Neler Yeni

Kaspersky'ın System32'deki Bir Dosyayı Virüs Algılaması

PieCat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Bahadır Başkır
Bugün kaspersky bir uyarı verdi choremeden tehlikeli dosya indirdiniz diye virüs değildi neyse işte bende geçmişine girdim kasperskyın ve çok fazla sayıda CompatTelRunner.exe uygulamasının Windows\Installer klasöründeki 5 tane sayı veya harften oluşan .msi dosyası açtığını ve kasperskyın bunların tümünü tehlikeli olarak işaretledğini gördüm. Mesela bir kaç dosya 54c4b.msi, 1de1d7a.msi, ed6db.msi ve 2969b30.msi gibi çok çok fazla .msi dosyası var işte merak ettim kaspersky mı yanlış algılıyor yoksa bilgisayarda virüs mü var?

buff

80+
Oraya, kurduğun başka programlar da müdahale edebilir. Yani virüs olabilir. Sistemi tarat ve son zamanlarda yüklediğin programlara bir göz at.

un4saken

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Ozzy
CompatTelRunner.exe telemetry dosyalarını yükleyen yani windows'un kullanım datalarını Microsoft'a ileten uygulamadır. Sanırım kaspersky'ı en yüksek seviyede kullanıyorsunuz. O da bu işlemleri tehlikeli olarak algılıyor. Şu veriler dahilinde cihazda virüs yok merak etmeyin.

Windows ayarlarında "Tanılama ve Geri bildirim" ayarlarını kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Son düzenleme:

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
An10im1i
Bugün kaspersky bir uyarı verdi choremeden tehlikeli dosya indirdiniz diye virüs değildi neyse işte bende geçmişine girdim kasperskyın ve çok fazla sayıda CompatTelRunner.exe uygulamasının Windows\Installer klasöründeki 5 tane sayı veya harften oluşan .msi dosyası açtığını ve kasperskyın bunların tümünü tehlikeli olarak işaretledğini gördüm. Mesela bir kaç dosya 54c4b.msi, 1de1d7a.msi, ed6db.msi ve 2969b30.msi gibi çok çok fazla .msi dosyası var işte merak ettim kaspersky mı yanlış algılıyor yoksa bilgisayarda virüs mü var?
Sisteminde bunları sistem dosyası gibi göstermeye çalışan bir malware olabilir.
Eset Online ile aynı kısımı tarat istersen.
Kaspersky mükemmel diyemeyiz %95 başarılı diyebiliriz.
Hash kontrollerinde takılan birşeyler var ki uyarıyor.

Top Bottom