Neler Yeni

köpekleri uyutma kararı hakkında düşünceleriniz

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,686
İsim
Muhammet Çağrı

halitxct

80+ Silver
Uygunsuz Dil & Küfürlü Paylaşım
köpeği bile sana karşı savunuyorum öyle düşün dediğini de sana aynı şekilde iade ediyorum.
Hele tipe bak hele itperest ibne 😂
Ayrıca kendim kedi besliyorum bu köpekler büstürü çocuğun canını aldı itogluit çocukların ne suçu var

Evren avcı

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,263
İsim
Evren avcı
mükemmel bir karar. hemen uygulamaya konulmalı hatta kedi nüfusu da bir nebze azaltılırsa iyi olur. şimdi diyeceksiniz neden kedi? çöpleri karıştırıyorlar o şekilde sokaklarda dolaşıp insanlarla temas halinde bulunuyorlar ya çöplükleri kedi ve köpeklerin giremeyeceği hale getirsinler ya da da ha fazla kedi köpek sayısında azaltma.

Dahası  
Reaksiyon skoru
28,572
İsim
Nejat İşler
perşembe günü meclisten karar geçerse tüm ülke genelindeki köpekler 1 ay içerisinde sahiplenmezse toplu şekilde iğne ile uyutulup gömülecekler sizce nasıl bence çok mantıklı hatta sivillere de yetki verilse bizde bu uyku iğnesi atan silahlarla ava çıksak çok eğlenceli olur
Köpek öldürmek suç olmaktan çıkarılmalı✍️👏

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,976
İsim
uwu
evcil ve küçük ırk köpekler uyutulmamalı. geçen hafta kardeşimi parka götüreyim dedim yanıma ben köpeğimi de aldım parkta oturuyoruz 1 tane orta boylu türünü bilmediğim(kırma büyük ihtimal) bir köpek geldi benim köpeğimi sıkıştırdı bende bir iki taş attım arkadan orta boy bir golden la kangal geldi kırmayla kangal dövüştüler baya orda çocuklar vardı birine zarar gelse bunun sorumlusu kim olacaktı acaba.

kaç gündürde evimizin önünde köpekler rahatsız ediyor benim şivava ma (yetişkin kedilerden küçük) köpeğe kangal tecavüz ediyor kaç gün oldu her sabah taşlıyorum gitmiyor. bizi rahatsız ettiği gibi diğer komşuları da rahatsız ediyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Köpek öldürmek suç olmaktan çıkarılmalı✍️👏
hocam o kadarı da fazla sana zararı olmayan bir canlıya zarar verirken hiç mi kötü olmayacaksın? oda canlı tabi sana zarar verdiği noktada önce korkut taşla fln eğer hala saldırıyorsa öldür ben daha köpeğe taş atarken canı acır belki normal bir köpektir diye ürksün diye köşeye atıyorum

Son düzenleme:

Hipermario

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
Berat
İlgilendiği Kategoriler
Kişisel Gelişim,Teknoloji,Otomobiller
Instagram
beratcankaya58
Kangalın has memleketi Sivas da büyüdüm . Peşinize bir kere ayı parçalayan cinsten bir kangal düşsün bakıyım hala bu kadar rahat konuşabilecek misiniz?

umuttt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,536
İsim
umt
Discord
umt#4257
osmanlıda fazla köpek nufusundan dolayı hayırsızadaya yaklaşık 50 bin köpek sürgün edilmiş isteyen araştırsın (1910)
yine böyle bir durum olacağı belliydi uyutulmak değilde iyi koşullarda barınaklara kapatmak doğru karar olacak

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
422
İsim
Nedox Bey
Uyutmak yerine barinaklarda bakilabilir. Uyutmanin mantigi yok. Bosu bosuna hayvanlari oldureceksiniz. Hayvanlar istemli mi yapiyor? Ver yemegini topla barinaga bak hayvana olsun bitsin.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,976
İsim
uwu
osmanlıda fazla köpek nufusundan dolayı hayırsızadaya yaklaşık 50 bin köpek sürgün edilmiş isteyen araştırsın (1910)
yine böyle bir durum olacağı belliydi uyutulmak değilde iyi koşullarda barınaklara kapatmak doğru karar olacak
Uyutmak yerine barinaklarda bakilabilir. Uyutmanin mantigi yok. Bosu bosuna hayvanlari oldureceksiniz. Hayvanlar istemli mi yapiyor? Ver yemegini topla barinaga bak hayvana olsun bitsin.
inanın barınaklar düzgün bakımlı olsaydı bu köpekler burada olmazdı. mersin belediyesi toplanan hayvanları dağlık alanlara ve yaylalara salıyor ve orada ölüme terk ediyorlar ölümden kastım yemek bulamama değil direk kışın -5/15 i bile gören yerde kalıyorlar (ölüyorlar) sonra yine barınakların kapasitesi doluyor yine aynı döngü

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
mersin belediyesi toplanan hayvanları dağlık alanlara ve yaylalara salıyor
Sorun buradan kaynaklanıyor zaten. Hayvanı yemek bulamayacağı yere bırakıyorlar orada hayvanlar çeteleşiyor karınları da aç. Gördüğü çocuğa tabi saldırır o kadar hayvanı orada açlığa bırakırsan. Hayvanları katledelim demek biz bir yanlış yaptık bunu da başka bir yanlışla çözeceğiz demek. Bunun sonu gelmez yarın kediler tırmalıyor derler katledelim derler. Diğer gün güvercin araba camımı kirletti katledelime döner. Hem forum olsun hem twitter gibi yerlerde insanların şiddete ne kadar meyilli olduğu açıkça belli oluyor. 20M mülteci barınan ülkede 4-6M köpeği barındıramamakta gerçekten ilginç. Muhtemelen bu yine gündem değiştirme olayına benziyor bakalım sonucunda ne olacak.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,976
İsim
uwu
Sorun buradan kaynaklanıyor zaten. Hayvanı yemek bulamayacağı yere bırakıyorlar orada hayvanlar çeteleşiyor karınları da aç. Gördüğü çocuğa tabi saldırır o kadar hayvanı orada açlığa bırakırsan. Hayvanları katledelim demek biz bir yanlış yaptık bunu da başka bir yanlışla çözeceğiz demek. Bunun sonu gelmez yarın kediler tırmalıyor derler katledelim derler. Diğer gün güvercin araba camımı kirletti katledelime döner. Hem forum olsun hem twitter gibi yerlerde insanların şiddete ne kadar meyilli olduğu açıkça belli oluyor. 20M mülteci barınan ülkede 4-6M köpeği barındıramamakta gerçekten ilginç. Muhtemelen bu yine gündem değiştirme olayına benziyor bakalım sonucunda ne olacak.
doğru diyorsun mültecilere harcanan paranın 10 da 1 i hayvanlara harcansa bu ülke için daha iyi olurdu

Dahası  
Reaksiyon skoru
292
İsim
berke can
doğru diyorsun mültecilere harcanan paranın 10 da 1 i hayvanlara harcansa bu ülke için daha iyi olurdu
hicbir ise yaramayan, süt yumurta bi sey vermeyen it sürülerine neden para harcayalım. multecilere harcanan para genelde avrupa fonlarından saglanıyor ve multeciler en azından insan. kopek mi degerli insan mı. tabi ki insan. ayrıca onlar da bir sekilde katma deger saglıyor calısıyor satın aldıgı seylerden vergi veriyor vs. multecileri de sınır dısı etmemiz lazım orası ayrı ama kopeklere tek kurus harcansın da istemem. ayrıca bunun sonu yok. resmen 16 milyon emekliye bakıyormussun gibi 15 20 milyon kopege de bakman gerekir. bugun bir kopegin aylık mama barınak ve ası maliyeti inanın emekli maasından bile fazladır. oyle bir maliyeti karsılamak imkansız tek care kopek sayısı 4 haneli rakamlara düsene kadar hepsini uyutmak

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
987,667
Üyeler
156,191
Son üye
sdgshbxcvx
Top Bottom