Neler Yeni

Kendi kendine video açıldı

Passamet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Passamet
Arkadaşlar bilgisayarda kendi kendine video açıldı, bilgisayarımda olan bir video kendiliğinden oynatılmaya başladı? Bu nasıl olabilir, virüs falan mıdır?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Malwarebytes tarama sonucu, Torrent programıyla ilgili problem var sanırım. Hiç torrenttten bir şey indirmedim, bir Türkçe yama için indirmişti ama onu da vazgeçip indirmedim. Sadece Torrent programı var.
1714338015043.png

1714338017371.png

Son düzenleme:

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
An10im1i
Arkadaşlar bilgisayarda kendi kendine video açıldı, bilgisayarımda olan bir video kendiliğinden oynatılmaya başladı? Bu nasıl olabilir, virüs falan mıdır?

Malwarebytes tarama sonucu, Torrent programıyla ilgili problem var sanırım. Hiç torrenttten bir şey indirmedim, bir Türkçe yama için indirmişti ama onu da vazgeçip indirmedim. Sadece Torrent programı var.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Burada detay yazıyor. istenmeyen program olarak geçer

Strangersupuk

80+ Bronze
utorrent güncelleme yapınca arada google'da birşeyler açıyor güncelleme ile alakalı,
Torrent artık türkiyenin gerçeği, kullanma da diyemem.

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Agam kullanmayın şu utorrenti. Eski halinden eser yok full malware dolu içi.
Qbittorrent şu anda en iyisi.
Ayrıca kendi kendine video açılması açık sekme yokken olduysa büyük sıkıntı. Uygulama içi açtıysa o başka.Yine de yerinde olsam yüksek gb yedek fazla yoksa ışık hızıyla w11 formatlardım.

Son düzenleme:

Passamet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Passamet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Agam kullanmayın şu utorrenti. Eski halinden eser yok full malware dolu içi.
Qbittorrent şu anda en iyisi.
Ayrıca kendi kendine video açılması açık sekme yokken olduysa büyük sıkıntı. Uygulama içi açtıysa o başka.Yine de yerinde olsam yüksek gb yedek fazla yoksa ışık hızıyla w11 formatlardım.
Kanka vallaha normalde kullanmıyorum, yama indirdiğim site torrent dosyası olarak verdi. Mecbur kullandım. Klasörler falan vardı önümde ama telefona bakıyordum anlamadım ve o sırada video açıldı. Bilgisayarım da çok kişisel fotoğraflar videolar var, güvenliği önemli. Ne yapmam gerekiyor bilemiyorum. Malwarebyte ve ESET ile tarama yaptım problem çıkmadı ama korkutucu.

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Kanka vallaha normalde kullanmıyorum, yama indirdiğim site torrent dosyası olarak verdi. Mecbur kullandım. Klasörler falan vardı önümde ama telefona bakıyordum anlamadım ve o sırada video açıldı. Bilgisayarım da çok kişisel fotoğraflar videolar var, güvenliği önemli. Ne yapmam gerekiyor bilemiyorum. Malwarebyte ve ESET ile tarama yaptım problem çıkmadı ama korkutucu.
Utorrent bazen kendisi video açabiliyor. Bir anormallik (boşta cpu-gpu kullanımı) sezmediysen sorun yok. Qbittorrent kullan ve şu site güvenilir.
Google oto çeviriyle tr'ye çevirirsin.

Passamet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Passamet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Utorrent bazen kendisi video açabiliyor. Bir anormallik (boşta cpu-gpu kullanımı) sezmediysen sorun yok. Qbittorrent kullan ve şu site güvenilir.
Google oto çeviriyle tr'ye çevirirsin.
Teşekkür ederim. Torrenti sildim. her gün tarama yapıyorum ESET ve bir şey takıldı gözüme. ESET'in erişemediği bazı dosyalar var, bu normal mi?
1714690138600.png

1714690158056.png

1714690178523.png

1714690198835.png

1714690216448.png

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Teşekkür ederim. Torrenti sildim. her gün tarama yapıyorum ESET ve bir şey takıldı gözüme. ESET'in erişemediği bazı dosyalar var, bu normal mi?
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Bunlar virüs değil. Bazı antivirüsler bazı paketleri âçamıyor ki bazıları da log kayıtları.log'da genelde virüs olmaz.
Ama şu exe olanların konumlarını bulup buradan taratabilirsin için rahatlar hem.

Passamet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Passamet
Bunlar virüs değil. Bazı antivirüsler bazı paketleri âçamıyor ki bazıları da log kayıtları.log'da genelde virüs olmaz.
Ama şu exe olanların konumlarını bulup taratabilirsin için rahatlar hem.
Çok teşekkürler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,212
Üyeler
156,576
Son üye
Umutsuzdu Umutlar
Top Bottom