Neler Yeni

Kasamdan yanık(!) kokusu geliyor

Wrilka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Murat Tunç
Merhaba arkadaşlar öncelikle iyi forumlar. Pc Hocası gg3 kasa almıştım yaklaşık 2 hafta önce ve ilk haftaları sorunsuzdu (ya da vardı ama ben fark etmedim) ancak bu hafta kasadan yanığa benzer bir koku gelmeye başladı. Yanığa benzer diyorum çünkü yanık kokusu değil, kızartma ya da hafif dumanımsı değişik bir koku ancak yanık kokusu olmadığına eminim. Bilgisayarı ilk aldığımda yük altına soktum testlerini yaptım ve 60 derece üstünü görmedi işlemci. Psudan geldiğini düşünüyorum ama psunun fanından değil de arka fandan kokuyu atıyor bilgisayar. Sizce kargoyla geri göndermeli miyim yoksa bilgisayar yeni olduğu için mi bu kokuyu atıyor, bazı yerlerde yeni bilgisayarsa koku atabilir tarzı bir ibare görmüştüm. Dediğim gibi hiçbir parçamda ısınma sıkıntısı yok, m2 ssd de bile. Prizim 3 lü priz ondan da kaynaklanıyor olabilir mi ve psunun olduğu yere yaklaştığımda hafif elektriğimsi bir cızırtı geliyor bu normal midir? Yardımcı olursanız sevinirim.

susludayi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
donanimarsiviniyedim
Bu durumu bende yaşadım kasamın arka egzoz fanı ağrızalanmış farkında bile değildim kasamdan ciddi derecede yanık kokusu gelmeye başlayınca tamperli camı açtım ve arka egzoz fan işini yapamadığı için power sup fena bir şekilde ısınıp koku yapmaya başlamıştı fakat seninki bu nedenden dolayı olmayabilir ama bi power sub'u kokla var mı yok mu bir şey

Her bilgisayarda benzer bir koku var. Endiselenmenize gerek yok diye dusunuyorum. Eger koku fazlalasirsa gonderebilirsiniz.

trenboloneren

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,117
İsim
Eren İlker Ağar
İlgilendiği Kategoriler
Fitness
Instagram
@eren__agar
Steam
1075812335
Discord
eren21601#7919
Reddit
eren21601
Psu da sıkıntı var bence o cızırtı da while coil olabilir böyle yazılıyou sanırım

Wrilka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Murat Tunç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu durumu bende yaşadım kasamın arka egzoz fanı ağrızalanmış farkında bile değildim kasamdan ciddi derecede yanık kokusu gelmeye başlayınca tamperli camı açtım ve arka egzoz fan işini yapamadığı için power sup fena bir şekilde ısınıp koku yapmaya başlamıştı fakat seninki bu nedenden dolayı olmayabilir ama bi power sub'u kokla var mı yok mu bir şey
Aynen dediğiniz gibi camı açtım ve içini kokladım ancak camı açtığım ve kokladığım zaman hiçbir koku alamadım kapattığımda ise egsoz fanından koku atmaya başlıyor. Şu ana kadar herhangi bir sıkıntı çıkarmadı ama gelecekte bir sorun söz konusu olur mu bilmiyorum. İşlemci fanından da şüphelenmeye başladım ama kokunun tam olarak nereden geldiğini kestiremiyorum.

G0KHAN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Gökhan Ceylan
Pcu nun içini açıp bakmayı deneyebilirsin yanık var mı diye

susludayi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
donanimarsiviniyedim
Aynen dediğiniz gibi camı açtım ve içini kokladım ancak camı açtığım ve kokladığım zaman hiçbir koku alamadım kapattığımda ise egsoz fanından koku atmaya başlıyor. Şu ana kadar herhangi bir sıkıntı çıkarmadı ama gelecekte bir sorun söz konusu olur mu bilmiyorum. İşlemci fanından da şüphelenmeye başladım ama kokunun tam olarak nereden geldiğini kestiremiyorum.
Kasanın Markası nedir? Egzoz fanı söküp koku gelip gelmediğine bak koku kesilirse 45TLye yeni bir egzoz fan al hem kaliteli hemde daha soğutucu olur.

Wrilka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Murat Tunç
Her bilgisayarda benzer bir koku var. Endiselenmenize gerek yok diye dusunuyorum. Eger koku fazlalasirsa gonderebilirsiniz.
Daha önce masaüstü kullanmadığım için bilmiyor olabilirim ama koku her zaman çıkmıyor. 10 veya 15 dakikada bir 5 10 saniyeliğine kokuyu yayıyor. Normal bir insan olsa kokuyu alacağını pek sanmıyorum çünkü yoğun bir koku değil. Sistem havalanmıyor desem kapımın hemen yanında ve kasam mesh. Havalandırması bu kadar iyi olan bir kasadan yanık kokusu gelmesi beni gerçekten endişelendiriyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pcu nun içini açıp bakmayı deneyebilirsin yanık var mı diye
Hiç bu tarz kurcalama deneyimim olmadığı için nasıl yapacağımı bilmiyorum, ayrıca kabloları baya arkalara dolandırmışlar kablolar psudan çıkıyor ise bakmayı denerim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasanın Markası nedir? Egzoz fanı söküp koku gelip gelmediğine bak koku kesilirse 45TLye yeni bir egzoz fan al hem kaliteli hemde daha soğutucu olur.
Markası FSP'nin kendi ürettiği Vento . İçinde de FSP'nin 500 wattlık psu su bulunuyor. Dediğiniz gibi fanı çıkarıp deneyeceğim.

Wrilka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Murat Tunç
Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler. Koku fanlardan geliyor. Kasayı tekrar açtım ve ve fanları bir süre bekledim, fanlar koku yapmaya başladı. Sebebini bilmiyorum ama ışıkların olduğu kısım dehşet derecede ısınmıştı. Yardımlarınız için tekrar teşekküler :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,137
Üyeler
147,480
Son üye
Megel
Top Bottom