Neler Yeni

Kasama ekstra fan takabilir miyim ?

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,398
İsim
Mehmet Aslan
Merhaba arkadaşlar daha önce konusunu açmıştım 2 fanımda kendiliğinden çalışmayı bırakmıştı , ilk arızada game garaj a ulaşıp bildirmiştim bana aynı fandan göndermişlerdi onu temizlik yapacağım zaman takarım diye rafa kaldırmıştım , ilk arızadan 3 hafta sonra 2. fanımda çalışmayı bırakmıştı , sistemi 2 fanla çalıştırıyordum. Tekrar yazmak için yazın fırsatım oldu ve game garaj a dün ulaştım , bana kasamda bulunan fanın stoklarında kalmadığını onun yerine alta linkini bıraktığım modeli 4 lü kit olarak gönderebileceklerini söylediler , kit gelince elimde 3 tane fanım boşta kalacak bu boşta kalan fanları kasama takabilir miyim ? Bu işten anlayan arkadaşlar yazabilir mi ? Kasanın linkini aşağıya bırakıyorum. Eski fanın modeli d1 diye geçiyor ama internette aynısını bulamadım. Gönderilecek olanında ölçüsü 12 cm zaten sorun olmaz diye düşünüyorum.

gönderecekleri kit: https://www.gamegaraj.com/urun/df-cf8-pro-3pin-a-rgb-3x12cm-fan-kit-3lu-kontrolcu-uzaktan-kumanda/

kasam: https://www.darkflash.com/product/dlx21mesh

Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Uğur ceylan
Kasanızın sitesinde verdiği bilgilere göre 11 fan destekliyor(12cm) 3 ön 3 üst 1 arka 2 yan 2 de alt kısıma olacak şekilde . 3 öne takarsanız iç kısıma hava verecek şekilde 2 üst kısıma dışarıya verecek şekilde 1 adet de arkaya yine dışarıya verecek şekilde . Sisteminizde sıvı soğutma var mı acaba ?

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,398
İsim
Mehmet Aslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kasanızın sitesinde verdiği bilgilere göre 11 fan destekliyor(12cm) 3 ön 3 üst 1 arka 2 yan 2 de alt kısıma olacak şekilde . 3 öne takarsanız iç kısıma hava verecek şekilde 2 üst kısıma dışarıya verecek şekilde 1 adet de arkaya yine dışarıya verecek şekilde . Sisteminizde sıvı soğutma var mı acaba ?
evet üst panelde 240 mm sıvı soğutma bulunmakta.
Mesaj otomatik birleştirildi:

yan taraftaki o 2 fanlık boşluğa takarak değerlendirmek mantıklı olur mu :unsure:

anakart güç kabloları falan var biraz sıkışık olabilir , sorun teşkil eder mi sence ?

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Uğur ceylan
7 fanlı bir kasa da 360mm sıvı soğutma alınca 2 fan boşa çıkmıştı yan panelde kullanmıştım kablolar fanlara değmediği sürece neden sorun teşkil etsin bende de aynı şekildi kabloları biraz sağa sola çektim çok güzel olmuştu

Ekler

• IMG_20230823_163100.jpg
    IMG_20230823_163100.jpg
    2.6 MB · Hit: 9

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,674
İsim
Hacı
Elindeki 2 fanı yukarı takarsın.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,398
İsim
Mehmet Aslan
7 fanlı bir kasa da 360mm sıvı soğutma alınca 2 fan boşa çıkmıştı yan panelde kullanmıştım kablolar fanlara değmediği sürece neden sorun teşkil etsin bende de aynı şekildi kabloları biraz sağa sola çektim çok güzel olmuştu
güzel olmuş hocam

Elindeki 2 fanı yukarı takarsın.
hocam yukarı hiç bulaşmak istemiyorum , radyatörü sökmeyeceğim elime yüzüme bulaştırırım şimdi :D Zaten radyatörü ortalı takmışlar sökmeden takamam. Muhtemelen yan paneldeki boş alana 2 tane takacağım 1 tanesi de boşta kalsın artık yapacak bir şey yok. Tek korkum kasayı yerde kullanıyorum fazla toz çeker diye korkuyorum. Daha önce hiç kablolama da yapmadım bakalım nasıl bir şey çıkacak ortaya. Bu arada linkteki gibi kontrolcü de gelir diye düşünüyorum bu fanları ona bağlayıp kullanabilirim değil mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Uğur ceylan
Eyvallah hocam eski kasamdı neyse yabancıya gitmedi . Şu an ki de fena değil ama bir daha alırsam 420mm sıvı soğutma destekleyen bir kasa alıcam her ne kadar 420mm sıvı soğutma kullanmasamda varsın geniş olsun be . Sizin kasanızda çok hoşuma gitti bu arada . İnşallah bundan sonra bir sorun çıkarmaz . Eski kasam buydu ayrıca abdullah hocam sağolsun .

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,398
İsim
Mehmet Aslan
Eyvallah hocam eski kasamdı neyse yabancıya gitmedi . Şu an ki de fena değil ama bir daha alırsam 420mm sıvı soğutma destekleyen bir kasa alıcam her ne kadar 420mm sıvı soğutma kullanmasamda varsın geniş olsun be . Sizin kasanızda çok hoşuma gitti bu arada . İnşallah bundan sonra bir sorun çıkarmaz . Eski kasam buydu ayrıca abdullah hocam sağolsun .

teşekkür ederim hocam , tekrar bozulur diye korkuyorum farklı marka gönderir misiniz dedim , bozulmaz korkmayın dediler bakalım gelsin görürüz :D 1.5 yıl daha garantisi var zaten bozulursa tekrar yazarım.

Top Bottom