Neler Yeni

Kasanın kafasına göre çıkardığı cızırtı sesi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Bertab
Merhaba arkadaşlar;
Kasamdan saçma bir cızırtı sesi geliyor (sistemi alalı 1 yıl olmadı). Önceleri psu coil whine dedim yük altında çıkarıyor dedim yük altında olmadığında da çıkarıyormuş. Daha sonra ekran kartı coil whine dedim yük altında olmadığında da çıkarıyor, olduğunda da çıkarıyor şimdi onunda olmadığını düşünüyorum (bunların olmadığını düşünme sebebim kafasına göre ses çıkarıyormuş gibi geliyor). Şuan kasamdan yine saçma aynı ses geliyor artık kasa fanından kaynaklandığını düşünüyorum. Sebepleri ise;
  1. Kasanın (pinterest görseli aşağıda) önündeki petekleri tırnağımla milimlik olarak öne çektiğimde ses başlıyor ve bir kaç saniye içinde kesiliyor
  2. Kasanın sağ tarafı yani metal olan kısma dokununca ses başlıyor bu sefer kasanın tavan kısmında herhangi bir yere dokununca ses kesiliyor (dokunmadan kasıt çok çok çok hafif baskı)
  3. Bir diğer saçma tarafı kulaklığı genelde kasa üzerine koyarım kulaklığı oradan kaldırınca ses başlıyor ama bu sefer ses hiç gitmiyor, sürekli baskı yapmak zorunda kalıyorum kasanın üzerine
  4. Ses kendi kendine başlar ise benim sürekli elimle veya başka bir şey ile baskılamam gerekiyor
  5. PSU Kablosunun sonuna kadar girdiğine eminim ama kabloyu içeri doğru baskılayınca ses yine kesiliyor (sürekli baskılamak gerekiyor)
  6. Kasanın zeminin düz olduğuna eminim, kasanın ayaklarının düz olduğuna altında toz bile olmadığına eminim, ama az önce sol öndeki ayağının altına kağıdı 3 kez katlayıp koydum ses tamamen gitti, ve şuan kasa düz değil sağ tarafa dokununca sallanıyor.
Sorunun ne olduğunu anlayamıyorum. Kasayı daha 2 gün önce temizledim. Temizleme sebebim de yine bu sesti neden geliyor bu ses anlamış değilim.
Kasa: ASUS TUF GAMING GT301
Ekran Kartı: ASUS RADEON DUAL RX 5700 XT EVO OC 8GB
PSU: XIGMATEK X-POWER 650W 80PLUS

Canbazx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Berkay
İlgilendiği Kategoriler
pc donanım-otomobiller
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Bertab
Psu kablosunu bastırma derken nasıl anlamadım, görsel ekleyebilirsen daha iyi anlaşılır
Görselde hiç anlaşılmaz. Şöyle anlatabilirim ses çıkardığında psu kablosunu içeri doğru ittirdiğimde ses kesiliyor, bırakınca tekrar başlıyor temassızlık gibi ama tam oturuyor psu kablosu yuvaya
Mesaj otomatik birleştirildi:

deneyeceğim birazdan
tamamdır.

Canbazx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Berkay
İlgilendiği Kategoriler
pc donanım-otomobiller
değişmedi ses
Görselde hiç anlaşılmaz. Şöyle anlatabilirim ses çıkardığında psu kablosunu içeri doğru ittirdiğimde ses kesiliyor, bırakınca tekrar başlıyor temassızlık gibi ama tam oturuyor psu kablosu yuvaya
Mesaj otomatik birleştirildi:

tamamdır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,086
Üyeler
157,330
Son üye
python678
Top Bottom