Neler Yeni

Kasanın kafasına göre çıkardığı cızırtı sesi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Bertab
Merhaba arkadaşlar;
Kasamdan saçma bir cızırtı sesi geliyor (sistemi alalı 1 yıl olmadı). Önceleri psu coil whine dedim yük altında çıkarıyor dedim yük altında olmadığında da çıkarıyormuş. Daha sonra ekran kartı coil whine dedim yük altında olmadığında da çıkarıyor, olduğunda da çıkarıyor şimdi onunda olmadığını düşünüyorum (bunların olmadığını düşünme sebebim kafasına göre ses çıkarıyormuş gibi geliyor). Şuan kasamdan yine saçma aynı ses geliyor artık kasa fanından kaynaklandığını düşünüyorum. Sebepleri ise;
  1. Kasanın (pinterest görseli aşağıda) önündeki petekleri tırnağımla milimlik olarak öne çektiğimde ses başlıyor ve bir kaç saniye içinde kesiliyor
  2. Kasanın sağ tarafı yani metal olan kısma dokununca ses başlıyor bu sefer kasanın tavan kısmında herhangi bir yere dokununca ses kesiliyor (dokunmadan kasıt çok çok çok hafif baskı)
  3. Bir diğer saçma tarafı kulaklığı genelde kasa üzerine koyarım kulaklığı oradan kaldırınca ses başlıyor ama bu sefer ses hiç gitmiyor, sürekli baskı yapmak zorunda kalıyorum kasanın üzerine
  4. Ses kendi kendine başlar ise benim sürekli elimle veya başka bir şey ile baskılamam gerekiyor
  5. PSU Kablosunun sonuna kadar girdiğine eminim ama kabloyu içeri doğru baskılayınca ses yine kesiliyor (sürekli baskılamak gerekiyor)
  6. Kasanın zeminin düz olduğuna eminim, kasanın ayaklarının düz olduğuna altında toz bile olmadığına eminim, ama az önce sol öndeki ayağının altına kağıdı 3 kez katlayıp koydum ses tamamen gitti, ve şuan kasa düz değil sağ tarafa dokununca sallanıyor.
Sorunun ne olduğunu anlayamıyorum. Kasayı daha 2 gün önce temizledim. Temizleme sebebim de yine bu sesti neden geliyor bu ses anlamış değilim.
Kasa: ASUS TUF GAMING GT301
Ekran Kartı: ASUS RADEON DUAL RX 5700 XT EVO OC 8GB
PSU: XIGMATEK X-POWER 650W 80PLUS

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,309
İsim
.
Kasa fanlarının bağlantısını kesip denediniz mi?

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,455
İsim
Olcay akbulut
saçma şekilde aynı sorun bende de var, bende bulamadım nasıl çözeceğimi

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Bertab
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,455
İsim
Olcay akbulut
Ciddi misin gel bir sarılayım kardeşim 😭
gel reis ya, üstte toz filtresi var onu eklesem bike ses geliyor. ama benimkinin üst sac kısmı da sallanıyor böyle, geçsin diye fan ayarı var en düşüğe alıyoruz sonra tekrar normal moda alıyorum düzeliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ciddi misin gel bir sarılayım kardeşim 😭

Senin de kasa aynı mı? Altına bir şey koyunca düzeliyor mu peki ?
kasa farklı, dark vision red modeli bende ki. hiç altına bişey koymayı denemedim

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Bertab
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
gel reis ya, üstte toz filtresi var onu eklesem bike ses geliyor. ama benimkinin üst sac kısmı da sallanıyor böyle, geçsin diye fan ayarı var en düşüğe alıyoruz sonra tekrar normal moda alıyorum düzeliyor

kasa farklı, dark vision red modeli bende ki. hiç altına bişey koymayı denemedim
Fan ayarını biostan mı yapıyorsun yoksa kasanın controller/kumanda tarzı aracı mı var ?

Canbazx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Berkay
İlgilendiği Kategoriler
pc donanım-otomobiller
bendede aldığım günden beri o sorun var artık duymuyorum kulaklarım alıştı

Keptın

80+ Silver
Anakart, kasaya tam vidalanmadığında da olabiliyor. Yani vida gevşek kalınca ekran kartı veya cpu fanının dönüşü anakart üzerinden cızırtı sesine sebep olabiliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Bertab
Anakart, kasaya tam vidalanmadığında da olabiliyor. Yani vida gevşek kalınca ekran kartı veya cpu fanının dönüşü anakart üzerinden cızırtı sesine sebep olabiliyor.
Psu kablosunu bastırınca sesin gitmesi normal mi bu durum için?

Psu kablosunu bastırınca sesin gitmesi normal mi bu durum için?
Kasa ağır olduğu için sürekli sök tak yapmaya eriniyorumda.

Keptın

80+ Silver
Psu kablosunu bastırma derken nasıl anlamadım, görsel ekleyebilirsen daha iyi anlaşılır

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,080
Üyeler
157,330
Son üye
python678
Top Bottom