Neler Yeni

Kodlama için PC önerisi

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Ekran kartına kıyasla olarak söyledim onu gerçi ama haklısınız.
Oyun yapımı için güçlü bir GPU lazım. Özellikle Unreal Engine de yapacaksan.
Yazılımda sadece kod yazdığımız için pek güçlü CPU'ya gerek yok.

ByEfe04

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Efe Kıcır
Oyun yapmak için de benzer diller kullanıldığını biliyorum. Fakat oyun yapmak için Java ve C# öğrenmek gerekirken başka bir şey için farklı bir dil öğrenmek gerekebiliyor. Diller değiştikçe de haliyle gereken sistem de değişiyor. Örnek veriyorum eğer oyun yapmakta ilerlemek istiyorsan güçlü bir GPU'ya ihtiyacın var. Şahsen ben de bir yazılımcıyım kendi bildiklerime ve gördüklerime dayanarak konuşuyorum. Üstelik laptop gerçekten işini kolaylaştırıyor. Ama arkadaş evden çıkmıyorum diyorsa ona göre bir sistem dizmeyi düşünebilirim. Gerçi arkadaşın ne olmak istediği de önemli burada oyun yapımcısı mı olmak istiyor yoksa başka bir şey mi ona göre sistem dizelim.
yalnış biliyorsunuz yazılım için herhangi bir dalı da olur farketmez sonuçta kodlama yapmak için 2500 3000 tl lik laptop ta her türlü iş görür sadece işlemcisi iyi olsun en az 8gb ram o bile gerek yok 4 de olur birde ssd iş görür arkadaşın

Muammer Beytekin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,189
İsim
Muammer Beytekin
1600 ve 2600 bir yerde 40 TL fark var aralarında
40 Tl fark var ise 2600 almak daha mantıklı 1600 AF İle hemen hemen aynı ama tabi 40 lira için değmez diye düşünüyorum.

GrandSirr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Uğur Atabey

Muammer Beytekin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,189
İsim
Muammer Beytekin
yalnış biliyorsunuz yazılım için herhangi bir dalı da olur farketmez sonuçta kodlama yapmak için 2500 3000 TL lik laptop ta her türlü iş görür sadece işlemcisi iyi olsun en az 8gb RAM o bile gerek yok 4 de olur birde SSD iş görür arkadaşın
hocam bu devirde yeni bilgisayar alırken 4 gb almak çok saçma olur yazılım için dahi olsa

ByEfe04

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Efe Kıcır

GrandSirr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Uğur Atabey
yalnış biliyorsunuz yazılım için herhangi bir dalı da olur farketmez sonuçta kodlama yapmak için 2500 3000 TL lik laptop ta her türlü iş görür sadece işlemcisi iyi olsun en az 8gb RAM o bile gerek yok 4 de olur birde SSD iş görür arkadaşın
Unity veya Unreal engine çalışıyorsun diyelim. 3000TL'lik laptop yetecek mi sana açıklar mısın? Tabii her türlü iş görür de gerçekten CPU ve RAM kullanan uygulamalar var piyasada.

ByEfe04

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Efe Kıcır
https://www.hepsiburada.com/lenovo-...-P2AT-1ErKSQnG5V0AV8Jr7jG1oLzUVIaAiE0EALw_wcB bu var isterseniz https://www.hepsiburada.com/acer-ni...rHzEC0Bpxg-RwhzEhQUJPT7eAanw9BskaAtrPEALw_wcB bunda çoğu hikayeli oyunları bile oynarsınız orta ve low ayarlarda cs pubg lol üde low da çok akıcı bir şekilde oynarsınız
Mesaj otomatik birleştirildi:

Unity veya Unreal engine çalışıyorsun diyelim. 3000TL'lik laptop yetecek mi sana açıklar mısın? Tabii her türlü iş görür de gerçekten CPU ve RAM kullanan uygulamalar var piyasada.
ozaman 8gb ram li alır yine işini görür ekran kartının iyi olmasına gerek yok yeterli bi işlemci ve 8gb ram ile gayet rahat çalışılır

Muammer Beytekin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,189
İsim
Muammer Beytekin
https://www.hepsiburada.com/lenovo-...-P2AT-1ErKSQnG5V0AV8Jr7jG1oLzUVIaAiE0EALw_wcB bu var isterseniz https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-Intel-core-i5-9300h-8gb-256gb-SSD-gtx1050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q5aey-007-p-HBV00000TWBB5?magaza=BOZDAN Teknoloji&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQjwwr32BRD4ARIsAAJNf_2VR1ULWbbnBereJ2-dytbrHzEC0Bpxg-RwhzEhQUJPT7eAanw9BskaAtrPEALw_wcB bunda çoğu hikayeli oyunları bile oynarsınız orta ve low ayarlarda cs PUBG lol üde low da çok akıcı bir şekilde oynarsınız
Mesaj otomatik birleştirildi:

ozaman 8gb RAM li alır yine işini görür ekran kartının iyi olmasına gerek yok yeterli bi işlemci ve 8gb RAM ile gayet rahat çalışılır
Bütçe varken en iyisini almak daha mantıklı hocam adam dememiş ki bütçem 6000 ama siz en düşük bütçeliyi önerin.

Kraftoon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
Kraftoon
Oyun yapmak için de benzer diller kullanıldığını biliyorum. Fakat oyun yapmak için Java ve C# öğrenmek gerekirken başka bir şey için farklı bir dil öğrenmek gerekebiliyor. Diller değiştikçe de haliyle gereken sistem de değişiyor. Örnek veriyorum eğer oyun yapmakta ilerlemek istiyorsan güçlü bir GPU'ya ihtiyacın var. Şahsen ben de bir yazılımcıyım kendi bildiklerime ve gördüklerime dayanarak konuşuyorum. Üstelik laptop gerçekten işini kolaylaştırıyor. Ama arkadaş evden çıkmıyorum diyorsa ona göre bir sistem dizmeyi düşünebilirim. Gerçi arkadaşın ne olmak istediği de önemli burada oyun yapımcısı mı olmak istiyor yoksa başka bir şey mi ona göre sistem dizelim.
Hem oyun yapıcam hemde yazılım için rx590 8gb r5 3600 16 gb 2 8 3200 mhz ram yeterli olur mu ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,751
Üyeler
157,282
Son üye
Xwlayss
Top Bottom