Neler Yeni

Kedi tırmaladıktan sonra tetanus ihtimali

Prime777

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Prime
Arkadaşlar selam aşağıdaki konuda da olduğu gibi dün kedi tırmaladı, kedinin kuduz olmadığını biliyorum ve benim kedim olduğundan, aşısı olduğundan kuduz ihtimalini çok düşürdüm ama ben sadece ortaokul 8'de sağlık ocağından aradıkları zaman tetanus aşısı olmuştum, o da 1 doz sanırım çünkü 1 kere aradılar, başka aramadılar. yani 1 kere vuruldu. ama 1 doz da yeterli değilmiş. annem en geç Anadolu AÖF'den eve perşembe gelir ve perşembe günü acile gidip bir tetanus aşısı vurdurtmayı düşünüyorum ben ama sizce bu küçük kedi tırmığından tetanus olur mu? Kanadı, ama az kanadı, 1 kere peçeteyle sildim, kan geri geldi. Sonra bir kere daha sildim ve daha gelmedi. 30 dakikadan fazla sabunlu su ile yıkadım, kolonya döktüm, krem sürdüm. Burada konu açmamın nedeni ne yapılacaktan ziyade ve kuduz ihtimalinden ziyade tetanus ihtimali ve kedi tırmığı tecrübesi olanlar. Tabii ki bu ilk tecrübe değil, bundan 1-2 yıl önce yine tırmaladı bir şey olmadı ama o zaman işte üzerinden birkaç süre geçse de belki 1. doz tetanus etki etmiştir.

İncelemek için;

1721129290593.png

Top Bottom