Neler Yeni

Konsol kullanırken bilgisayar gereksinimleri önemli mi?

Vqlxcv1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yavuz Yılmaz
Arkadaşlar kısa ve öz bir soru soracağım, ya bir ay sonra xbox x alacağım yada bekleyip ps5 pro almayı planlıyorum. Bilgisayarım gerçekten kötü bir bilgisayar yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum. Konsolda oyun oynarken bilgisayar parçaları önemli mi, oyunun kalitesini etkiler mi?

Monitörden yana sıkıntım yok 165 HZ 2K monitöre sahibim.

Şimdiden cevaplayanlara teşekkür ederim.

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
590
İsim
.
Hocam ne demek istediğini anlamadım ama konsol PC den bağımsız bir cihaz. Konsol kullanmak için PC ye ihtiyaç yokki. Ayrıca ps5 al xboxı boşver

maury

80+
Konsolu pc kasasına bağlamayı falan mı düşünüyorsun? Monitöre bağla tamamdır.

Vqlxcv1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yavuz Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Konsolu pc kasasına bağlamayı falan mı düşünüyorsun? Monitöre bağla tamamdır.
tam bilmediğim için sordum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ne demek istediğini anlamadım ama konsol PC den bağımsız bir cihaz. Konsol kullanmak için PC ye ihtiyaç yokki. Ayrıca ps5 al xboxı boşver
hocam xbox bence daha uygun fiyatlı geliyor ps5deki özel oyunları oynamayacağımı düşünüyorum teşekkür ederim yorumunuz için

Rotlive

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Barış Zorbek
ben soruyu anlayamadım. Eğer konsolda oyun oynamak için oyunların pc sistem gereksinimlerini dikkate almalı mıyım diye soruyorsan cevap hayır. Konsol bambaşka bir cihaz. O konsola çıkmış bir oyunu oynamak için konsola ve oyuna sahip olmanız yeterli. Sistem gereksinimi diye bir şey söz konusu değil konsolda.

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
590
İsim
.
hocam xbox bence daha uygun fiyatlı geliyor ps5deki özel oyunları oynamayacağımı düşünüyorum teşekkür ederim yorumunuz için
Xbox oyunları çok değil yakında PS 5 e de çıkacak zaten. Gamepassden dolayı Xbox almak istiyorsan PS'de de onun karşılığı olan PS plus aboneliği var. @Yunus274 abonelik hakkında seni özelden veya buradan bilgilendirebilir paranız boşa gitmesin. Şunu da unutmayın ortalama bir PC alsan bile xboxdan daha iyi performans alırsın.

Son düzenleme:

maury

80+
tam bilmediğim için sordum
Mesaj otomatik birleştirildi:

PC al boşver konsolu.

Jacket

80+ Silver
Arkadaşlar kısa ve öz bir soru soracağım, ya bir ay sonra xbox x alacağım yada bekleyip ps5 pro almayı planlıyorum. Bilgisayarım gerçekten kötü bir bilgisayar yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum. Konsolda oyun oynarken bilgisayar parçaları önemli mi, oyunun kalitesini etkiler mi?

Monitörden yana sıkıntım yok 165 HZ 2K monitöre sahibim.

Şimdiden cevaplayanlara teşekkür ederim.
Xbox oyunları çok değil yakında PS 5 e de çıkacak zaten. Gamepassden dolayı Xbox almak istiyorsan PS'de de onun karşılığı olan PS plus aboneliği var. @Yunus274 abonelik hakkında seni özelden veya buradan bilgilendirebilir paranız boşa gitmesin. Şunu da unutmayın ortalama bir PC alsan bile xboxdan daha iyi performans alırsın.
Bilgisayar ile yakından uzaktan alakası yok hiç bir bilgisayardan PlayStation performansı alamazsınız karşılaştırmak bile bu yüzden çok bilgisizce ve saçma olur.

PS Plus Deluxe kütüphanesinde şu an 700'den fazla güncel kaliteli oyun var ve nerdeyse Sony'nin tüm yaptığı özel oyunlar da dahil + her ay da üç tane verdiği kaliteli oyunlar da cabası.

PS Plus ile ilgili daha detaylı bilgi edinmeniz için kesinlikle bu videoyu izleyin.

PS5 Pro 2024 kasım ayında çıkacak ama siz hayatınızda konsol kullanmamışsınız bile bu yüzden PS5 Slim size fazlasıyla yeter de artar sonra ileride PS5 Pro'ya geçmek isterseniz takas yapar geçersiniz zaten.

Son olarak Xbox tarafını değerlendirmene bile gerek yok onlar 3. parti yayıncı oldu atık tüm Xbox özel oyunları PlayStation'a geliyor.

Eurogamer: Microsoft Xbox'ın "en büyük serilerini" PlayStation'a getirecek

PlayStation'da hangi Xbox oyunlarının piyasaya sürüleceği konusunda kırmızı bir çizgi olmadığı bildiriliyor - tüm liste geliyor
1717412330379.png

Yakında PlayStation İçin Duyurusu Gelecek Tüm Xbox Özel Oyunlarının Listesi
1717412349686.png

- Indiana Jones and the Great Circle
- Hellblade 2
- Starfield
- Gears of War Series
- Doom Year Zero
- Forza Series
- Microsoft Flight Simulator
- Halo Infinite
- Halo : Master Chief Collection
- Hi-Fi Rush (Geldi)
- Pentiment (Geldi)
- Sea of Thieves (Geldi)
- Grounded (Geldi)

Digital Foundry: "Xbox özel oyunları PlayStation 5'te daha iyi çalışıyor"
3. parti oyunların PS5'de Xbox Series X'ten çok daha yüksek çözünürlük ve FPS'de çalıştığını zaten biliyorduk da kendi özel oyunlarının da PS5'de daha iyi çalışması trajikomik olmuş + Xbox tarafından PlayStation'a gelecek tüm Xbox özel oyunları DualSense adaptive trigger ve haptic feedback özelliklerini destekleyecek.

Bu konuyu da okuyun daha detaylı bilgilenirsiniz.

Top Bottom