Neler Yeni

Kasadan gelen çıt sesi.

Prego55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kenan Furtul
Öncelikler merhabalar, herhangi bir oyuna girdiğim zaman. Kasamdan belirli aralıklarla çıt sesi geliyor, ve bu ses ortaya çıkalı bir hafta falan oluyor. Kulaklık kullanmıyorum. Kasada hemen masada yanımda. Elimle her yerine rahatlıkla dokunabilecek mesafede oturuyorum. Sizce bu şey neyden kaynaklıdır bilgisayara zararlımıdır?
Buda videosu videonun sonlarına doğru çıt diye bir ses geliyor orta seviye bir ses. Duyulmamış gibi videoda ama genede koyayım.

PC özellikleri.
AMD Ryzen 3 3100
Corsair 8GB Ram.
RX570 8GB OC edition.
Asus b450m dragon 4400mhz
powerboost-vk-g3902s-600w-80-rgb-tempered-glass-usb30-mid-tower-kasa

Capgras

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
366
İsim
Capgras
Öncelikler merhabalar, herhangi bir oyuna girdiğim zaman. Kasamdan belirli aralıklarla çıt sesi geliyor, ve bu ses ortaya çıkalı bir hafta falan oluyor. Kulaklık kullanmıyorum. Kasada hemen masada yanımda. Elimle her yerine rahatlıkla dokunabilecek mesafede oturuyorum. Sizce bu şey neyden kaynaklıdır bilgisayara zararlımıdır?
Buda videosu videonun sonlarına doğru çıt diye bir ses geliyor orta seviye bir ses. Duyulmamış gibi videoda ama genede koyayım.

PC özellikleri.
AMD Ryzen 3 3100
Corsair 8GB Ram.
RX570 8GB OC edition.
powerboost-vk-g3902s-600w-80-RGB-tempered-glass-usb30-mid-tower-kasa
Ben çıt sesini bile duymadım.

Prego55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kenan Furtul
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben gram sıkıntı etme derim eğer senin oyunda aldığın değerleri değiştirmiyorsa hiç takma oyna oyununu.
Hiçbir etkisi yok performansın çok iyi sadece ses geliyor kulaklık takmıyorum ondanmı bu kadar rahatsız oluyorum bilemiyorum pcyi alalı 1 ay oldu korkuyorum ya.

Prego55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kenan Furtul
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Konu güncel diğer cevaplarınız bekliyorum.

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,251
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
Konu güncel diğer cevaplarınız bekliyorum.
PSU kaynaklı bi elektrik çarpması olablir, zaten o psu voltaj dalgalanmalarında sistemi çöp edebilecek potansiyelde. Kesinlikle değiştirmelisiniz.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Benim kasamda da oluyor bazen.
Havadaki sıcaklık değişiminden dolayı akrilik panelden çıktığını düşünüyorum.

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,186
İsim
haro
PSU kaynaklı bi elektrik çarpması olablir, zaten o psu voltaj dalgalanmalarında sistemi çöp edebilecek potansiyelde. Kesinlikle değiştirmelisiniz.
Aynı sorun bende de var. Çıt yapıyor kasa ama 24 saatte 2 defa. Akım korumalı priz almayı düşünüyorum ben.

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,251
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
Aynı sorun bende de var. Çıt yapıyor kasa ama 24 saatte 2 defa. Akım korumalı priz almayı düşünüyorum ben.
işe yarayabilir. psu modeliniz aynı mı? aynıysa değiştirin öyle markalara yönelmeyin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim kasamda da oluyor bazen.
Havadaki sıcaklık değişiminden dolayı akrilik panelden çıktığını düşünüyorum.
ses kasadan geliyorsa olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Ömer Öztürk
Dostum bu tarz bilgisayardan gelen anormal sesleri dikkate almanı öneririm. Çözümü ya da nedeni bilmiyorum fakat tecrübelerimden ötürü bilgisayardan anormal ses geliyorsa nedenini aramanı tavsiye ederim.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26

PC özellikleri.
AMD Ryzen 3 3100
Corsair 8GB Ram.
RX570 8GB OC edition.
powerboost-vk-g3902s-600w-80-RGB-tempered-glass-usb30-mid-tower-kasa
HDD var mı?

Top Bottom