Neler Yeni

Macbook Air M1 vs Monster Huma H4 V5.2.10

atakansx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
atakan şimşek
Bütçe
25000

Merhabalar,
Belirttiğim 2 ürün arasında kaldım. Oyun neredeyse hiç oynamıyorum. Yazılım için alıyorum. Pil ömrü ve sadelik benim için önemli ama hayatım boyunca hiç mac cihaz kullanmadım. Lütfen monster kötü ön yargısıyla yaklaşmayalım objektif yorumlarınız ile kararımı verip satın alacağım

Aderal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Hasan Doruk
MacBook Air. Uzun ömürlü olması açısından bütçeyi zorlayıp 16 alırsan daha iyi olur tabi.

atakansx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
atakan şimşek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
MacBook Air. Uzun ömürlü olması açısından bütçeyi zorlayıp 16 alırsan daha iyi olur tabi.
Maalesef bütçeyi aşamıyorum. Zaten ram ve depolamadan dolayı Monster ile arasında kaldım. Web geliştiricisi olduğum için çok fazla chrome sekmesi ve visual studio code penceresi açacağım ram yetersiz gelebilir.

exxus26

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
551
İsim
Melih S

Merhabalar,
Belirttiğim 2 ürün arasında kaldım. Oyun neredeyse hiç oynamıyorum. Yazılım için alıyorum. Pil ömrü ve sadelik benim için önemli ama hayatım boyunca hiç mac cihaz kullanmadım. Lütfen monster kötü ön yargısıyla yaklaşmayalım objektif yorumlarınız ile kararımı verip satın alacağım
Macbook ama pttavmden alma

Aderal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Hasan Doruk
Maalesef bütçeyi aşamıyorum. Zaten ram ve depolamadan dolayı Monster ile arasında kaldım. Web geliştiricisi olduğum için çok fazla chrome sekmesi ve visual studio code penceresi açacağım ram yetersiz gelebilir.
sorun olmaz hocam ama 16 daha ileriye dönük olur.
bu bütçede yazılım için bir laptop alacaksanız zaten geriye MacBook’tan başka çok bir alternatif kalmıyor.
özellikle mobil çalışmak ve pil performansI ile.

Peak2Core

80+
Merhaba,
İlk olarak macbook alacaksanız 8 değil 16 gb Ram alın. Bütçeniz yetmiyor evet ama pişman olursunuz. (Yazılımla uğraşacağınız için söyledim)
İkinci olarak pil konusundan ötürü her türlü yine macbook.
Mobilite anlamında yine macbook

Karar sizin fakat dediğim gibi Ram mutlaka 16 olmalı

Edit: mac kullanmadığınızı söylemişsiniz. Kesinlikle öğrendikten sonra Windows’tan çok daha hızlı işlem yapacağınızı garanti ediyorum.

ConquerorXIV

80+ Gold

M.A.Y. ama zenci

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,957
İsim
İsim İSİMOĞLU
İş için MACBOOK almanı tavsiye ederim.

atakansx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
atakan şimşek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba,
İlk olarak macbook alacaksanız 8 değil 16 gb Ram alın. Bütçeniz yetmiyor evet ama pişman olursunuz. (Yazılımla uğraşacağınız için söyledim)
İkinci olarak pil konusundan ötürü her türlü yine macbook.
Mobilite anlamında yine macbook

Karar sizin fakat dediğim gibi Ram mutlaka 16 olmalı

Edit: mac kullanmadığınızı söylemişsiniz. Kesinlikle öğrendikten sonra Windows’tan çok daha hızlı işlem yapacağınızı garanti ediyorum.
Macbooklarda fazladan ram slotu var mı? Eğer var ise şimdilik 8 alıp ilerleyen dönemde kendim ram taksam. Çünkü 16 ram hali gerçekten fiyatı aşırı arttırıyor.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Macbooklarda fazladan ram slotu var mı? Eğer var ise şimdilik 8 alıp ilerleyen dönemde kendim ram taksam. Çünkü 16 ram hali gerçekten fiyatı aşırı arttırıyor.

Öyle bir şey yok M işlemcilerde, doğrudan sisteme gömülü bunlar. 😅

atakansx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
atakan şimşek
Appledan uzak durmamın bir diğer nedeni de her uygulamanın ücretsiz olması ve crack kurulamaması (sadece okuduklarım ne kadar doğru bilmiyorum) Mesela adobe uygulamalarının crack hallerini kullanabilir miyim?

Birde Pozitif teknoloji güvenilir midir?

YazılımKafa

80+ Silver
Appledan uzak durmamın bir diğer nedeni de her uygulamanın ücretsiz olması ve crack kurulamaması (sadece okuduklarım ne kadar doğru bilmiyorum) Mesela adobe uygulamalarının crack hallerini kullanabilir miyim?

Birde Pozitif teknoloji güvenilir midir?
Bazı uygulamalar kullanılamıyor orası doğru. Crack li bir şey kullanamazsın

atakansx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
atakan şimşek
Bazı uygulamalar kullanılamıyor orası doğru. Crack li bir şey kullanamazsın
Sürekli uygulamalara ücret ödeyecek durumum olmadığı için yine windowsa bir tık daha yaklaşıyorum bu yüzden. Keşke elimde olsada mac alsam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hala tam bir sonuca varamadım arkadaşlar. Monstera daha yakınım sizce + ları ve -leri neler olur?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,854
Üyeler
141,493
Son üye
lusernime
Top Bottom