fark ettirir mi?

amd stok fanı denemelerim sonucu takmayı başamaradım hiç bir yere tekrar atıl duruma geçti şimdilik.
bence psunun üst kısmına gerek yok takmaya 3 nüde tepeye takın gayet güzel hava sirkülasyonu olmuş olur ayrıca egzoz fanı 14 yapmaya gerek yok, çünkü hem arka hem üst 4 tane egzoz fan görevi gören fanların olmuş oluyor ekstra 14 gereksiz harcama olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
bilal can ünal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam onu 14cm alırsam da çıkacak o fanı psu üstüne çekerim diye düşündüm ama şimdi değil ileride bi detaylı temizlik zamanı yaparım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,038
Üyeler
151,157
Son üye
mirac100
Top Bottom