Neler Yeni

Yardım Kasamın RGB Bağlantılarını Yapamıyorum

emresanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Emre Şanda

Sharkoon RGB-LIT-100 USB 3.0 RGB ATX Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa​

Öncelikle herkeze merhaba. Kasamın RGB bağlantılarında birşeyleri yanlış yapıyorum. Kasayı bilenler bilir ön tarafında camının üzerinde RGB si var, kasanın yan tarafında camın psu nun üst kısmında şerit RGB ledi var ve arka çıkış fanıda RGB. Bu üçünün bağlantısını kasanın kendi içinde montajlı olan RGB kontrolcüye taktım. Anakarta baglantıya gerek kalmadan reset tuşuyla rgbleri kontrol etmemize olanak saglayan bir kasa. Reset tuşum çalışıyor ama RGB lerin kontrolünü yapamıyorum ve hiç daha renkleri açamadım. Bütün fanlar çalışıyor. reset tuşu çalışıyor ama RGB ler açılmıyor veya kontrolünü yapamıyorum.

En son bir moderatör tarafından düzenlendi:

Mehmet Anıl

80+ Silver

Sharkoon RGB-LIT-100 USB 3.0 RGB ATX Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa​

Öncelikle herkeze merhaba. Kasamın RGB bağlantılarında birşeyleri yanlış yapıyorum. Kasayı bilenler bilir ön tarafında camının üzerinde RGB si var, kasanın yan tarafında camın psu nun üst kısmında şerit RGB ledi var ve arka çıkış fanıda RGB. Bu üçünün bağlantısını kasanın kendi içinde montajlı olan RGB kontrolcüye taktım. Anakarta baglantıya gerek kalmadan reset tuşuyla rgbleri kontrol etmemize olanak saglayan bir kasa. Reset tuşum çalışıyor ama RGB lerin kontrolünü yapamıyorum ve hiç daha renkleri açamadım. Bütün fanlar çalışıyor. reset tuşu çalışıyor ama RGB ler açılmıyor veya kontrolünü yapamıyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

++++++++++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++
molex girişlerini flaan kontrol et

Asag

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,862
İsim
Asag
Şuan kasanın RGB ışıkları yanmıyor mu?

emresanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Emre Şanda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar bakın tekrar izah edeyim herkes aynı şeyleri söylüyor ama sorun nerde kimse söylemiyor. Kasanın zaten RGB kontrolcüsü kendisinde var. Egzos fan RGB ve RGB kontrolcüye baglantısını yaptım. Kasanın yanında led şerid var psu nın dış kapağının üzerine yerleştirmişler içten çıkarılabilecek bir şey değil oda RGB kontrolcüye baglantısını yaptım. Kasanın ön tarafı şekilli RGB olan camınında RGB baglantısını RGB kontrolcüsüne yaptım. Bunların kontrolü bu kasada RESET tuşu ile oluyor. Reset. Reset SW i anakarta bagladıgımda reset tuşu doğal olarak çalışıyor. Bu arada fanlarda çalışıyor RGB olanda fan kontrolcü güç baglantısında bır sorun yok. RGB ler çalışsın kontrol edilsin diye Reset SW kablosunu RGB kontrolcüye baglıyorum. Bu seferde anakart ile arasındaki baglantı olmadısı ıcın Reset tuşu çalışmıyor dogal olarak tamam çalışmasın ama REset tuşuna basınca RGB ler yanmıyor hiç yanmadı güç baglantısında bir sorun yok sorun nerde biraz daha çözemez isem kasayı damdan aşagı atıcam. Bu konuda bana yardımcı olmanızı istiyorum lütfen.

Top Bottom