Neler Yeni

Kız arkadaşım için Macbook Önerisi ?

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,636
İsim
Taylan Şimdi
Arkadaşlar kız arkadaşım yazılım için kullanacak PC' yi genel olarak , şuan 2 farklı model var elimizde satın alabileceğimiz.

1. Macbook AİR M1 16GB RAM
2. Macbook PRO M2 16GB RAM

Arada fiyat farkı var tabiiki, 1. seçenek uzun yıllar hedefine göre götürür mü yoksa 2. seçenek mi tercih edilmeli ? Sebebiyle yardımcı olur musunuz ?

İyi forumlar

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,062
İsim
Emre siyah
almışken uzun yıllar götürsün diyorsanız m2li olanı alın daha yeni işlemci gerçi m3ler yolda ama

Uur01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
UĞUR
Bence ikisi de olmamalı M1 kullandım yetersiz kaldı m1 pro aldım ikisinden de çok iyi mutlaka 16 gb olmasına dikkat edin veya güncel olsun derseniz m2 pro alın

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,636
İsim
Taylan Şimdi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence ikisi de olmamalı M1 kullandım yetersiz kaldı m1 pro aldım ikisinden de çok iyi mutlaka 16 gb olmasına dikkat edin veya güncel olsun derseniz m2 pro alın
Gerçekten M1 Yetersiz mi kalır hocam. Şahsen ben Macbook konusunda deneyimli olmadığım için ona yardımcı olamıyorum. M1 16GB yazılım ve programlama yetersiz kalır diyorsunuz doğru mu

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,687
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
Ben de geçen gün hanıma M1 işlemcili, 8GB Ram versiyonundan aldım bi tane bakalım uzun süreçte sorun yaşayacak mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emre Sildir
Yaklaşlık 1-1.5 yıldır MacBook Pro M1 Pro işlemcili kullanıyorum. IOS üzerinde çalışıyorum aynı şekilde Flutter üzerine çalışan arkadaşımda da aynı cihazdan var herhangi problem yaşamıyoruz.
Air M1 yeter yetmez değil ancak kendini daha da geliştirdiğinde programların derlenmesi vb. süreler epeyce uzayacaktır. Bu yüzden MB Pro m2 eğer bütçe yetiyorsa m1 pro öneririm.

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,636
İsim
Taylan Şimdi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yaklaşlık 1-1.5 yıldır MacBook Pro M1 Pro işlemcili kullanıyorum. IOS üzerinde çalışıyorum aynı şekilde Flutter üzerine çalışan arkadaşımda da aynı cihazdan var herhangi problem yaşamıyoruz.
Air M1 yeter yetmez değil ancak kendini daha da geliştirdiğinde programların derlenmesi vb. süreler epeyce uzayacaktır. Bu yüzden MB Pro m2 eğer bütçe yetiyorsa m1 pro öneririm.
Teşekkürler hocam

Uur01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
UĞUR
Gerçekten M1 Yetersiz mi kalır hocam. Şahsen ben Macbook konusunda deneyimli olmadığım için ona yardımcı olamıyorum. M1 16GB yazılım ve programlama yetersiz kalır diyorsunuz doğru mu

Tasarımcı olarak m1 olanı kullanıyordum işk başlarda işimi görüyordu ancak video edit render işlerinde yormaya başladı m1 olanı yazılımcı arkadaşa verdim, o da sorun yaşıyor yavaş kalıyor bence almışken sağlam cihaz alın en kötü ihtimalle m2 olabilir ama benim halen oyum m1 pro veya m2 prodan yana

Top Bottom