Neler Yeni

kasaya fan ekleme yönü

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
öncelikle iyi geceler diliyorum herkese. kasam zalman s3 tg. üst kısmı 240 mm sıvı soğutucu destekliyor ancak gerek olmadığı için t6 ultra kullanacağım(işlemci soğutucusunu değiştireceğim zaman). şimdi merak ettiğim husus ise şurası ki kasanın üst kısmına 2 adet 120 mm fan eklemek istiyorum. fanların içeri hava üflemesi mi daha doğru olur dışarı üflemesi mi? teşekkür ederim.

Guapo78

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Onur Ünal
Üstteki ve arkadaki fanlar dışarı alttaki ve öndeki fanların içeri üflemesi gerekir

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
öncelikle iyi geceler diliyorum herkese. kasam zalman s3 tg. üst kısmı 240 mm sıvı soğutucu destekliyor ancak gerek olmadığı için t6 ultra kullanacağım(işlemci soğutucusunu değiştireceğim zaman). şimdi merak ettiğim husus ise şurası ki kasanın üst kısmına 2 adet 120 mm fan eklemek istiyorum. fanların içeri hava üflemesi mi daha doğru olur dışarı üflemesi mi? teşekkür ederim.

Tepedeki fanlar dışarı üflemelidir öndeki fanlar içeri üfler egzoz danda dışarı üfler ön fanlar ile aynı yönde olur kule tipide aynı yönde olmalı egzoz fan gibi.

aLoNeDarK33

80+ Bronze
arkadaki egzoz fanı ile üstteki fan çıkışları alınan sıcak havayı atmak için kullanılır o yuzden fanların ön yüzü içe doğru yani havayı içerden alıp dışarıya atmalı

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Top Bottom