Neler Yeni

Kötü kasa ve psu kısa süre kullanmak sıkıntı mı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Ömer Faruk ARABOĞA
POWER BOOST VK-P1882B 650W
Öncelikle merhaba arkadaşlar almak istediğim sistemde bu kasa kullanılıyor ve değiştirilmiyor ama sistem çok uygun olduğu için almayı düşünüyorum 2 3 ay bu kasa ve psu ile kullanıp değiştirmeyi planlıyorum sıkıntı olur mu ne diyorsunuz ?

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,172
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
evindeki elektrikte voltaj dengesizliği yoksa eğer bir şey olmaz. Ama tavsiyem pc ile birlikte akım korumalı priz de alman

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Kasanın önemi yokta kötü PSU nun ne yapıcağına kimse bir tahmin yürütemez. Net bir süresi yok yani.

Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Ömer Faruk ARABOĞA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani voltaj dengesizliği olduğunu nasıl anlayabilirim daha önce elektrikle çalışan hiçbir cihaz yanmadı evde veya zarar görmedi
Mesaj otomatik birleştirildi:

evindeki elektrikte voltaj dengesizliği yoksa eğer bir şey olmaz. Ama tavsiyem pc ile birlikte akım korumalı priz de alman

Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Barış Seyhan
POWER BOOST VK-P1882B 650W
Öncelikle merhaba arkadaşlar almak istediğim sistemde bu kasa kullanılıyor ve değiştirilmiyor ama sistem çok uygun olduğu için almayı düşünüyorum 2 3 ay bu kasa ve psu ile kullanıp değiştirmeyi planlıyorum sıkıntı olur mu ne diyorsunuz ?
Hangi sistemi almayı düşünüyorsunuz? Aynı fiyatlı iyi PSU'lu sistem bulunabilir belki.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Yani voltaj dengesizliği olduğunu nasıl anlayabilirim daha önce elektrikle çalışan hiçbir cihaz yanmadı evde veya zarar görmedi

Yani pek anlayabilceğin bir şey değil çok anormal durum yaşamandıkça, öbür türlü ufak farklılıklar hissedilmez. Ama önemli olan bu değil çünkü akım korumalı priz yüksek akıma karşı korur. Elektrik kesintisi veya düşük akıma karşı korumaz.

Bunun için PSU için net bişey denemez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Ömer Faruk ARABOĞA
Hangi sistemi almayı düşünüyorsunuz? Aynı fiyatlı iyi PSU'lu sistem bulunabilir belki.
Hocam almayı düşündüğüm sistemi önceden de attım fakat çok talep oluştuğundan fln sistem fiyatları artıyor o yüzden atmak istemiyorum pek ama bileşenleri
A620M-E Msi Pro
zotac rtx 4060ti 16gb dual
R5 7600
16gb xpg ram
1tb m2 ssd
32.5k fiyatı var

ve bütçem de max 35k artı olarak vatandan almam gerekiyor taksit avantajından dolayı peşin fiyatına veya düşük vade farkıyla taksit yapan siteler varsa oralardan da alabilirim

Honigfluss

80+ Bronze
Hocam almayı düşündüğüm sistemi önceden de attım fakat çok talep oluştuğundan fln sistem fiyatları artıyor o yüzden atmak istemiyorum pek ama bileşenleri
A620M-E Msi Pro
R5 7600
16gb xpg ram
1tb m2 ssd
32.5k fiyatı var

ve bütçem de max 35k artı olarak vatandan almam gerekiyor taksit avantajından dolayı peşin fiyatına veya düşük vade farkıyla taksit yapan siteler varsa oralardan da alabilirim
Axess kartın varsa burasının taksitleri diğer siteler kadar kazık olmuyor, değerlendirebilirsin belki https://www.gamegaraj.com/urun/hero-5a-7000/

A620M-E Msi Pro
R5 7600
16gb xpg ram
1tb m2 ssd
32.5k fiyatı var

Link atar mısın merak ettim baya iyi duruyor

Ekler

• 1710341256127.png
    1710341256127.png
    93.9 KB · Hit: 16
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Ömer Faruk ARABOĞA

Honigfluss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Ömer Faruk ARABOĞA
.asdf

Linki buldum ama psu çok kötü, alsan da değiştirmen lazım maalesef. Forumlar powerboost psu ile sistemi yananlarla dolu.
Hocam alıp yeni psu taksam iyi midir ? ve şu an aklımda 7700xt, 6800 ve 4060ti 16gb dan hangisi daha iyidir diye bir düşünce de var

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Ömer Faruk ARABOĞA
eyvallah hocam teşekkürler

Top Bottom