Neler Yeni

Kol ve karın kası yapmak için öneriler ve gereken ekipmanlar

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,066
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
16 yaşındayım, 3 gün sonra 17'ye gireceğim. Kol ve karın kası çalışmak istiyorum. Kısa vadede sonuç olmayacağının bilincindeyim ve düzenli olarak yapmayı planlıyorum. Bu konuda bilgili kişiler forumda elbette vardır, nasıl bir program izlemeliyim? Kol kası için dambıl alacağım, kaç kilo almalıyım? İki tarafında da 5 kg yazanlar 10 kg mı mesela bu konuda da bilgiye ihtiyacım var. Karın kası için sadece hareket mi oluyor yoksa ekipmanı da var mı? Bu hareketlerden önce ısınma ve sonrasında soğuma gerekir mi, gerekirse rehber bir video atar mısınız? Antrenman yaparken vücudu sakatlamamak için gerekenler nedir? Bilgili kişilerin cevaplarını bekliyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum.

slmbnemıstık

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,192
İsim
kedü
İlgilendiği Kategoriler
Motosiklet 🏍️
hocam tavsiyem spor salonuna gidin 2 yıldır gidiyorum karın çalışmadığım için karı kası çıkmadı ama kol kası çıktı

Semix59

80+ Silver
5kg dambıl alırsan yeterli olur. 10kgyi kaldıramayabilirsin. Isınma olarak da dambılları eline alıp bileklerini sağa sola çevirerek ısınabilirsin. 5KG çok hafif gelir vs. deme. Hafif kiloyla fazla set yaparsan ağır kiloyla az set yapmayla eşit olur zaten.

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
16 yaşındayım, 3 gün sonra 17'ye gireceğim. Kol ve karın kası çalışmak istiyorum. Kısa vadede sonuç olmayacağının bilincindeyim ve düzenli olarak yapmayı planlıyorum. Bu konuda bilgili kişiler forumda elbette vardır, nasıl bir program izlemeliyim? Kol kası için dambıl alacağım, kaç kilo almalıyım? İki tarafında da 5 kg yazanlar 10 kg mı mesela bu konuda da bilgiye ihtiyacım var. Karın kası için sadece hareket mi oluyor yoksa ekipmanı da var mı? Bu hareketlerden önce ısınma ve sonrasında soğuma gerekir mi, gerekirse rehber bir video atar mısınız? Antrenman yaparken vücudu sakatlamamak için gerekenler nedir? Bilgili kişilerin cevaplarını bekliyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum.
Spor salonuna giden biri olarak, sizin de spor salonuna kaydolmanızı ve oradaki hocalara amacınızı söylemenizi öneriyorum. Size ona göre bir program vereceklerdir. Ayrıca KESİNLİKLE beslenmenize dikkat edin. Tatlıdan ve hamur işinden uzak durun, ev yapımı ya da paketli ürün fark etmez, yemeyin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

5kg dambıl alırsan yeterli olur. 10kgyi kaldıramayabilirsin. Isınma olarak da dambılları eline alıp bileklerini sağa sola çevirerek ısınabilirsin. 5KG çok hafif gelir vs. deme. Hafif kiloyla fazla set yaparsan ağır kiloyla az set yapmayla eşit olur zaten.
Sadece 5kg ile çalışma yapmamalı. İlk hafta düzenli olarak 5kg sonra ise yavaş yavaş arttırarak 7.5-10.-12.5 olarak devam etmeli. Bu dediğim uzun vadede çok iş görecektir. Tabii bu kişiden kişiye değişim gösterebilir, eğer 12.5 fazla gelirse 10 ile devam edebilir. İlk başta 12 tekrar 4 set olarak başlamalı dumbell ile.

Kaneki Ken

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,459
İsim
Fatih Ege Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
Anime , Bilgisayar , Kodlama
5 lt lik su bidonu veya daha ekstrem olsun istersen damacana indir kaldır sallandır pardon sallandır olmayacak diğerlerine bak sen :LOL:

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-
bi' ekipmana gerek yok. karın kası icin:

full body (tüm vücut) :
tabi bunlar giris seviyesi icin ilk ay ege fitness'ın bu tarz videolarındaki hareketleri yaparsan farkı cok rahat gorursun. ama beslenme cok onemli onun icin ornek bi video

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13

Karın kası için hareket var mı bilmiyorum fakat ben evde çalışıyorum, ağırlık setim vs de var.
Karın kası için önereceğim videolar:

Dinlenmesiz 3 set
Bu da dinlenmesiz 3 set
Oblik için:
Bu da güzel bir idman, zorlayıcı:

Top Bottom