Neler Yeni

Kasadan Gelen Çıt Sesi Sıradan Mıdır?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Aydın Yılmaz
Arkadaşlar Corsair Spec-05 kasam var. Sistemimden gayet memnunum, İlk aldığım zamanlarda birkaç saniye arayla tık sesini psu patlaması gibi bir ses takip etmişti. Götürdüğümde anlık yüksek akım voltaj vs. dediler ve bakıp hiçbir şey yok dediler... Ben de prizlere kadar her şeyi değiştirdim korumalı priz de aldım. 1 aydır da kullanıyorum gerçekten sorun yok, sadece ekran kartımda cw var onu da önemsemiyorum şimdilik.

Asıl sorum şu, sisteme yük binince daha doğrusu oyun oynamaya başladığımda yarım saatte bir çıt sesi duyuyorum ama ilk anlattığımdan farklı olarak daha küçük seste. Herhangi bir fps düşüşü yok. Parça değerlerini de takip ediyorum bir anormallik olmuyor. Artık yaza göre evler daha soğuk, sizce ısındığı için kasadan camdan vs. gelen sıradan sesler midir bunlar? Tıpkı kapattıktan sonra çıtlayan televizyonlar gibi.

Xeraton

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
893
İsim
Halil İbrahim Memiş
Arkadaşlar Corsair Spec-05 kasam var. Sistemimden gayet memnunum, İlk aldığım zamanlarda birkaç saniye arayla tık sesini psu patlaması gibi bir ses takip etmişti. Götürdüğümde anlık yüksek akım voltaj vs. dediler ve bakıp hiçbir şey yok dediler... Ben de prizlere kadar her şeyi değiştirdim korumalı priz de aldım. 1 aydır da kullanıyorum gerçekten sorun yok, sadece ekran kartımda cw var onu da önemsemiyorum şimdilik.

Asıl sorum şu, sisteme yük binince daha doğrusu oyun oynamaya başladığımda yarım saatte bir çıt sesi duyuyorum ama ilk anlattığımdan farklı olarak daha küçük seste. Herhangi bir fps düşüşü yok. Parça değerlerini de takip ediyorum bir anormallik olmuyor. Artık yaza göre evler daha soğuk, sizce ısındığı için kasadan camdan vs. gelen sıradan sesler midir bunlar? Tıpkı kapattıktan sonra çıtlayan televizyonlar gibi.
güç kaynağında ısınan yerlerden gelıyor olabılır

Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Melihbakidemir
Isı değişimi yüzünden olabilir dikkatli bir şekilde dinlediğinde metal sesi geliyorsa kasa veya ps den geliyordur ama sistem en sıcak halinde iken bile bunu yapıyorsa bir sıkıntı vardır bi servise gönder

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan

Tv lerden gelen o sesler fark ettiyseniz kapandiktan sonra olur kullanirken olmaz ama sizin bilgisayarinizda durum farkli en azindan ben öyle düşünüyorum bende cit tık sesleri duyabiliyorum ama kullanirken duymadim hiç.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Tv lerden gelen o sesler fark ettiyseniz kapandiktan sonra olur kullanirken olmaz ama sizin bilgisayarinizda durum farkli en azindan ben öyle düşünüyorum bende cit tık sesleri duyabiliyorum ama kullanirken duymadim hiç.
Aynen bizde tv yi kapatınca çıt çıt diye ses geliyor.
Arkadaşın da psunun içindeki kapasitörlerden geliyor olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Aydın Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynen bizde tv yi kapatınca çıt çıt diye ses geliyor.
Arkadaşın da psunun içindeki kapasitörlerden geliyor olabilir.
Açıkçası ben de anlayamıyorum. Oyuna girince ilk 10 dakika içinde 1-2 kez geliyor, devamının geldiğine rastlamadım ama bir yandan da başta anlattığım olay var, 1-2 saat gta 5 oynadıktan sonra bu sesten farklı bi çıt sesine benzer sesler çıktı. Anlık FPS düşüşü tesadüf mü bilmiyorum ama oyundan çıktığım halde 1-2 kez daha geldi o ses. Sonuncusunda PSU patlamasını andırdı anında kapattım aldığım yere götürdüm. Sözde hiçbir şey yok deyip voltaj / yüksek akım kaynaklı olabilir dediler. İşin ilginç yanı gerçekten de hiçbir gariplik olmadığı halde benim içim rahat etmiyor. PSU’da gerçekten bir sorun olduğunu düşünüyorum. Galiba en doğrusu garantiye yollamak ama sorun onda değilse uğraş dur...

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,315
Üyeler
149,187
Son üye
angarabebesi
Top Bottom