Neler Yeni

Yardım Kasadan çok fazla fan sesi geliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Mustafa Dinçer
Kasamdan genel olarak yüksek ve ara ara artan bir fan sesi geliyor. Ekran kartından oldugunu dusunup driver ile fan sesini kıstım ama sonuc degısmedı. Sorunu nasıl çözebilirim ? sadece masaüstü açık olsa dahi fan sesleri yüksek.

AyhanKaaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Ayhan Kaan
Sıcak havalara girdik. işlemcilerin sıcaklıkları da arttı. işlemci fanı sıcaklığa göre kendini alçak devir yüksek devir ayarlayabiliyor. büyük ihitimal sıcaklık arttığında devri yükseliyor. ses yapıyor. daha iyi bir soğutucu almanı öneririm. yada arka planda sürekli çalışan uygulamaların varsa onları kapat işlemcin yüke binmesin. oyun oynarken yada başka bir iş yaparken yine açacak fanı

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Mustafa Dinçer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıcak havalara girdik. işlemcilerin sıcaklıkları da arttı. işlemci fanı sıcaklığa göre kendini alçak devir yüksek devir ayarlayabiliyor. büyük ihitimal sıcaklık arttığında devri yükseliyor. ses yapıyor. daha iyi bir soğutucu almanı öneririm. yada arka planda sürekli çalışan uygulamaların varsa onları kapat işlemcin yüke binmesin. oyun oynarken yada başka bir iş yaparken yine açacak fanı
Daha iyi bir işlemci almayı pek düşünmüyorm çünkü sistemi satma ihtimalim var. BIOS'tan CPU ve SYSTEM fanlarını 'sessiz' moda aldım. Şuan da genel olarak daha sessiz ama dediğin gibi devr, yükseldiğinde aynıya geliyor yine.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
940,448
Üyeler
147,883
Son üye
KlaiDa
Top Bottom