Neler Yeni

Kırık PS4'ün HDD'si yeni PS4'e takılır mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Bilal Garanlı
Merhaba iyi sosyaller. Dün ikinci el yeni bir PS4 aldım kendime. Şu an 11.02 sürümü, kuzenimde kırık bir tane PS4 var 9.0.0 sürümü. Benim aldığım PS4 500GB ve bunu 1TB SSD'ye yükseltmek istedim, fakat aklıma şöyle bir soru geldi kuzenin HDD'i söküp yeni alacağım SSD'ye klonlasam (tıpkı bilgisayarlardan HDD'den SSD'ye geçtiğimiz gibi yani) böyle bir işlemden sonra SSD'yi PS4'e taksam kırık bir şekilde kullanabilir miyim? Kuzenimde gene kendi HDD'sini taktığında kaldığı yerden devam edebilir mi? Böyle bir işlemde kuzenim sistem çökebilir mi? Çünkü sistem çökerse formatlamak lazım ve formatlarsak doğal olarak Jailbreak gidecek.

Beguile

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Beguile
Hayır cihazın sürümü HDD'e kayıt olmuyor cihazın içinde bir parçaya kayıt oluyor yani yapılmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Bilal Garanlı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır cihazın sürümü HDD'e kayıt olmuyor cihazın içinde bir parçaya kayıt oluyor yani yapılmaz
evet hocam ingilizce forumlarda biraz araştırdım dediğiniz gibi peki şöyle bir şey yapılsa biraz riskli ama ps içindeki bir çip ile bir önceki sürümü dönme yapılıyor kuzenin ps4'deki o çipi kopyalayıp bundaki çiple modlayıp o şekilde bir önceki sürüme dönüp artık hangi sürüm ise ondan sonra 9.0'a yükseltme yapabilir miyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

ya kırmak isitiyorum ama hiç bir yolu yok gibi

asko56

80+ Bronze
evet hocam ingilizce forumlarda biraz araştırdım dediğiniz gibi peki şöyle bir şey yapılsa biraz riskli ama ps içindeki bir çip ile bir önceki sürümü dönme yapılıyor kuzenin ps4'deki o çipi kopyalayıp bundaki çiple modlayıp o şekilde bir önceki sürüme dönüp artık hangi sürüm ise ondan sonra 9.0'a yükseltme yapabilir miyim?

ya kırmak isitiyorum ama hiç bir yolu yok gibi

boş iş hem kuzenin cihazını patlatma riskine deymez git konsolcuya parasını ver yaptır ugraşmaya deymez

asko56

80+ Bronze
Lehim el becerim varda, konsolcu nasıl yapacak onu merak ettim
konsolcular uzun sürelerle bu işleri yapıyorlar onlar her yolu biliyorlardır cihaza zarar vermeden yaparlar sen kendin yaptıgında 2 cihazı bozma riskin var ama konsolcu cihazı bozarsa mahkemeye verip sıfır cihaz bile alırsın.

Thrill

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
Atakan
5.05 PS4'üm var yıllardır (En stabil jailbreak versiyonu).
En son kırılabilir versiyon 9.00
HDD ile bir ilgisi yok. Anakarta gömülü bilgiler ve güncelleme fiziksel müdahale dışında geri çevrilemez.
Downgrade yapılamaz yani.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Bilal Garanlı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
konsolcular uzun sürelerle bu işleri yapıyorlar onlar her yolu biliyorlardır cihaza zarar vermeden yaparlar sen kendin yaptıgında 2 cihazı bozma riskin var ama konsolcu cihazı bozarsa mahkemeye verip sıfır cihaz bile alırsın.
Yapılan işlem yasal bir işlem değil ki mahkemeye vereyim

HDD ile bir ilgisi yok. Anakarta gömülü bilgiler ve güncelleme fiziksel müdahale dışında geri çevrilemez.

Burda nasıl yapıyor

9.0.0 neden stabil değil stabil olunca ne oluyor? 5.05 sürümüne bazı oyunlar kurulmuyor diye biliyorum

Thrill

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
Atakan
5.05 uzun zamandır kırık ve korsanların elinde daha fazla olduğu için daha fazla geliştirildi.
5.05'te USB takmadan kırabiliyom tarayıcıdan kolayca. 9.00 için kırmadan önce her seferinde özel dosyalar içinde olan bir USB takmak gerek.
Güncel oyunlar için 5.05 ve üst versiyonlara özel fix paylaşılıyor. Her oyun sorunsuz çalışıyor.
9.00'da tercih edilebilir bir sorun olmaz.

Son düşen oyunlar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,064
Üyeler
140,760
Son üye
Burak.aep
Top Bottom